مرد می خواهیم...
خواندن این نوشته مسئولیت بزرگی را بر دوشتان خواهد گذاشت

مرد می خواهیم...

نویسنده : چراغعلی

اگر نمی‌توانید به وظیفه‌ی خود در قبال امامتان عمل کنید لطفا این نوشته را نخوانید چون هر کس ندای "هل من ناصر" امامش را بشنود و او را یاری ندهد رستگار نخواهد شد...

سلام آقا جان چند وقتی هست که شما را در همین حوالی حس می‌کنم، انگار همیشه با من هستید. روحانی محله مان میگوید برای فرج بسیار دعا کنید اما هر چقدر با خودم فکر می کنم می بینم هنوز آمادگی درک حضورتان را ندارم!

یادم نمی آید تا به حال شبی را فقط به خاطر شما صبح کرده باشم، یادم نمی آید بعد از یک عمر مجاورت با جد بزرگوارتان فقط یکبار برای خواست دل شما به حرم رفته باشم! تا به حال نشده یک شب قدر خودم را زمین بگذارم و فقط به عشق شما تا به سحر گریه کرده باشم؛ دیگر خسته شدم از این همه شعار؛ آقا می شود نیایی؟ هنوز توان مقابله با خودم را هم ندارم چه رسد به امر به معروف و نهی از منکر که الحق خوب به عکس شده اند!

آقا جان الان که فکرش را می‌کنم می بینم کوفیان معرفتشان نسبت به امامشان نسبت به من به مراتب بیشتر بوده!! حداقل آنها کمبود امام را در زندگی خود احساس کردند اما من... آنها حتی برای آمدن امامشان هزاران نامه به سویش گسیل کردند اما باز هم من...

شاید بهتر باشد نیایید تا این که بیایید و از پیروانتان شرمگین باشید؛ چند وقت پیش پای منبر شنیدم هر کار خطای شیعیان شما مثل سیلی ای است که بر صورت شما زده می شود و خدا می داند تا به حال چند بار این کار را کرده ام!

امامم نمی خواهم با پرحرفی هایم موجب رنجش خاطر شما شوم اما وقتی میبینم همه به خوبی روزگار میگذرانیم و تنها دردمان شده یارانه و شیر و بنزین!! کمی دلم برایتان میسوزد! بله من دلم برایتان میسوزد که قرار است با چنین پیروانی به جنگ دشمن بروید حال اگر دشمن یکی از اینها را از این پیروها بگیرد آیا از دین خود باز نمی‌گردند؟

