خوابگاه این مکان مخوف!
بسته ویژه مشاوره به کنکوری ها

خوابگاه این مکان مخوف!

نویسنده : شاهدخت

به سلامتی نتایج اولیه کنکور هم آمد و کنکوری های 93 دو دسته شدند. دسته اول آنهایی که کارنامه کنکورشان به دست راستشان داده شده و طبیعتا حالا دارند با دمشان گردو می شکنند و دسته دوم هم همان اصحاب شمال معروف که حالا نمی دانند با کدام چشم بگریند. ضمن تبریک به دسته اول‌، برای هر دو گروه از خداوند صبر جزیل خواستاریم. زیرا تا نتایج نهایی کنکور در اواخر شهریورماه بیاید هر بار که نام کنکور و دانشگاه و رشته را بشنوید دفعتا دل و جگر شما عزیزان آب خواهد شد.

اما از آنجا که فعلا بازار مشاوره و اینها داغ است و از شما چه پنهان ما هم در این عرصه چندی پیراهن بیشتر از سایرین پاره کرده‌ایم‌، بر آن شدیم که یک مشاوره مفت و مجانی به بچه های جیم بدهیم. با این تفاوت که تصمیم گرفتیم درباره مقوله "خوابگاه" با شما صحبت کنیم.

 

*خوابگاه چیست و چرا ؟؟

اگر رتبه کنکور شما ایجاب می‌کرد که رخت بربندید و برای تحصیل به شهر دیگری بروید، ناگزیرید از امکانات رفاهی و تفریحی شهر مقصد که از آن با نام خوابگاه یاد می‌شود بهره بجویید. خوابگاه‌ها انواع مختلفی دارند اما بطورکلی به دو دسته عمده تقسیم میشوند: خوابگاه دختران و خوابگاه پسران!! که بسته به جنسیتتان در یکی از آنها ساکن می شوید.

 

*افراد موجود در خوابگاه‌:

سرپرست خوابگاه‌: از همین حالا یک سفره صلواتی چیزی نذر کنید تا فرد مذکور خوب از آب درآید!! چون اگر بخت یارتان نباشد و پیدا کردن اتاق و هم اتاقی‌های باب میل‌تان یکی دو ترمی طول بکشد با این شخص زیاد سروکار خواهید داشت. او همان کسی‌ست که کلیه تصمیم‌های مربوط به شما اعم از اتاق، هم اتاقی‌ها، و نیز راجع به امکانات وشرایط و بودجه و... برعهده اوست و هم اوست که هر روز با تلسکوپ‌های چند منظوره دانشجویان را رصد می کند تا آن گل دخترهایی را که درصد بزک‌شان از محدوده مجاز تجاوز کرده‌، گل چین کند.

ناظمه (البته در مورد پسران احتمالا ه تانیث می افتد!!!): بعد از ساعات اداری جای سرپرست را میگیرد. ناظمه‌ها معمولا بصورت دوره ای هر شب تعویض می‌شوند. وظیفه شان برقراری نظم خوابگاه و حضور و غیاب آخر شب است. به زودی درآوردن ادای پیج کردن هرکدام از ناظمه‌ها به یکی از تفریحات سالم شما در خوابگاه تبدیل می‌شود.

هم اتاقی: خدا کند که از نظر اخلاقی و رفتاری و خصوصا ساعت خواب(!!) با شما هماهنگ باشد! خدا کند ترم بالایی نباشد! او نقش اصلی را در آینده خوابگاهی شما ایفا می‌کند. اگر با ترم بالایی‌ها هم اتاق شدید کلاهتان پس معرکه است. زیرا به شما به عنوان ترمک اتاق وظایفی می‌دهند که بسته به میزان بدجنسی‌شان از شستن ظرف‌ها به مدت یک ترم تا موارد خفیف تری چون اتوی جوراب و روپوش بیمارستان متغیر است.

 

*مکان ها در خوابگاه‌:

دفتر سرپرستی‌: درحکم اتاق تمساح هاست. محل اقامت سرپرست و استقامت شماست. با وجود این مکان شما یاد می‌گیرید چگونه قبل از نزدیک شدن به منطقه خطر، خیز بردارید و با چنان سرعتی از مقابل محدوده ممنوع بگذرید که قوانین فیزیکی اجازه رصد شما را به سرپرست خوابگاه ندهند.

