کفشات تو حلقم!
گزارش سایت جیم از بازار کفش‌های زمستانی

کفشات تو حلقم!

نویسنده : سایت جیم

سید مصطفی موسوی اصل - محمد حسین وکیلی

با شروع شدن فصل زمستان و بارش برف و خیس شدن جوراب‌ها در کفش‌های تابستانی به سراغ خرید چکمه رفتیم. در آن صبح برفی که خیابان‌ها به علت تعطیلی مدارس خلوت بود، مغازه‌های کفش فروشی قلقله بود و همه تازه به فکر خرید کفش زمستانی افتاده بودند، وقتی وارد اولین مغازه شدیم و کفش‌ها را قیمت کردیم انگار که برق 220 ولت ما را گرفته باشد، با موهای سیخ شده از مغازه بیرون آمدیم و در آن برف شدید به سراغ مغازه دیگر رفتیم و با مشاهده قیمت‌های عجیب به سراغ جنس‌های آن‌ها رفتیم، که به سردرگمی دچار شدیم و هر مغازه‌دار از جنس کفشی که خودش داشت تعریف می‌کرد.

وقتی نظر کفش فروش‌ها را پرسیدیم و از آن‌ها راهنمایی خواستیم مدل‌هایی را که در ادامه مشاهده خواهید کرد، به ما معرفی کردند.

کفش‌های مردانه مدل‌ها و قیمت‌های مختلفی داشت که تک تک به آن‌ها می‌پردازیم

 

* جنس: چرم  قیمت:45000تومان    caterpillar :مدل

 

 

*   جنس: تمام چرم   قیمت: 65000   zara :مدل

 

*  جنس: چرم  قیمت: 55000 تومان  rollearblade :مدل

 

* جنس:چرم  قیمت: 75000 تومان     caterpillar  :مدل

 

*   جنس: چرم  قیمت: 85000 تومان      camel :مدل

 

 

با این قیمت ها به سراغ کفش های ایرانی هم رفتیم و دیدیم کفش چرم کار تبریز فقط یا قیمت 60000 تومان عرضه می گردد و به این نتیجه رسیدیم که اگر کفش ایرانی بخرید هم ارزانتر است و هم در سال تولید ملی محصول ایرانی خرید کرده اید.

 

*********** نوبتی هم که باشد، نوبت کفش دخترانه است ***********


هر چه قدر هوا سرد باشه و یخ هم از آسمان ببارد بازار خرید خانوم‌ها کساد نمی‌شود، شاید برای همین است که در زمستان هم بخش اعظمی از هر فروشگاه را کفش‌های مجلسی تشکیل می‌دهد.

برای گزارش به برج تجاری آلتون و خیابان دانشگاه سر زدم بازار کفش و کیف در آن‌جا داغ است. در طبقات مختلف چندین برند تقریبا خوب خارجی و هم چنین یک برند معتبر و خوب چرم ایرانی به چشم می‌خورد.

کفش چرم برای خانم‌ها در برند ایرانی از قیمتی حدود 55 هزار تومان شروع شده و تا 200 هزار تومان هم می‌رسید.

کفش‌ها با طرح‌ها و مدل‌ها خارجی هم زیاد بودند، یک بوت ساق کوتاه چرمی حدودا 165 هزار تومانی برای شما خرج بر می‌دارد که البته خانم فروشنده معتقد بود چندین سال برای شما ماندگار است و حتی یک سال گارانتی هم داشت!بیشتر بوت‌های بازار را سه جنس اشبالت، چرم طبیعی و صنعتی تشکیل می‌دهد که قیمت اشبالت صنعتی و چرم صنعتی نزدیک به هم است ولی چرم طبیعی قیمتی بالاتر از آن‌ها را دارد. البته بعضا مارک‌های معروفی هستند که کفش چرم صنعتی را گران‌تر از کفش چرم طبیعی ایرانی می‌فروشند.

در خیابان دانشگاه قیمت‌ها کمی ارزان‌تر از آلتون بود و تنوع کفش‌های زنانه هم بیشتر به چشم می‌خورد. در بیشتر مغازه‌ها نیم بوت‌ها یا چکمه‌های کت (cat) دیده می‌شد که البته ایرانی است و حتی تولید خود مشهد هم در کنار تولید پایتخت پیدا می‌شود. قیمت آن‌ها از 40 هزار تومان تا 60 هزار تومان بسته به فروشنده و تولید کننده پیدا متغیر بود (البته برای خودتان جای چانه هم بگذارید)

 


به خود نمایندگی آن اگر سر بزنید برق از سر مبارکتان خواهد پرید (در حد ترکیدن فیوز) قیمت‌هایی که به نظر یک صفر زیادتر از فروشگاه‌های اطراف خود دارند. کفشی در حدود 500 هزار تومان نیز در آن یافت می‌شد، البته شما می‌توانید انواع عایق کاری‌ها را در این کفش‌ها ببینید از پشم گرفته تا کفی لاستیک بولدوزر!