فقط از شما یک چیز میخواهم اینکه مرا تنها بگذارید تا کمبود شما را در تمام لحظات زندگیم شما را حس کنم...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
چراغعلی جان ! دلیل نمیشه که چون کمبود خودت شیر و یارانه بنزین هست ، لفظ جمع تو حرفهات بیاری ، دیدگاه شخصی خودت هست ، صرفا !، از کجا می دونی همه به خوبی دارن روزگار می گذرونن ؟ و آیا خبر داری از دل افراد دیگه دلت برای امام 12 می سوزد؟ واقعا متنت جای تامل داشت ، دیدگاه کاملا شخصی خودت رو بست دادی به یک امت ، بعد تازه نسبت دادیش به امام 12 هم ؟ مثل این می مونه که من روزخواری کنم ، بعد بگم یا امام زمان ، ظهور نکن چون همه پیروانت روزه خوارند ! در صورتی که چهار تا خونه اونورتر من همه روزه هستن ! واقعا متنت جای تامل داشت !
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٢
شما بگیر به عنوان دیدگاه شخصی بعضی چیزها رو نمیتونم مطرح کنم وگرنه میفهمیدی که دیدگاه های اشتباهی رو توی ما نهادینه کردن حتی در مورد حرف زدن هامون.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٢
در ضمن شما میدونی ملاک های یک منتظر واقعی چیه؟ اگه میدونی بگو تا بهت ثابت کنم این چیزایی که نوشتم عین حقیقته...
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٢
وظیفه منتظر امام زمان(ع) این است که مانند یک منتظر واقعی زندگی کند. وقتی انسان حقیقتا منتظر کسی باشد تمام رفتار و سکناتش نشان از منتظر بودن او دارد. به عنوان مثال اگر منتظر میهمان باشد حتما خانه را تمیز و مرتب می کند، وسایل پذیرایی را آماده می کند و با لباس مرتب و چهره ای شاداب در انتظار می ماند. چنین کسی می تواند ادعا کند که منتظر میهمان بوده است. اما کسی که نه خانه را مرتب کرده است و نه وسایل پذیرایی را آماده نموده است و نه لباس مرتب و تمیزی پوشیده است و نه اصلاً به فکر میهمان است اگر ادعا کند که در انتظارمیهمان بوده همه او را ریشخند خواهند کرد و بر گزافه گویی او خواهند خندید. بنابراین انتظار باید قبل از آنکه از ادعای انسان فهمیده می شود از رفتار و کردار او فهمیده شود. با چنین توضیحی روشن است که یک منتظر واقعی امام زمان باید رفتارش به گونه ای باشد که هر لحظه منتظر ظهور امام زمان(عج) باشد. یعنی در هر لحظه که این خبر را به او بدهند خوشحال شود و آماده باشد برای یاری امام زمان(عج) با مال و جان خویش جهاد نماید و خود را درراه آن حضرت فدا نماید. بنابراین یک منتظر واقعی اهل گناه و دلبستگی به دنیا نیست چرا که چنین کسی نمی تواند از وابستگی ها و دلبستگی ها و آلودگی ها دست بردارد و آماده به خدمت در جهت اهداف مقدس امام زمان(ع) باشد ؛ در ضمن یعنی به نظر شما کسی که یه منتظر واقعیه نباید از نبودن امامش ناراحت بشه نباید حداقل یکبار برای برآورده شدن خواسته های امامش به جد ایشون متوسل بشه یعنی نباید هر لحظه ای که از زندگیش میگذره یاد امامش باشه نباید هر کاری که میکنه، هر حرفی که میزنه ببینه محبوبش از زدن اون حرف راضی هست یا نه من نتیجه گیری رو به خودتون میسپرم خودتون هر جور دوست دارین نتیجه گیری کنین...
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
١
٢
راستی یادم شد بگم اون مقدمه ی قرمز هم واسه خوندنه ها این متن برای این بود که به خودمون بیایم و یه استارتی هم بزنیم نه اینکه دنبال این باشیم که کی چه حرفی زد که مثلا بر خلاف اعتقادات ماست اول تحقیق بعد تکذیب یکم هم سعه ی صدر ÷یدا کنیم بد نیست برا قلب شما هم ضرر داره!!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
٣
٠
