Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - «پدیده» دلبری می‌کند... www.jeem.ir
«پدیده» دلبری می‌کند...
نظر مشهدی‌ها درباره تیم دار شدن‌شان چیست؟!

«پدیده» دلبری می‌کند...

نویسنده : محمد حسین وکیلی

عکس:امیر خسروی درح

اگر طرفدار فوتبال و نماینده مشهدی‌اش هستید، احتمالا بازی پدیده-تراکتورسازی را تماشا کرده‌اید، اگر هم حوصله نداشتید، یحتمل از پیروزی پدیده با خبرید، اما چیزی که از آن بی‌خبر هستید و از دست دادید حواشی جذاب بازی پدیده و تراکتورسازی بود. مشهدی بعد از مدت‌ها توانستند بیش از نصف ورزشگاه ثامن را پر کنند. حضور پررنگ و شور و شوق تماشاگران باعث شد جو فوق العاده‌ای بر ورزشگاه حاکم شود که کمک قابل توجهی برای پیروزی پدیده بود،

پدیده سال‌هاست که هزینه‌های فراوانی را برای تبلیغات خود خرج می‌کند اما شاید هیچ‌کدامشان باعث نشد مشهدی‌ها این‌گونه با جان دل نامش را فریاد بزنند و به آن افتخار کنند. در همین بازی بارها شعار «پدیده باغیرت» از سکوی تماشاگران به گوش می‌رسید و حتی تماشاگران با پرچم پدیده عکس یادگاری می‌گرفتند، این قدرت فوتبال در کشور ماست.

تعداد 50 اتوبوس برای این بازی تدارک دیده شد که از چند نقطه شهر به سمت ورزشگاه حرکت کردند، البته گویا روش اتوبوس جواب نداده و دوستان به صورت وانتی خلق الله را به ورزشگاه می‌رسانند (عکس‌ها در حال حرکت گرفته شده‌اند!)

بازار دست‌فروشان حسابی سکه است، از همان در ورودی ورزشگاه با آن‌ها مواجه می‌شوید و اگر در حین بازی احیانا تخمه یا ساندویچ خون‌تان کم شده باشد، سریع به شما رسیدگی می‌کنند، البته قیمت‌ها هم منصفانه است و سر گردنه‌ای حساب نمی‌کنند! تخمه بسته‌ای هزار تومان، شیپور هر عدد 5 هزار تومان، پرچم از 3-4 تومان به بالا، ساندویچ دو هزار تومان به بالا و چیپس هم به همان قیمت اصلی‌اش فروخته می‌شود.

آوردن بطری آب اعم از خالی و پر در ورزشگاه ثامن الائمه ممنوع است! حتی فروشگاه ورزشگاه هم آب نمی‌فروشد!وقتی از دلیل را ازشان می‌پرسیم، می‌گوید من نمی‌دانم! به من گفته‌اند حق نداری آب بفروشی! و جالب این‌جاست با این ترفند نه تنها از پرت کردن بطری آب به داخل زمین جلوگیری کرده‌اند، بلکه بالعکس بازیکنان تراکتور که در حال گرم کردن بودند، شیشه‌های آب خودشان را به طرفداران تبریزی می‌دادند تا تماشاگران در این آفتاب سوزان تلف نشوند، البته مسئولان دو مخزن آب تدارک دیده بودند که هم فاصله زیادی داشت و هم مقابل آفتاب آبش گرم شده بود.

حالا متوجه می‌شویم چرا این‌قدر کیفیت فیلم برداری افتضاح است، از پلاستیک زباله برای سایه دوربین استفاده شده است!

شاید الان به بخش بزرگی از آرزویش که در ماه عسل با حسرت می‌گفت رسیده باشد! خیلی‌ها منتظرش بودند تا با او عکس بگیرند!

تا ساعت 18:51 همه چیز خوب بود! تا این‌که داور به ضرر مشهدی‌ها برای چندمین بار سوت زد! تماشاگران که تاکنون تحمل کرده بودند از کوره در رفتند و داور را به رگبار فوحش گرفتند! البته انصافا فحاشی‌اش درون مایه طنز داشت و مثبت 18 هم نبود؛ مثبت 15 بود!