سالن وزرشی‌: تنها محل تفریحی خوابگاه‌. وسایلی چون دستگاه های بدنسازی‌، توپ والیبال و بسکتبال‌، و میز تنیس در آن یافت می‌شود. اگر بختتان بلند باشد ممکن است چند فروند دوچرخه نیز در محل حاضر باشند. این مکان همان جایی ست که شما در ابتدای هر ترم تصمیم می‌گیرید که هر شب به آن سر بزنید ولی در پایان ترم متوجه خواهید شد که تعداد دفعات مراجعه تان به آن از انگشتان دستتان تجاوز نمی‌کند.

لابی‌(یا سالن مطالعه‌): این جا همان جایی ست که دانشجو می‌گیرد و شاگرد اول تحویل می‌دهد. پس از مدتی به دیدن چند جفت دمپایی خاص پشت درب آن عادت خواهید کرد. چهره‌هایی که در این محل دیده می‌شوند عموما دیگر جزئی از بنای آن شده اند!! سعی کنید تا حد امکان به این نقطه از خوابگاه نزدیک نشوید

سالن اجتماعات‌: محل برگزاری جشن ها‌، در مواردی نماز جماعت‌، و نیز در حکم استادیوم خوابگاه نیز هست. لذت دیدن مسابقات ورزشی در خوابگاه کم از استادیوم نیست. با این تفاوت که بر خلاف استادیوم که خانم‌ها در آن خیلی توان جست و خیز ندارند در خوابگاه این شرایط برایتان فراهم است که با گل زدن تیم محبوبتان به هوا پریده و پس از برخورد با سقف مجددا به سیاره زمین بازگردید.

اتاق‌: از دونفره ( مخصوص بچه پولدارها و دانشجویان ph.D ) شروع می‌شود و تا 18 نفره ( باور کنید!!) ادامه می یابد. تعیین تعداد هم اتاقی‌ها در خوابگاه از قانون "بچه‌ها کوچولوتر بشینین دوستاتون هم جا بشن" پیروی می‌کند . چنان که اگر تشخیص داده شود که شما بچه‌های خوبی هستید و نصف شب از داخل یخچال چیزی نمی‌خواهید خوابگاه این توانایی را دارد که یک دست تشک و ملافه هم جلوی در یخچال پهن کند تا هیچ طالب علمی را پشت در نگذارد.

اتاق بغلی‌: اهمیتش اگر از اتاق خود شخص بیشتر نباشد کمتر هم نیست. چرا که اگر منافع ساکنین آن‌، با منافع شما و هم اتاقی هایتان در تضاد باشد دیگر باید به جنگ و جدال هر روزه عادت کنید. به عنوان مثال به شرایطی فکر کنید که شما گرمایی باشید و اتاق بغلی تان با یک باد سرما بخورد. آن وقت است که نصف روزتان در راه روشن و خاموش کردن کولر خواهد گذشت و الباقی ماجرا.

 

* و اما یک نکته مهم (‌و جدی‌)