بزار شب ساعت 10 فرصت کنم میام مجددسایت، درباره این مسئله شفاف تر برات توضیح می دم ،بعدشم برادر من ، عزیز دل من طوری جبهه نگیر که من مخاطب رو نسبت به این مسئله و خودت رو علامه بهر العلوم بدونی ، من می گم ، تو به درجه ای از درک و شعور رسیدی که فکر می کنی کل جامعه فقط به زبان می گن امام زمان ! احساس می کنی اونقدر مردم درگیر مسائل مادی شدن که هیچکس یک شب به امام زندش فکر نمی کنه ! نه برادر من ! این دیدگاهت درست نیست ! قرار نیست تو این پست شما برای من کلاس تبلیغی و یا من برای شما مسائل توجیهی بیان کنم ! می گم آقا فکر می کنی خیلی نزدیک شدی و احساس می کنی تو اون سطح الانت بازم داری کم کاری می کنی و کل جامعه هم که زیر خط فقر دینی هستند ! این دیدگاه اشتباه است ،اشتباه ، نیمه خالی لیوان رو گرفته داری تخته گاز می ری وسط جاده واشر سر سیلندر می سوزونی ، آروم ، این لیوان نیمه ی پری هم داره ، یکی مثل خودت نیمه پر این لیوان هست ، به این فکر کن همه ی جوان ها مثل خودت این حس رو دارن ، براشون مهمه ،ولی یکی مثل شما بروز می ده ، چهار نفر بروز نمی دن ، دلیل نمیشه که همه رو به یک تیغ از ته درو کنی برادر من !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
٣
٠
برادر من ! امام زمان ، وقتی می خواد قیام کنه ! غیر انسان های جان بر کف که شب و روز به قول شما باید فکرشون و ذکرشون امام زمان باشه ، مهندس لازم داره ، دکترم لازم داره ، آدم سیاستمدار هم لازم داره ، جوشکار لازم داره ، بنا لازم داره ، نویسنده و ... اینکه می گن سرباز امام زمان ، این نیست که فکر کنی شب با لباس رزم بخوابی و تا صبح به فکر ظهور باشی و یا که غروب جمعه یه جا بشینی و مدام ذکر بگی چرا آقا نیومدی و چرا آقا نیومدی ! اصل این است که دل با امام زمان باشد ، نه زبان ! امام زمان هم ظهور می کنه ، اگر هم می خواست با این جور نوشته ها و این سبک درد و دلها زمان تهجیلش رو عقب جلو بکنه ! دیگه حدیث نمیومد تایین کنندگان زمان ظهور دروغ گویند !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٠
دوستم بعدش سعی کن اعتدال رو تو همه چیز رعایت کنی ! به همون اندازه که پای منبر میشینی ، سعی کن تو جامعه بگردی ! همونقدر واقعیتها رو بسنجی ، احساساتت رو کلا بزار کنار ، بعد اونوقت بشین فکر کن ! منم زمانی که 3 ساعت پای درس مقاومت مصالح 2 بشینم ، آخرش همه ی اجزای جامعه رو بر اساس ضریب سختی می سنجم و تمامی تنش و بازخورد ها رو با مقیاس کرنش مقایسه می کنم ! مورد بوده تحت تاثیر حرفهای استاد ، مدول الاستیسیته ی یک انسان رو به شخصیت طرف نسبت دادم !
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
حرف های شما رو قبول دارم در ضمن خودم رو علامه بحرالعلوم هم فرض نکردم اون بالا هم گفتم این متن صرفا برای ایجاد یک چرا در ذهن کاربرها بود تا بیشتر با امام زمانشون آشنا بشن وگرنه ما کجا و این حرفا کجا
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
در ضمن همیشه نیمه ی پر لیوان رو دیدن هم باعث ترقی نمیشه باید کاستی های خودمون رو ببینیم و در صدد اصلاحش بر بیایم نه اینکه صرفا به چیزهایی که داریم بسنده کنیم اگه اینطوری باشه که شما میگی گریه ی امام سجاد کنار کعبه هیچ معنی نمیده، حرف زدن امام علی با چاه میشه یه چیز بی خود همین طور که گفتم بزرگان ما عادت داشتن به چیز هایی که دارن قانع نباشن حالا اگه دیدگاه شخصی شما اینه بحث یه چیز دیگه است.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
بهمنی جان من هی حرفات یادم میاد نمیتونم جواب ندم!! شما میگی امام زمان سرباز میخواد درست، ولی مگه من گفتم با پوتین شبا بخوابه و کلت آماده ببنده به کمرش نه برادر حداقل همین که لا به لای کاراش به فکر امامش هم باشه خودش میشه یه سرباز؛ در ضمن سربازی که قبل از جنگ خودسازی نکرده باشه مثلا چندتا مانور شرکت نکرده باشه (مبارزه با نفس) یا هنوز یاد نداشته باشه اسلحه دست بگیره به چه درد میخوره این سرباز ها از الان باید تمرین و خودسازی داشته باشن که بعدا به کار بیان؛ وقتی امام زمان ظهور کرد که یکهو از آسمون پایین نمیان!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: سایت مهدویت را مطالعه بفرمائیدهرچه را که بخواهید مشاهده میفرمائید.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: جناب بهمنی ازشما متشکرم.عده ای میفرمایند که چرا امام زمان 313یار دارد.این دوست گرامی احتمالا کلاسی جلسه ای یا.... تشریف میبرند که مابی خبریم؟
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