برای کسانی که ساده دوست ندارند و کفش‌های دخترانه‌تر را طالب هستند، نیم بوت‌های مدل‌دار هم با طرح جدید به چشم می‌خورد که مدل‌های امسال آن حدودا 70 هزار تومانی قیمت دارند و اکثرا از جنس اشبالت هستند.


کفش‌های اسپرت و ورزشی نیز همه قیمتی موجود بود از 40 هزار تومان شروع می‌شد و به مارک‌های معروف که قیمت‌های فوق العاده‌ای دارند ختم می‌شد. البته این نوع کفش‌ها برای هوای بارانی و برفی مناسب نیستند و صرفا جنبه ورزشی و راحتی را دارند.


کفش‌های مجلسی هم در خیابان دانشگاه همه مدل و همه رنگ موجود است که اکثرا ایرانی هستند اما در آلتون می‌توانید کفش‌های مجلسی خارجی هم به راحتی پیدا کنید.

اما چند نکته مهم که هنگام خرید کفش زمستانی باید حتما به آن توجه کنید

- کفشی انتخاب کنید که پاهای شما را گرم نگه دارد: اگر با کفش و چکمه خود زیاد راه می‌روید و پرتحرک هستید، گردش خون، پاهای شما را گرم می‌کند و نیازی نیست کفش زخیمی انتخاب کنید. اما اگر بالعکس تحرک کمی دارید سعی کنید کفشی زخیم با عایق درونی مناسب انتخاب کنید.

- فریب بوی تقلبی را نخورید: به بوی چرم کفش زیاد توجه نکنید، جدیدا برخی تولید کنندگان بر روی کفش خود اسپری چرم می‌زنند تا بوی چرم در آن غالب شود.

- کفش دارای پاشنه و کفی مناسب باشد: پاشنه زیاد در برف باعث سورخوردن شما می‌شود سعی کنید پاشنه‌دار نگیرید و کفی طبی و مناسب هم تهیه کنید.

- با لباستان ست شود: بدون شک اگر هر نکته‌ای را بانوان ایرانی از یاد ببرند این نکته از یادشان نخواهد رفت و قبل از هر چیزی به ست شدن کفش با البسه و شلوار خود می‌اندیشند.

- سایز مناسب با پای خود را انتخاب کنید: با جورابی خرید بروید که معمولا در روزهای برفی می‌پوشید تا سایز درستی از کفش را تهیه کنید، به گونه‌‌ای که انگشت پای شما در کفش راحت باشد