خوابگاه مصداق کامل این جمله است که: "حق گرفتنی ست نه دادنی". اگر از آن دسته آدم های تعارفی هستید که خجالت می‌کشند از حقوقشان دفاع کنند و عادت دارند همه را از خودشان راضی نگه دارند در خوابگاه به شما سخت خواهد گذشت. چون بقیه با کسی رو دربایستی ندارند و کافی‌ست ذره‌ای از حقوقشان یا چیزی که حق خود می‌دانند زایل شود تا حسابی حالتان را بگیرند. پس اول خودتان را خوب بشناسید و اگر دیدید تعارفی هستید و نمی توانید از حقتان دفاع کنید قید زندگی خوابگاهی را بزنید و در همین مشهد عزیز دل خودمان بمانید و خرج بیخودی هم برای پدر زحمتکش‌تان درست نکنید!! و البته اگر خواستید این ویژگی را در خود کاهش دهید خوابگاه بهترین گزینه است.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
همتا
همتا
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
یک خوابگاهی با تمام وجود این نوشته را درک می کند :\\\\
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
در جریانیم...بعله :دی
admincheh
admincheh
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
فقط می دونم زندگی مسالمت آمیز با افرادی مختلف از هرجای ایران خیلی سخته ، چون فرهنگ و رفتارهای متفاوتی دارند !از خوبیاش پوست کلفت شدنه !ایضا بخت تو خوابگـاه گمونم حرف اول رو می زنه :دی ، عالی بود:)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
:))) واقعا از همه جا هستناااا...بخت!! بله بخت !!! دقیقا بخت!!! امان از بخت !! خخخخخ
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
من تهران قبول میشدم اما واسه همین نکته ی آخری که گفتی نرفتم. راستی رتبه تو و همتا نزدیک هم شد؟ آخه شنیدم دوقلوها مثله هم میشن :دی
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
:))) احسنت بر تو :))) یه ذره فاصله داشت برا همین اون رفت دندون من رفتم پزشکی
a-mehrnaz
a-mehrnaz
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
دانشگاه ازاد یا همین سراسری که همه در رویا میبنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مشهد؟؟؟؟؟؟؟ بابا شوما نابغه اید ایا؟؟؟؟
هاچم من
هاچم من
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
جدایی سخته :دی .... چی شده!!؟؟ :دی
دختر خاصــ
دختر خاصــ
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
سپاس از راهنماییت
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
:))) قربون شما
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/٠٥/١٤
٠
١
فک نکنم پسرا دنبال خوابگاه باشن. بیشتر دخترا میرن میشه گفت امنیتش یکم بیشتره.
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
١
٠
نه بابا پسرام طالبن !!! خونه گرفتن خیلی خرج و مخارج داره
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
با تشکر.......با این وضع اگر خوابگاه برم همون دونفره رو ترجیح میدم!!!!!حداقل با یک نفر سر و کله زدن خیلی بهتره.....
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
پس بچه پولدارین و دوشواری ندارین.... :)))
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠٥/١٦
٠
٠
پولدار؟؟؟شما به همون دو تومن زیر قندون میگید پول؟؟؟چشمتون همونو گرفته؟؟!!!واقعا که....!:دیییییی
m-nik110
m-nik110
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
ما که پدر گفتند دور شهر دیگه را خط بکش!!!
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
باحاله هااااا :))))
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
من از اون ادمایی ام که می خوام همه رو از خودم راضی نگه دارم..........ممنون از مطلبت...........منو روشن کردین
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
پس ترجیحا نرین شهر دیگه :دی
javad agha
javad agha
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
خخخخ ایول جالب بود دقیقا همینطوره که گفتید ما این ترم با اتاق بغلی جنگ داشتیم شدید نه به خاطر کولر خوب بدبختا حق داشتن دیگه اتاق ما اتاق پر سر و صدایی بود نگاه نمی کردیم موقع امتحاناست موقع خوابه سر صدا می کردیم تا جایی که جا داشت هی میومدن در اتاق اما فایده ای نداشت خخخخخ بازم کار خودمونو انجام میدادیم اصن یه وعضی بود اخرم کوچ کردن رفتن خخخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
راستشو بخواین ما هم هم!!!ولی اتاق بغلی ما مربوط به بلوک اون ور بودن و به مشت کوبیدن به دیوار اکتفا می کردن خخخخخ
javad agha
javad agha
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
خخخخخ
amin20
amin20
٩٣/٠٥/١٤
٠
١
بله پس نتیجه میگیریم تو شهر دیگه باید چادر زد خخخخ ولی خوب اگه من خوابگاهی شم همه ازم حساب میبیرن از بس روم و زورم زیاده خخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
نه دیگه!!! هر چقدرم زورتون زیاد باشه زور سرپرست از شوما بیشتره :دی
گیسو
گیسو
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
وای عالی بود....یادش بخیر