آخه چرا فکر میکنین اگه یک نفر مخالف عقایدتون حرف زد سریع باید بکوبینش اول همه ی نظر ها رو بخونین بعد نتیجه گیری کنین اصلا اگه به منه میگم الان شرایط فردی محیاست یعنی خیلی بیشتر از 313 نفر هم داریم امـــــــــــــــــا!! شرایط اجتماعی جهان آمادگی پذیرش ظهور رو نداره اگه که مخالفین بفرمایین پس امام زمان کی ظهور کرده که ما بی خبریم؟!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
ببخشید آقای حسنی اگه لحنم یخورده تند بود؛ از اینکه حرف اون انجمن رو آوردین یه خورده بهم ریختم،فقط میگم اون خط قرمز اول متن رو هم بخونین همین...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام: دوست عزیزمنکه چیزی نگفتم که نشان بدهد ناراحت شدم.شما هم نظر خودتون را فرمودید.ابدا ایرادی ندارد برادر.متشکرم از حضرتعالی
zohreh_sh
zohreh_sh
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
این که میشه صورت مسئله پاک کردن، بهتر خودمون رو اصلاح کنیم.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
این شد یه راه منطقی بسم ا...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: فقط میگویم با دیدگاه جنابعالی موافق نیستم.چرا که .......
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
خب دلیلتون رو بگین، متاسفانه ما روی چیزهایی که بهمون یاد دادن تعصب بیخودی داریم هیچوقت هم دنبالش نمیریم ببینیم اونا درست هستن یا نه اول تحقیق کنین بعد مخالفت؛ اگه بعد از اینکه تحقیق کردین بازم به همین نتیجه رسیدین بیاین با هم مباحثه میکنیم بالاتر از این که نداریم...
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
بله حاجاآقا ! منتظر دستور مباحثه شما بودیم فقط ! :|
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
حاجی بهمنی!!! من هنوز مکه نرفتم حاجی به ریش من نبند بنده خدا! بعدم مباحثه که دستور نمیخواد کار همون"اگه راست میگی زنگ آخر وایسا!"ی خودمونو میکنه.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
:) ..... زنگ آخر رو خوب اومدی خخخخخخخخخخخ!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
سلام:اولا شما دلائلی که آورده اید بیشتر شخصی است تا عام چرا که شیعه ای که غم نان شکم دارد دربرابرغم امام باید هم نیازی به ظهور نداشته باشد.کمااینکه اگر فقط مسائل مادی مطرح بوداینهمه جانشان را فدا نمیکردنددر صورت موافقت با مشکلات (که هست زیاد هم هست)امام زمان یکی از کوچکترین اقداماتی که انجام خواهد دادرسیدگی به معیشت مردم است پس نگرانی از این بابت نیست.دوم اینکه شما یک مطالعه بفرمائید دیدگاه شما مشابه دیدگاه انجمنی است که ابتدا خیلی اعتقادات محکمی داشتند اما به مرورمنحرف شده و گفتند که نیازی به جلوگیری از خیلی مسائل وانحرافات اجتماعی نیست باید جامعه رابیچارگی وانحراف بگیرد تا آقا بیاد.ممنون
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
من نظرم اینه حالا که مشکلاتی هست پس باید شناسایی بشن و در صدد رفعشون بربیایم نه مثل انجمن حجتیه بزنیم همه چیو بدتر کنیم این سایت هایی رو هم که میگین زیاد جوابی برای سوالای من نداشتن.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام:امیدوارم که جواب سؤالات خودتون را پیدا کنید.شما گفتید بحث کنیم نظر خودمو گفتم کوبیدنی در کار نبود.ما عمریست که کوبیده شده ایم برادر.موفق باشید.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
اینجوری فایده نداره نه من قانع شدم نه شما باید یه جلسه بگذاریم بشینیم فیس تو فیس از خجالت هم در بیایم!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سلام: من از همین الان برای زنگ آخر تسلیمم شماهم کوتاه بیا!!!! ممنون
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
اینکه کم کادی از ماست که توش حرفی نیست ولی خوب باید سعی به اصلاح خودمون داشته باشیم
b_chatrokh
b_chatrokh
٩٣/٠٥/٢٩
١
١
دنياي ما ادما خراب شده صحبت كردن در مورد دنيا و اعمالشو ادماش هم خيلي كارسختي شده ميموني چي بگي خدايي من يكي بخاطر اين همه هرج ومرج حيرونم يكي بايد به داد اين مملكت برسه خودمون بايد حواسمون به خودمون باشه من خودمو درست كنم درست كردن بقيه پيشكش از همه لحاظ ميگم چه دين چه فرهنگ چه اقتصاد و چه رفتار ... اول خودمونو اصلاح كنيم ...
