Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - کباب بخوریم یا ثواب؟! www.jeem.ir
کباب بخوریم یا ثواب؟!
گزارشی از یک بازارچه خیریه

کباب بخوریم یا ثواب؟!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

سال پیش همین روز ها بود که به پیشنهاد یکی از نویسندگان جیم به یک ضیافت رفتیم، ضیافتی بی ریا و گرم که از همان ابتدا تفاوتش را با دیگر جشن های این شهر به رخ می کشید، آن شب برای ما خاطره خوبی شد ولی به دلیل آنکه روز های آخر برنامه بود، فرصتی برای گزارش و دعوت دوستان نبود.

امسال پیگیر اخبار برپایی پنچمین بازارچه آسایشگاه معلولین شهید فیاض بخش بودم تا بتوانم با اطلاع رسانی، سهمی در این کار نیک داشته باشم و این فرصت فراهم شد.

 

یادگاری برای بچه ها

در همان ابتدا با برخورد گرم مسئولین بازارچه مواجه می شوید که شما را دعوت به یادگاری با اثر انگشت خود می کنند، یک درخت که شاخ و برگ آن اثر انگشت های شما آن را می سازد و همان ابتدا به واسطه اثر انگشت، حضور خود را ماندگار می کنید

 

محوطه اصلی:30 میلیون بیشتر نبود؟!

اگر برای حضور در ساعت پنج برنامه ریزی کنید احتمالا از شلوغی خبری نیست و برنامه خاصی هم در جریان نخواهد بود اما اگر برنامه خود را جوری هماهنگ کنید؛ که حدود ساعت هشت در محوطه اصلی باشید اتفاق خوبی در مقابل شماست. در ابتدا مددجویان این آسایشگاه برای شما نمایشی را تدارک دیده اند که با موزیک پر سر وصدای خود حسابی شما را به وجود می آورند و پس از آن برنامه اصلی یعنی مزایده شروع می شود. افراد اسم و رسم دار و خیرین در این قسمت حضور فعال دارند و کالاها را با بالاترین قیمت ممکن خریداری می کنند، شب گذشته مجری گری این قسمت را اقبال واحدی، مجری صدا و سیما بر عهده داشت و توانست یک اثر هنری را به ده برابر قیمت اصلی خود بفروشد.

اگر تاکنون در مراسمی با عنوان مزایده یا چوب زنی حاضر نبودید این قسمت برای شما بسیار هیجان انگیز خواهد بود. در برنامه دیشب با احتساب چوب زنی، کمک خیرین  و کمک های مردمی مبلغی در حدود 30 میلیون تومان برای این آسایشگاه جمع آوری شد.

 

بازارچه اصلی: یکی بخر، هم کالا ببر و هم ثواب

در سمت راست محوطه غرفه های متوالی را می بینید که اجناس خود را می فروشند البته این بازارچه کمی متفاوت تر از دیگر مرکز خرید هاست، تنوع محصولات فراوان است و شرکت ها، کمپانی ها ، هنرمندان و ... غرفه ای را برای خود دست و پا کرده اند و بر خلاف آنچه تجربه داشته ایم به فکر سود خود نیستند و بنای فروش آن ها کمک به خیریه است به صورتی که درصدی قابل توجهی از فروش خود و یا تمام سود خود را به بازارچه هدیه می دهند، بدین صورت شما کالای مورد نیاز خود را تهیه می کنید و در اصل کمک خوبی هم به آسایشگاه انجام می دهید.

 

بازارچه غذا:

اگر هدف کمک هم نداشته باشید به سادگی نمی‌توانید از این قسمت بازار دسته خالی بیرون بروید مگر مثل عکاس‌ ما در رژیم شبانه باشید و در کل شب فقط یک لواشک بزرگ و یک لیوان نسکافه را میل کنید!

پیتزا، کبابی، پخت نان و انواع فست فودها در کنار هم فعالیت می‌کنند و فقط کافی است تصور کنید در این قسمت از بازارچه چه بویی فضا را گرفته است، اینجا هم مثل بازارچه اصلی سود حاصل به خیریه می رسد، ما ایرانی ها که در پرخوری کم کار هم نیستیم بهانه کار نیک هم به آن اضافه می شود و معمولا اختیار از کف می‌دهیم. به این نکته هم باید اشاره کرد که با توجه به حضور برند های معتبر عرصه فست فود، کیفیت غذاها بسیار بالا و خوشمزه است.

اگر به گونه برنامه‌ریزی کرده باشید که نمایش و چوب‌زنی را تماشا کرده باشید و بعد از آن به  بازارچه غذا بروید همزمان با اجرای موسیقی زنده خواهد بود و می‌توانید غذای خود را در فضایی خوب و صدایی دلنشین میل کنید.

 

محل و زمان حضور شما

پنجمین بازارچه خیریه آسایشگاه شهید فیاض بخش تا روز نهم شهریور ماه از ساعت 17 الی 23 در میدان شهید فهمیده، به طرف میدان قائم(عج)، جاده اختصاصی آسایشگاه دایر می‌باشد.

 

* اگر با خانواده یا دوستان تصمیم دارید شب خوبی را داشته باشید که در کنار آن کار نیکی هم دخیل باشد این فرصت را در اختیار دارید تا از آن بهره ببرید، برای تفریح هیچگاه دنبال بهانه یا علت نباشید، گاهی باید خود را از زندان قید و بندهایی که خودمان آن را بیهوده ترسیم کرده‌ایم، فرار کنیم.

 

گزارش تصویری این مراسم را در زیر می توانید مشاهده کنید:

عکس: علیرضا خورسندی

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
من تبلیغشو روی در یک فست فود دیدم و قرار گذاشته بودیم که بریم ولی یادم رفت! خدا خیرتون بده از این یادآوری
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
میشه هزار تومن! ایندفعه هزار تومنو کمک کنین اونجا نمیخواد به من بدین!خخخ
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
پارسال رفتیم...واقعن بعضی از این بچه های آسایشگاه خیلی هنرمندن...بشه که امسال هم بریم...ممنون مستر وکیلی..:)
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
از پارسال بهتر شده کمی:)
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
چه کار خوبی.............خدا بهشون اجر بده.....ممنون از معرفی تون
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
قابل شمارو نداشت:))
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٦
٠
٠
دم آقای عکاس باشی با این عکسای خوبش هم گرم:)
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
دستشون مرسی:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٠٧
٠
٠
سلام:خدا به تمام کسانیکه به این عزیزان خدمات رسانی میکنند خیر عنایت فرماید.متشکرم
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٧
٠
٠
انشاالله
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٧
٠
٠
امشبم علی کریمی اومد و توپ ولباسشو هدیه کرد:)
mhv
mhv
٩٣/٠٦/٠٧
٠
٠
و خانم لیلا بلوکات
ف.ش
ف.ش
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
ذهنم رفت سمت خاطراتی که از فیاض بخش دارم...
m_arefi
m_arefi
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
چه عکس های خوبی.مخصوصا قسمت خوردنی هاش:) ولی جدا کار جالبیه.ممنون از گزارشتون.:)
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
هوم :))) گزارش خوبي بود.... ولي ما كه نمتونيم بيايم كلا 1 روز ديگه مونده..تشكرات (:
sun
sun
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
بازارچه خوشمزه ایه :)
فائزه
فائزه
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
چه قدر جالب...حیف که یه روز دیگه مونده! ایشالا بتونم برم :)
amin20
amin20
٩٣/٠٦/٠٨
٠
٠
من این روزا کلاسم چه اتفاقاتی میفته !