جو ورزشگاه نسبت به بازی‌های چند ساله گذشته مشهد بسیار بهتر و قابل توجیح بود! البته در روز برد پدیده!

و اسکوربرد ورزشگاه که مثل همیشه خواب بود!

استقبال خوبی از این بازی چشم نواز شد، در ورزشگاه حدود 17000 مشهدی و 1000 نفر طرفدار تراکتورسازی تیم‌های خود را تشویق می‌کردند

 

طرفداران پدیده می‌گویند؛

شک نکنید بالای جدولیم!

حضور تماشاگران آن‌قدر پر حرارت بود که من را ترغیب کرد که با آن‌ها گپ و گفتی داشته باشم. از همین رو با سه تن از تماشاگران مصاحبه‌ای داشتم، احمد 22 ساله است و در دانشگاه رشته برق می‌خواند و مهدی جوانی 19 ساله و دانشجو کاردانی عمران است، خجالتی است و ترجیح می‌دهد با دوستش مصاحبه کنم و خودش را کنار می‌کشد ، عباس آقا 41 ساله است و کمی دیر به ورزشگاه آمده است.

+ چندمین بازی پدیده است که به ورزشگاه می‌آیید؟ 

عباس: تاکنون برای بازی پدیده نیامده بودم، اما خیلی سال‌ها پیش برای بازی ابومسلم و استقلال به ورزشگاه ثامن الائمه آمده بودم.

احمد: اولین بازی است.

مهدی: اولین بار است که برای دیدن بازی پدیده ورزشگاه می‌آیم.

+ چرا برای تشویق پدیده به ورزشگاه آمدید؟

عباس: به نظرم بازی با کیفیتی از آب در بیاید و ارزش دیدن از نزدیک را داشته باشد.

 احمد: پدیده خوب بازی کرده است و ما آمدیم حمایت خودمان را نشان دهیم و باید تشویقش کنیم.

مهدی: گفتم بیایم تیم شهرمان را تشویق کنم، چون حریف تیم مهمی است.

+ نتیجه بازی را چطور پیش بینی می‌کنید؟

عباس: احتمالا پدیده بازی را می‌برد.

احمد: انشاالله که پدیده 2 بر یک می‌برد.

مهدی: 1 بر صفر پیروز می‌شویم.

+ به نظر شما جایگاه آخر فصل پدیده چطور است؟

عباس: انشاالله تک رقمی است

احمد: امسال که فکر نکنم حتی سهمیه آسیا بگیرد، احتمالا هفتم یا هشتم بشود، سال دیگر انشاالله بالاتر

مهدی: نهم می‌شود.

+ چرا هشتم نشود؟

مهدی که حالا یخش باز شده و خجالت نمی‌کشد با خنده می‌گوید: چرا هشتم شود؟ اصلا فرقی نمی‌کند شما بگو هشتم می‌شود.

+ یارگیری امسال پدیده قابل قبول بوده است؟

عباس: به نسبت این‌که اولین حضورش در لیگ برتر بوده، خوب است.

احمد: خوب بود. از سرنوشت استیل آذین الگو برداری کرد و بازیکنای قدیمش را نگه داشته و چند مهره قوی هم جذب کرده است، برای سال اول قابل قبول است.

مهدی: به نظر من یارگیری خوب  نبوده و در برخی نقاط مثل دروازه بانی ضعف دارد، که اگر دروازه‌بان مصدوم هم شود دیگر چه تیمی بشود! عنایتی هم سنش بالاست و تنها امید ما یونس شاکری است.

+ ترجیح می‌دهید کدام ورزشگاه بازی برگزار شود؟

عباس: همین ثامن الائمه ورزشگاه خوبی است.

احمد: ورزشگاه چهارراه خیام اگر ساخته شود خیلی عالی می‌شود (ورزشگاه آستان قدس)

مهدی: طبیعتا داخل شهر خیلی بهتر است، اما فکر نمی‌کنم ورزشگاه آستان قدس تا پایان سال آینده تکمیل شود.

+ قیمت بلیط این بازی مناسب بود؟

عباس: منصفانه است

احمد: قیمت خوب است، 5 هزار تومان بلیط یک فیلم در سینما می‌شود.