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٢
٢
در کنار خودسازی باید به جامعه هم نگاهی داشته باشین؛ هر کسی که صابون سازه دلیل نمیشه هر روز بره حموم یا کسی که کفش دوزه همه ی کفش هارو که خودش پاش نمیکنه یکم سطح دیدتون رو ببرین بالاتر
b_chatrokh
b_chatrokh
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
نه اينكه ميايم يكم به سطح بالاتر درست رفتار ميشه و خيلي زيبا جواب ميگيريم مجبوريم همينجا بمونيم
b_chatrokh
b_chatrokh
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
اين همه به ادما اجازه ازادي اندام دادن كاش ازادي بيان ميدادن مشكل اينجاس كه ايراد از بالاس نه ما مردم هنوز مفهوم درست ازادي نميدونن چيه قربونت برم امام زمان خداكنه بياد همين روزا
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
هر کس که خودشو اصلاح کنه طبیعتا جامعه هم اصلاح میشه
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
شما کار خودتون رو بکنین اگه تونستین روی جامعه هم تاثیر بگذارین که چه بهتر...
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٢٩
٢
١
به حرفای پای منبر خیلی اهمیت ندین بعضیا فقط میخوان اشک مردمو در بیارن. به نظرم تا حدود زیادی حق با شماس ٬ ممنون
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
همه جورشو داریم دیگه اونم یک مدلشه..
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٥/٢٩
١
١
جسارت نباشه ها ولی شما الان 19 سالتونه هنوز تجربه انچنانی در زندگی ندارید ما باید قبول کنیم که ادم ها همه مثل هم نیستن گاهی اوقات اونقدر گرفتاری ها زیاد میشه که ما خودمون رو هم از یاد میبریم چه برسه به بقیه مسائل
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
ببینین سن بدترین ملاک برای تعیین سطح شعور افراد هست گاهی کوچکترین افراد حرف هایی میزنند که بزرگتر های آنها حتی فکرشان هم به آن قد نمیدهد حالا من ادعایی ندارم که آره خیلی حالیمه و از این چیزها؛ صرفا دیده ها و شنیده هامو نوشتم؛ بعدشم همینطور که در قرآن هست کل دنیا لهو ولعب است پس گرفتاری هایش هم همینطور است حالا من از شما میپرسم آیا یک کار لهو و لعب مهمتر است یا چیزی که مربوط به جهان اخروی ماست؟
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
ببینید منظور منو اشتباه متوجه نشین من منظورم این نبود که شعور کسیو زیر سوال ببرم بالاخره خود من نسبت به مادر و پدروم که از من بزرگ تر هستن یسری چیزایی رو تجربه نکردم در ضمن ادم باید هم به دنیاش اهمیت بده هم اخرت
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
من که هنوزم نفهمیدم مشکل شما با کجای متنه؛ ولی در کل سلامت باشین!!
faride
faride
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
منم متوجه منظورت نشدم سعیده ؟!
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
چه جالب...سر چه چیزهای با چراغعلی بحث میکنید...اقامون واسه گناه کردن ما شیعه ها گریه میکنه...این همه گفتن..پس چی شد؟شب جمعه به فکر هم چی هستیم...الا پسر فاطمه...به قول استاد بزرگوارم...پسر فاطمه بین ما شیعه ها خیلی غریبه....خدایش چند نفر تو نمازش برای ظهور اقا دعا میکنه...چند نفر.............من خودمو میگم...کم گذاشتم برای پسر فاطمه....وقت همه چیز رو دارم...الا دعا برای فرج....از اون روز میترسم که حجت بن الحسن منو برای غلام بودن هم قبول نکنه.....چراغعلی جان اجرت با حجت بن الحسن.....اللهم عجل لولیک الفرج.یاعلی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/٠٥/٢٩
١
٠
بلند صلوات ! :) این مدل برخورد های احساسی افراطی کمی جای تامل داره !!!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
رفتم توی فرهنگ لغت نگاه کردم معنی" جای تامل داره"رو زیاد اینجا معنی نمیده دقیقا منظورت چی بود؟ بعدشم برای من همین بسه که این یک نفر رو متوجه امام زمان بکنم.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: پس نوع بیانتون را خوب انتخاب
