Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - استاد اسم و فامیل شوید! www.jeem.ir
استاد اسم و فامیل شوید!
روش‌های به خاطر سپردن اسامی افراد

استاد اسم و فامیل شوید!

نویسنده : Eli-soltani

توانایی به خاطر سپردن نام‌ها، ویژگی بسیار ارزشمندی است و در زندگی کاری یا اجتماعی بسیار مفید می‌باشد. این توانایی به شما کمک می‌کند با افراد جدید، سریع ارتباط خوب برقرار کنید و از آن‌جا که خیلی از شرکت‌ها ارزش زیادی برای مهارت‌های رابطه‌ای و میان فردی قائلند، این ویژگی می‌تواند تاثیر بسیار خوبی بر کارفرمای شما داشته باشد.

تکنیک‌های زیر به شما کمک می‌کند اسم هر کس را که ملاقات می‌کنید، به خاطر بسپارید.

 

1. علاقه نشان دهید

خیلی از ما حتی وقتی طرف مقابل را به ما معرفی می‌کنند، توجهی به اسم او نمی‌کنیم و همه حواسمان به خودمان است. پس اولین قدم برای به خاطر سپردن یک اسم این است که وقتی فرد به شما معرفی می‌شود، توجه و علاقه نشان دهید.

 

2. بررسی کنید

وقتی فرد به شما معرفی می‌شود، همان موقع مشخص کنید که دوست دارد به چه نام خوانده شود. مثلا در یک کنفرانس یا سمینار، ممکن است نام اشتباها چاپ شده باشد یا ممکن است فرد بخواهد نام او را رسمی‌تر یا غیررسمی‌تر صدا کنید.

یا ممکن است کسی شما را به هم معرفی کرده باشد که طرف مقابلتان را خوب نمی‌شناخته است. وقتی خودتان از او بپرسید که دوست دارد به چه نامی خوانده شود، هم اسم او در ذهنتان تکرار خواهد شد و هم خاطرتان جمع می‌شود که از اسمی استفاده خواهید کرد که خوشایندشان باشد.

 

3. تصور کنید روی پیشانی‌شان حک شده است

فرانکلین روزولت همه کارکنانش را متعجب کرده بود، که نام تقریبا تمام آن‌ها را از بر بود. راز این کارش در چه بود؟ او سعی می‌کرد پیش خود تصور کند که اسم فرد روی پیشانی او حک شده است. این تکنیکی بسیار قدرتمند است که تجسم کنید نام فرد با رنگ ماژیک دلخواهتان روی پیشانی او نوشته شده است.

 

 4. نوشتن آن نام را تجسم کنید

متخصصان برنامه‌ریزی زبانشناسی وابسته به اعصاب عقیده دارند که وقتی پیش خود تجسم می‌کنید که نوشتن اسم فرد مقابلتان به چه صورت می‌تواند باشد و آن را با نوک انگشت‌تان در هوا بنویسید، در به خاطر سپاری آن به شما کمک می‌کند.

 

5. از هم پیوندهای آن اسم استفاده کنید

می‌توانید اسم طرف مقابلتان را با یک تصویر آشنا یا یک فرد معروف ارتباط دهید. مثلاً اگر اسم مردی آرنولد است، فیلم ترمیناتور یا هیکل یک بدنساز و پرورش اندامی را به ذهن بسپارید.

 

6. بارها از آن استفاده کنید

سعی کنید نام فرد را سه تا چهار مرتبه طی گفت‌وگوی‌تان تکرار کنید. اول وقتی تازه با هم آشنا می‌شوید، بعد وقتی سوالی از او می‌پرسید و در زمان خداحافظی و غیره.

 

7. آن نام را در فایل «ارتباطات جدید» ذخیره کنید

خوب است که نام فردی که با او ملاقات کرده‌اید و محل و اطلاعات مربوط به آن ملاقات را در جایی ذخیره و یادداشت کنید. هر از گاهی نگاهی به این اسامی بیندازید، مخصوصا وقتی می‌خواهید در کنفرانسی یا جلسه‌ای شرکت کنید که چند نمونه از آن افراد در آن شرکت دارند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
fahime
fahime
٩١/١٢/٠١
٢
٠
ما همیشه زنگای بی کار ی اسم فامیل بازی می کنیم اما همیشه می بازم حالا ببینم این روش موثره یا نه
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٠١
٠
٠
روشای جدیدی بود تقریبا!مرسی الی بانو
bye
bye
٩١/١٢/٠٢
١
٠
ممنونم عزیز ! من اسم ها و قیافه ها توی ذهنم میمونه !
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٠٣
١
٠
آره منم همه فامیل ها رو راحت نمیتونم حفظ کنم.مطلب مفیدی بود ممنون.
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠١/٢٢
٠
١
مرسی ممنون!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٩
١
٠
سلام ... ممنونم یکی از مشکلات من فراموش کردن نامها است امیدوارم برایم مفید واقع شود
پربازدیدتریـــن ها