مهدی: قیمتش خوب است، می‌تواند کم‌تر هم باشد

+ با چه وسیله‌ای به ورزشگاه آمدید؟

عباس: با ماشین شخصی خودم،.

احمد:با ماشین بچه‌ها آمدم.

مهدی: با اتوبوس‌های پدیده به ورزشگاه آمدیم.

+ چرا با اتوبوس‌های پدیده به ورزشگاه نیامدید؟

عباس: دیر شده بود و اتوبوس‌ها رفته بودند وگرنه ترجیح خودم بر وسایل عمومی است

احمد: بسیار شلوغ و غیر قابل تحمل است.

+ بین سه گزینه کدام را انتخاب می‌کنید؟ ورزشگاه تختی 2 هزار تومان، ورزشگاه ثامن الائمه 5 هزار تومان و ورزشگاه آستان قدس 8 هزار تومان.

عباس: باید دید ورزشگاه آستان قدس چه می‌شود 

احمد: صد در صد ورزشگاه آستان قدس

مهدی: ترجیح میدهم در استادیوم عالی و با کیفیت باشم و پول بیشتری بدهم.

+ در گذشته طرفدار ابومسلم بودید؟ از ابومسلم خبر هم دارید؟

عباس: تا وقتی که بود طرفدارش بودیم، الان هم اصلا نمی‌دانم «ابو» هست یا «مسلم». فعلا که هیچی نیست.

احمد: هنوز هم هستیم، شنیدم امسال تیم خوبی می‌بندد و حتما به دسته یک صعود می‌کند

مهدی: از این تیم خبر چندانی ندارم ولی دوستش دارم.

+ برای بازی‌های آینده پدیده به ورزشگاه می‌آیید؟

عباس: اگر فرصت شود چرا که نه!

احمد: حتما می‌آیم چون مدت‌هاست منتظر یک تیم مشهدی در لیگ برتر بودم.

مهدی: سعی می‌کنم بازی‌های مهم را بیایم.

 

** حواشی **

+ یوانوویچ در سومین بازی خودش سومین کارت زرد را هم گرفت و بازی هفته بعد مقابل پرسپولیس را از دست داد

+ مرزبان (سرمربی پدیده) بعد از پیروزی پدیده در حرکتی جالب جوان پسندانه به سمت تماشاگران رفت و با حرکات ژانگولری آن‌ها را به تشویق واداشت