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
همدردی ... :))))
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
از سرپرست خوابگاه نگین که ... !!! فقط خدا کنه آدک خوبی باشه . ما که شانس نداشتیم ...
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
خدا کنه :))) خدا نکنه باهاتون لج بیفته که دیگه هیچی :دی
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
لج افتادیم اسااااااااااااااااسی
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
جالب بود......کاربردی هم بود.....البته من ایشالا 4-5 سال دیگه تجربش می کنم....ولی خب احتمالا خیلی هم سخته هم لذت بخش؟؟؟؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
دقیقا :)))
همتا
همتا
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
بسیاااار لدت بخش :)) البته بستگی به خودت داره ولی در کل دوران خیلی خاطره انگیزیه :دی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
سلام
با كلمه خابگاه مشكل دارم
banu_n
banu_n
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
:) بهله اما خوش ميگذره ...
a-mehrnaz
a-mehrnaz
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
خیلی باحال بود!مخصوصا اولش!!!!!!!عــــــــــــــــــــــالی :)
s_sali
s_sali
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
این خوابگاه و سختیاش<خصوصا واسه بانوان> مثل سربازی هستش ادم تا درگیرش هست حرصش رو میخوره اما وقتی تمام میشه میبینه چه خاطرات جالب و شیرینی ازش مونده. البته من خودم نخواستم واسه اینده م خاطرات شیرین بسازم!!!!خخخخخ
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
خوابگاه/ سال دیگه دربارش میحرفم
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
باز خوبه که تو وهمتا با همین
همتا
همتا
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
نه با هم نیستیم !!! اون یه شهره من یه شهر دیگه !!!
tanin
tanin
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
ها راستی تو سمنانی شادخت شاهرود درسته؟
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٥/١٤
١
٠
اکثرش واسم نمونه عینی داشت!خخخ البته ما رو اخر شب حظور غیاب نمیکردن!(صرفا جهت سوزاندن دل)فقط درو میبستن که اونم راه داشت!(از پنجره!)من تو خوابگاه فقط عاششششششششششق استادیومشم!!(همون سالن اجتماعات خودمون)...خیلی عینیت داشت واسم :))) ممنون
همتا
همتا
٩٣/٠٥/١٤
٠
٠
و برای من:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
سلام خوب نوشته بوديد!! ي سوال|: خوابگاه ربطي به رتبه كنكورت داره؟؟ اصن چطوري خوابگاه ميدن؟؟ محدوديت براي زد رفتنو دير رفتن داره؟؟ من نمتونم ساعت 10 خوابگاه باشما!! ممنون ميشم به سوالاتم پاسخ بديد
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
محدودیت برای ساعت رفت وآمد داره.بعضی دانشگا ها مثل اصفهان رتبه و مدرسه تون هم در اتخاذ خوابگاه تاثیر داره مثلا استعداد درخشان باشین. بعضی دانشگاها هم به بعضی رشته ها خوابگاه میدن مثلا علوم پزشکی کرمان فقط به دکتری حرفه ای خوابگاه میدن.راستی اینا یه سوال بود؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
سلام.....نه ربطی نداره منظور من این بود که اگر رتبه تون ایجاب میکرد که برای تحصیل تو رشته مورد نظرتون برین شهر دیگه و ایضا خوابگاه...البته که داره ولی بیشتر برا دختراس مثلا ما زمستونا باید قبل 8ونیم و تابستونام قبل 9 خوابگاه باشیم و اگه دیرتر بریم جریمه میشیم....البته برا آقا پسرا خیلی محدودیت کمتره مثلا طرفای 11 و اینا شاید باشه ... هر خوابگاهی با خوابگاه دیگه فرق میکنه :)) در هر صورت ممنون از نظرتون
mahdie.f
mahdie.f
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
حیف اجازه نمیدن بریم شهرستان ولی خیلی دوست دارم برم..تجربه ی ایت چیزا جالبه اگه سختم باشه
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
ممنون جالب بود
par!sa
par!sa
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
آقا منو یه بار با خوتون ببرین شاهرود و سمنان.. میخام بیبینم خابگا چوجوریه :)))))))))))))))
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
ما که از خدامونه اگه خانواده هاتون اجازه بدن !!! اینقدددددد خوش می گذرههههههههههههههههههههههههههههههههههههه:دی
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
شاهدخت دعا کن امسال حداقل هم دانشگاهی تون بشم با این وضع ظرفیتا پزشکی رویا شده
s_asadzadeh
s_asadzadeh
٩٣/٠٥/١٥
٠
٠
خدایی خیلی سخته اما یه تجربیات به خصوصی هم بدست میاری که شاید بعدا خیلی بدردت بخوره ....با نوشتتون یه کاملا خوابگاه تصور کردم خخخخخخخخخخخخخخخخ
m_moradian
m_moradian
٩٣/٠٥/١٦
٠
٠
:)
m_bidmajnoon
m_bidmajnoon
٩٣/٠٥/١٦
٠
٠
بسیار خوب بود
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/١٤
٠
٠
چه زیبا بود این دست نوشته قدیمی شما...
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