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: پس نوع بیانتون را خوب انتخاب نکردید.چون اینطور بیان کردن برای بعضی از کسانیکه لب مرز باشند مشکل بوجود میاره عزیز.ممنون
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
آقای حسنی من نظرم اینه: اگه میخوای کسی بره دنبال چیزی باید بهش یه نخ بدی که مخالف عقایدش باشه و فکر میکنم توی اینکار هم موفق بودم حالا اگه چیز دیگه ای برداشت کردین سلیقه ی شخصی شما بوده.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
سلام: امیدوارم که موفق و سلامت باشید.ممنون
faride
faride
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
جناب سیدی دعا بدون معرفت نسبت به امام زمان(عج) هیچ نتیجه ای نداره!!درسته دعا هم یکی از مواردیه که بسیار تاکید شده ولی وقتی قلبی نباشه چه فایده داره؟!
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
من نظر خودم رو گفتم...من همینجوری ام...اون دنیا جلوم رو بگیرن میگم من فراطی پسرفاطمه...اره بزار همه بدونن من افراطی حجت بن الحسنم...
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
موافق نیستم .
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
خوب باید برای عدم موافقتتون دلیل هم داشته باشین؛ کلی میگم پس فردا که ازتون پرسیدن اصلا چرا تشیع بتونین براشون دلیل بیارین این یک عیب بزرگه که ما دنبال اعتقاداتمون رو نمیگیریم.
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
نه زحمتی.. نه وفایی فقط نشسته ایم و میگوییم اللهم عجل لولیک الفرج
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
بله امام زمان فقط بوقچی نمیخواد چند نفر میخواد که براش واقعا کار کنن همونطور که به ما گفتن:"افضل الاعمال انتظار فرج"یعنی انتظار فرج که یکسره گفتن اللهم عجل لولیک الفرج نیست این جمله باید در تمام اعمالمون پیدا باشه؛ ممنون از نگاهتون.
maede
maede
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
در مورد این جمله".....من دلم برایتان میسوزد که قرار است با چنین پیروانی به جنگ دشمن بروید......"وقتی امام زمان ظهور کنن دیگه ظاهر میره کنار و فقط باطن میمونه و کسی غیر از باطنش نمیتونه رفتار کنه!یعنی وقتی مولا ظهور کنن هرکی لیاقت موندن داشته باشه موندنیه.امام زمان با سربازایی میرن به جنگ دشمن که از راهشون برنمیگردن و کارشون درسته.وقتی امام زمان ظهور کنن کسی که موقع غیبت پیرو ایشون بوده و واقعن منتظر بوده وقت ظهور هم هست و اونی که اینطوری نبوده و قلبن امام زمانو نمیخواسته وروزگار ظهور هم طاقت وظرفیت اون همه عدل و خوبی رو نداشته باشه به حضرت مهدی میگه از همون راهی که اومدی برگرد و ما همچین حکومتی رو نمیخواستیم.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
من منظورم این بود اگه بخوان با همین انسان های الان ظهور کنن اینطور میشه وگرنه در اون که شکی نیست؛ حالا دوست نداشتم بگم ولی یه بنده خدایی اومد با دلیل بهم ثابت کرد اگه الان امام زمان ظهور کنه خود ما بچه شیعه ها ایشون رو میکشیم حیف که نمیشه بعضی چیز ها رو گفت وگرنه بعضی ها میفهمیدن روی بعضی عقاید پوچشون بیخودی تعصب دارن...
faride
faride
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
من فقط یه چی بگم....بعد میام متنو میخونم...میدونستین اینکه میگن امام زمان منتظر 313 تا یارشه...منظور 313 نفر از عجمه؟؟...نه که کلا فقط 313 نفر تو کل جهان یارش باشن! من اینو تا چند وقت پیش نمیدونستم!چون بد گفته بودن بهمون!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٢٩
٠
٠
شما هم میدونستین عجم به غیر عرب میگن نه صرفا ایرانی ها؟
MRH2
MRH2
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
اینو از منبع معتبری میگید آیا؟تا حالا شنیده بودیم که بعضی ها میگن عرب به عجم برتری داره0 که صد البته مشخصه که غلطه.و طوری که شما گفتید دارید میگید عجم به عرب برتری داره که صدالبته مشخصه که اینم غلطه.شاید منظور شما چیز دیگه ایبوده که خوشحال میشم اگه اینجوریه برای من هم بیان کنید.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