+ ازدحام و ترافیک خودروها بعد از بازی وحشتناک بود و ما هم تصمیم گرفتیم زرنگی کنیم و از جاده خاکی پشت ورزشگاه پشت برویم! در ابتدا تعداد انگشت شماری خودرو در جلو ما قرار داشتند اما پس از پیمودن مسیر دریافتیم که حدود 100 خودرو پشت سرمان می‌آیند، موضوع را باز نمی‌کنم، فقط همین را بگویم که 20 دقیقه در جاده خاکی گاز دادیم و در آخر به سر جای اول‌مان رسیدیم و کلا جاده خاکی به جایی نمی‌رسید! البته همین موضوع باعث شد با چهره جدیدی از رضا عنایتی آشنا شویم، عینک زده و سوار بر سانتافه سفید 2014! جالب این‌جاست که برخلاف عرف فوتبالی‌ها، آقا رضا با اتوبوس تیم از ورزشگاه خارج نشد، بلکه با خودروی شخصی خود ورزشگاه را ترک کرد.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
SMX
SMX
٩٣/٠٥/٢٩
٢
١
پدیده با این همه پول چرا بازیکن های خیلی تاپ رو جذب نمیکنه ؟
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
چون هوشمند هستن مدیرانش! جو گیر و عشق فوتبال نیست! براشون فوتبال یک نوع تجارت و تبلیغه، اگر پتانسیل داشت سرمایه گذاری میکنند و اگر نداشت بی خیال میشوند/ به نظرم الان در مرحله سنج هستند
ghazale
ghazale
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
عههههههههههه ازین دستمال خوشگلا ! تو ماشین ! خیلی دوس دارم! مال ما تموم شدهه ! ( خو فوتبال دوس ندارم مگه زوره خخ )
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
اینا الان دیه زیاد شده:| دو تا داشتم تا حالا هر دوشم دو شخص متفاوت هدیه دادن!
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
الان آزادی تهرانش اینقدر تماشاچی نداری :))) | اون بنده خدا چقدر «بفهم بفهم» راه انداخته تو عکس 9همی :خخخخخخخ | میگم حق داشتن با اتوبوس نرفتن! کم مونده بوده رو سقف اتوبوس هم برن ملت :دی :)) کی بشه واز بریم استادیوم :))))
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
ها بابا خیلی صحنه فان بود! این اتوبوسه هم لاین یک میرفت ، پدرم در اومد تا از راستش عکس گرفتیم، دو هفته دیه باهم بریم:)))
رادمهر
رادمهر
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
من از هفته دوم با پسرعموم شروع کردیم که بریم استادیوم بلیت جایگاه داریم برای فصل(محض ریا!) بازی با تراکتور خیلی شلوغ شده بود استادیوم واقعا فکر نمی کردم اینجوری بشه.بهترین بازیکن پدیده هم عباس محمدرضایی هست خیلی خوبه این عباس واقعا
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
برای وی ای پی باس زود بیای جای خوب داشته باشی!
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
برای وی ای پی باس زود بیای جای خوب داشته باشی!
رادمهر
رادمهر
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
جایگاه ویژه بلیت جداگانه داره صندلیاشم خیلی زیاد نیست همشم خوبه پشت نیمکت سمت راسته واقعا دید خوبی داره.زود نمیریم ما،نیم ساعت قبل بازی میریم واسه بازی تراکتور خیلی اذیت شدیم البته
همتا
همتا
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
اول اینکه بح بح چه آواتاری خخخخ تعریف از خود نباشه حالا :دی دوم اینکه خب دست شمام درد نگیره ولی خیلی طولانی بود هم فقط عکساشو دیدم خخخخ بقیه اشو خلاصه شو بگین بیزمت :دیییی دیگه امری نیس خخخخ
فائزه
فائزه
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
این پسره کیه؟؟ :)))
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
پسر عرفانه؟ با خودش اورده؟؟ خخخ
همتا
همتا
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
دختره!:/
همتا
همتا
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
خخخخ این عکس اخریه چقد قیافه اون لباس آبیه حاکی از هوای تن گدازه خخخخخخ
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
جای شما خالی!
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
تو اتوبوسا جای نفس کشیدن نیست ......کلا نمیدونم چرا دوست ندارم تازگیا فوتبال رو نمیدونم
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
حالا یه ساعت نفس نکشن! نمیمیرن که!خخخ
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
://
Hadis Saberi
Hadis Saberi
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
اخ جون بالاخره مشهدم یه تیم درست حسابی داره
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
قابل شمارم نداره!خخخ
zahra_mmm
zahra_mmm
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
عههههههه؟؟؟؟روسرس پدیده...!!!خخخ
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
متعلق به اخرین فشن شو اقای قهرمان و سایر دوستان!خخخ
e_najm
e_najm
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
پدیده بعد از ابومسلم و پیام امده و من فک کنم تیم خیلی خوبی بشه اگه از حواشی دور باشه مث اسمش میشه پدید لیگ:)))
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
چون به خود کمپانی برمیگرده خیلی بعیده درگیر حواشی بشه، مشکل سایر تیم های مشهدی به خاطر نبود مدیریت و سرمایه گذار درست حسابی بود
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
تیبا و این مدل دستمالا ؟؟ خخخ // بدبختا ! بطری آب بذارین ببرن خو :/ گونا دارن ! // ممنون آقای وکیلی :)
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
١
دستمال اصلیم پشت ماشینه! مال سفره اس تقریبا!خخخخ/باس سختی بکشن دیه
fateme fadaee
fateme fadaee
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
انشاالله که پدیده قهرمان این فصل بشه
mhv
mhv
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
قهرمانه که هندیه دیه!خخخ
تراختور
تراختور
٩٣/٠٨/١٢
٠
٠
مهد فوتبال خراسان است عجب جوکی گفتن