Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - 8 چیز که یادمان رفته در مصرفش صرفه‌جویی کنیم! www.jeem.ir
8 چیز که یادمان رفته در مصرفش صرفه‌جویی کنیم!
بدون شرح

8 چیز که یادمان رفته در مصرفش صرفه‌جویی کنیم!

نویسنده : m_shahabi

برخی تا سخن از صرفه جویی می شود به ذهنشان کم خرج کردن و سختی کشیدن می آید و غم عالم به دلشان می نشیند اما حقیقت این است که صرفه جویی به معنی استفاده بهینه از هر چیز است.

در این گزارش به برخی چیزها که یادمان رفته هدر می دهیم اشاره می کنیم ما فقط آب، برق و سایر انرژی ها را هدر نمی دهیم بلکه:

1- زمان

چند ساعت از روز را صرف بازی در صفحات اجتماعی، نرم افزار های تلفن هوشمند، بحث های بی خود و بی فایده، غر زدن‌، شکایت کردن‌، تحقیر کردن ،تنفرو... هدر می دهیم.

2- رفاقت

دوستی با کسانی که ارزش رفاقت و دوست داشتن ندارند هدر دادن رفاقت است وقتی که صرف این افراد می کنیم می توانیم صرف پیداکردن دوست حقیقی و یاد گرفتن کنیم. یکی از حسرت های برخی افراد در سن پیری همنشینان نامناسبی است که در زندگی انتخاب کرده اند.

3- محبت

همانقدر که برخی در محبت خساست به خرج می دهند و آن را از خودشان هم دریغ می‌کنند عده ای هم استاد هدر دادن مهر و محبت اند به کسان و چیزهایی مهر می ورزند که ارزش محبت را در‌ک نمی کنند و آنها را ساده لوح و ابله می پندارند.

4- سخن

پرگویی و پرمدعایی یکی از بد ترین روش های اسراف است که منجر به از دست رفتن عزت نفس، ارزش و اعتبار ما می شود . در مورد چیزی که در مورد آن آگاهی و تخصص نداریم نباید حرف بزنیم. اصولا مردم وقتی سکوت می کنیم تصور نمی کنند ما لال هستیم.

5- فکر کردن

بعضی افراد تنها موقعی که به خواب می روند دست از فکر کردن می کشند و اغلب فکر هایشان منفی بافی، نقشه کشیدن برای دیگران و تخلیه خشم است. طوری فکر کنید که اگر کسی دستگاه فکر خوانی داشت و به تصورات شما نفوذ می کرد از بابت گفتگو های ذهنی تان خجالت نکشید و گاهی 5 دقیقه فکر نکردن مانند نیم ساعت چرت زدن به ما انرژی خواهد بخشید.

6- قضاوت کردن

این یکی یک دانه اش هم اسراف است در مورد هیچ کس، هیچ چیز و هیچ برخوردی قضاوت نکنیم. تا با کفش دیگری راه نرفته اید نخواهید فهمید کفش او کجای پایش را میزند. برخی موارد راه رفتن با کفش دیگران هم چاره ساز نیست چون سایر پای شما با هم تفاوت می کند!

پس اصلا قضاوت نکنیم.

7- زندگی

گاهی زندگی را اسراف  و ریخت و پاش می کنیم چند لحظه از عمرتان را نفهمیدید چطور سپری شد؟ چرا و چه به دست آوردید؟ همه آنها زندگی هدر رفته شماست. فرصت را برای بودن با عزیزانتان، آنچه دوستش دارید و خوبی ها صرف کنیم این یکی هدر که برود بزرگترین خسران زندگی ماست.

8- دلتنگی

گاهی دلمان برای چیزی، کسی یا موقعیتی تنگ می شود که دسترسی به آن غیرممکن است اما گاهی برای دیدن کسی،شنیدن صدایی، رفتن به جایی و دسترسی به چیزی یک همت لازم است لحظاتی که در دلتنگی خواسته هایمان می گذرانیم هدر داده ایم و تنها غصه اش برایمان خواهد ماند. همین الان گوشی تلفن را بردار بهش زنگ بزن، بلیط قطار رزرو کن و به آنجا برو.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
چی بگم والا؟؟؟؟؟؟ولی زمان رو باهات موافقم...ولی دلتنگی رو مخالفم
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
زیبا ودقیق بود. ممنون
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
محبت رو خیلی خوب اومدین... 5 دیقه فکر نکردن هم حرف تازه ای بود که نیازش دارم!
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٠٣
٠
٠
بله. درست میگین.....ممنون
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٠٤
٠
٠
سلام سید:خیلی قشنگ بودوجالب.سپاسگزارم برادر