من نمیدونم بر چه اساسی گفتین همشون عجم هستن اگه لطف کنین منبعشو ذکر بکنین منون میشم.
faride
faride
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
من حرفی از ایرانی بودن نزدم...گفتم عجم...بله اینو تو قم یه کلاس مهدویت بود رفته بودم یک روحانی گفتن در اون کلاس...سندشم گفتن ولی من یادداشت نکردم متاسفانه...حالا سندشم پیدا میکنم میارم ان شا ء ا...
faride
faride
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
طبق بعضی از روایات 313 نفر از یاران مخصوص حضرت مهدی (علیه السلام) از عجم هستند. («اثباة الهداة»، ج 7، ص 92)///در روایات به وفور نامی از یک گروه 313 نفری به میان آمده است که این افراد از نژاد «عجم» هستند و برخی از آنها بدون وعده ی قبلی در مکّه به حضور امام قائم (علیه السلام) شرفیاب می گردند. («اثباة الهداة»، ج 7،ص92)...این کتاب از شیخ حرعاملی هست...دیگه چیزی که شنیدم و دیدم رو گفتم!
MRH2
MRH2
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
آقای چراغعلی و بقیه بچه ها امیدوارم ناراحت نشید من 19 سالمه و در حد سواد و اطلاعات خودم که در این مورد زیاد نیست صحبت میکنم.اما حرف اصلیم:به نظر من آقای چراغعلی با مطلبشون خواستن ی تلنگری بهمون بزنن که بیشتر حواسمون به اعمالمون باشه چون معمولا اینجوریه که تا وقتی که پای منبریم آدقای چراغعلی فقط قصد تلنگر زدن داشتنم خوبی هستیم اما کم کم که فاصله میگیریم شیطون در وجودمون نفوذ میکنه و خیلی حواسمون به اعمالمون نیست.و آقای چراغعلی در تلنگر زدن به من موفق بودن گر چه بعضی جا ها لحنشون تند بوده و بقیه احتمالا به همین اعتراض کردن.و حال برای اینکه بدون تعصب به موضوع نگاه کنیم بهترین کار عمل به توصیه دینمون هست که ما رو دعوت به مثبت اندیشی میکنه یعنی اینجوری نگاه کنیم که آقای چراغعلی فقط قصد تلنگر زدن داشتن و ما هم خیلی منطقی نظرمون رو بیان کنیم و ... . و این ها همه برداشت ممن بود وسعی میکنم که اطلاعاتم رو ببرم بالا و با دید بازتری نگاه کنم به شما هم توصیه میکنم همین کار را بکنید.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
اومده بودم فقط همینو بگم که شما گفتی، بعضی وقتا اینکه نمیتونی رو در رو با طرف صحبت کنی باعث میشه طرف چیزای دیگه ای از متنت برداشت کنه.
همتا
همتا
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
یاد اسد افتادم! :)
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
بگین اسد کیه ما هم بخندیم...
همتا
همتا
٩٣/٠٥/٣١
٠
٠
متاسفانه اصن خنده دار نیست :|
faride
faride
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
در مورد مطلب هم موافقم باهاتون...زمانی امام زمان ظهور میکنن که ما آمادگی حضور ایشون رو درخودمون احساس کنیم ...به این باور برسیم که واقعا به ایشون نیاز داریم و کاملا آماده باشیم...با دعا و اینا هم چیزی درست نمیشه !!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
حالا دعا رو کنار هم نگذارین زیاد بد نیست!! حداقلش به یاد امام زمان می افتین، ولی در کل حق با شماست.
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٠١
٠
٠
تا یه حدودی که ما شیعه ی بدون عملیم و این حرفا با شما کاملا موافقم ولی به نظر من ما هرچی داریم از توجه و عنایت همین امام زمان هست.....همون طور که خود حضرتشون فرمودن:ما از اخبار و احوال شما آگاهیم و هیچ چیز از اوضاع شما بر ما پوشیده و مخفی نیست که اگر جز این بود دشواری ها و مصیبت ها بر شما فرود می آمد.................ممنون از مطلبتون
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
شده‌ام یک شهر از بوی تو

حتی دستم به خیالت هم نمی‌رسد

٩٧/٠٤/٠٢
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

انسان نبودن راهِ زیباییست

٩٧/٠٤/٠٢
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١
بیایید در عرصه جهانی شاخ شویم

از کفش نایک تا رسول علفی

٩٧/٠٤/٠٣
نامه شماره یک

در جستجوی الی / قسمت اول

٩٧/٠٤/٠٣

هزار و یک داستان

٩٧/٠٣/٣١
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