- زمان خرید: سعی کنید بعد از ظهر خرید کنید زیرا معمولا صبح‌ها پای شما نیم سایز کوچک‌تر است و دلیل آن متورم شدن پا در بعد از ظهرهاست.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٤
٨
٢
دقیقا همینا رو یه هفته مونده ب عید یک سوم تا یک چهارم قیمت می فروشن . خیلی بده تا می بینن بازار یه کالا حسابی گرمه قیمتشو نجومی می برن بالا .
٩١/١٠/١٥
٤
١
من از مدل دومی که همون zara بود یک جفت خریدم ! البته با من خرید حساب میشه D:( دوستان بازاری) ولی قیمتش همین بود که زده بودی!
eli-soltani
eli-soltani
٩١/١٠/١٤
١٢
١
ناراحت ازین بودم که چرا کفش مرغوب ندارم ولی تو خیابون یکی رو دیدم که پا نداشت............
ایسل
ایسل
٩١/١٠/١٤
٣
١
من یه پوتین خریدم با کلی قیمت به درد نمی خوره حسابی سرم کلاه رف
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٤
٧
٢
قیمت: 85000 تومان caterpillar :مدل البنه رنگ عسلی خریدم خیلی هم خوشگله
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٤
٢
٥
اوه اوه بچه ها این مدل کفش دیگه این آرشام خرید ، خَز شد!!! نرید بخرین ... [کمپانی از کار و کاسبی افتاد!!! ]
دریا
دریا
٩١/١٠/١٥
٣
٢
سحر یه دونه ای!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٥
٢
٢
دریا : شما یک دونه ای باووووا ! صفری أصن :)))) ما کوچیک شمام هسیم!
مجید
مجید
٩١/١٠/١٦
١
٢
اااااااااا در نبود من!!او او
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
٢
٣
خانم سحری اینجا رو با ترم یک دانشگا اشتبا گرفتی مثل اینکه خخخ
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
٢
٢
خخخخ من الان دیگه ترم 2 أستَم!!! [ضایه شدی واز اوخی! تو روحیه ت تاثیر بد نذاره واسه همه پیش میاد!] نه اشتباه نگرفتم اینجا جیمه! شما اشتباه اومدی آقای آرشامه! گم شدی پسرم؟ گریه نداره که! :)))))
parisa
parisa
٩١/١٠/١٤
٣
٢
تازه کفشای چرم مردونتون خیلی ارزونه.......................البته اگه مارکه...... کفشای زنونه هم خیلی گرون تر از ایناس......
سعید
سعید
٩١/١٠/١٤
٣
٣
البته اینها قیمتهای مارک های تقلبه-یه کفش catاصل البته پوتین از300هزار به بالا شروع میشه-شما که از خیابون دانشگاه قیمت گرفتین یه سر تا نمایندگی catتوی التون میرفتین
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٤
٠
٥
راس میگه!!! منم رفتم با خرسندی قیمت کردم دیدم اووووووف 435 تومَن بی زبون!!! منم یه نِگاه بش کردم اینگاری آشغال دیدم گفتم نَع مدلش خیلی ضایه س به دلم نچسبید!!! :)))) یَنی طبیعی سازی نمودَم تمیـــــــــــــــــز ! تو فلسطین 18 و ایضاً احمد آباد و سجاد هم یه نمایندگی داره اونجام برین قیمت بگیرین بَد نی![اصل و نا اصل بودنشو اللهُ اعلم!] آدرس سایتشم خواستین آنلاین پسند کنین هَ ! :))))
٩١/١٠/١٥
٣
٣
سحر قیافت به دمپأیی نمیخوره.حرف از 400هزار تومن میزنه.آرشام 85تومن خریدی یا 185 تومن؟من 85گیر نیاوردم ها
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٥
٧
٥
اره بیشتر شد قیمتش اما نگفتم اینجا ک ریا نشه دیگه چرمه الکی ک نیس:d کاربر ناشناس ولش محلش نزار خخخخ
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٥
٣
٦
دُرسته عسکت فقط یه کله کچل داره!!! اینگاری سایه ته!!! ولی یه حس فوق شِشُمی بم میگه بوی منحوس و نامبارک جناب آرشامه میدی! قیافم جوری ساختم ریا نشه چشمم کنن! بعله!!! 185 ؟ نع باووووووا کفشای آرشامه 10 تا هزاره!!! :))))
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/١٠/١٥
٢
١
بابا اینا که خوبه من یه چکمه خریدم 260 تومن......یه برف که میاد قیمتا نجومی میره بالا....والا
میثم
میثم
٩١/١٠/١٥
٣
١
والا ما که یه جفت کفش کوه داریم که میشه شستشون و بعضی وقتها پوشیدشون. آخه این روزهای روز چقدر برف میاد که براش این همه خرج کنیم؟!!!
mahshid
mahshid
٩١/١٠/١٦
١
١
والا..........اصلا دلت میاد با چکمه 300-400 بری تو برفا برف بازی کنی//////////////////
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٥
٤
٠
بوتای زنونه که این قیمتا واسش کمه اگه چرم اصل بخوای300-400به بالاس ما به همون 50 تومنیش امسال راضی شدم..........
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢١
٠
٠
50ت از کجا؟:O
مهجبین تیموری
مهجبین تیموری
٩١/١٠/١٧
٠
١
الکی گرونه بابا!مگه چقدر در میاریم که 400 بدیم به بوت؟حقوق دوتا ماه یه آدمه این پول!
alalehmehrabadi
alalehmehrabadi
٩١/١٠/٢١
١
١
من همین گیوه هایی که به پامه کلی باهاشون حال میکنم. هم میرم باهاش عروسی هم میرم فوتبال . تازه بهش یکم وایتکس بزنم کلی سفید میشه.....
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢١
٢
٠
چکمه های تو آلتون که افتضاح بود یه چرمیران خوب بود که ایرانیم هست همه 200 به بالا.ولی خوشم اومد کفشی که من از همین چرمیران پارسال خریدم 70 تومن امسالم همون قیمت بود جای لابک داره!!
Golbarg
Golbarg
٩١/١٠/٢٣
٠
٠
من رفتم کفشارو دیدم اونایی که قیمتش خوب بود قشنگ نبود اونایی هم که من انتخاب میکردم قیمتاش قشنگ نبود! در نتیجه بی خیال چکمه خریدن شدم امسال!
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٦
٣
٢
چرم 65 تومن ؟؟؟؟؟؟؟ امکان نداره ! چرم نیست ! چرم اصل باید بالای 100 تومن قیمت داشته باشه ، تازه حداقلش این قیمته ! اصولا این کفشا سه لایست ، لایه وسطی یه چرم نازکه که بوی چرم از اونه ، دوتا لایه ی دیگه طرح چرمه ...
mahsa jooni
mahsa jooni
٩٤/٠٩/٠٥
٠
٠
گل گفتی داش
Reza_vasegi
Reza_vasegi
٩٥/١٢/٢٣
٠
٠
خب الان اینارو چجوری بخریم راهنمایی کنید لطفا