عشق بازی با خدا یعنی چی؟
من برای خودم اعتقاداتی دارم!

عشق بازی با خدا یعنی چی؟

نویسنده : سلما

سلام رِفیق... خوبی رِفیق...

چی شده؟ چرا بی‌حالی؟ ضعف روزه داری بردتت؟ خستگی و تشنگی و گرسنگی تو نبینم رفیق!

میبینی به همین زودی ِ زودی نصف ماه مبارک رفت. نِشِستی حساب کنی بیبینی چند چندی؟! خوب بود نه؟ خوش گذشت با همه بی حالیاش‌ و ضعف هاش و گشنگی‌هاش.

خوب بود؟ برای من و تویی که کار و گرمای هوا و تشنگی را بهانه نکردیم و دعوت خدا را  لبیک گفتیم و رفتیم؛ مهمونی‌اش عالی بود... برای بقیه‌ام که خودشان می‌دانند و خدای خودشان. حالا درست است که روزه‌هایمان نصفه نیمه بود، با تمام جان و دلمان نبود ولی می‌دانی من که می‌گویم خدا در عرش الهی‌اش دارد به فرشته‌هایش می‌گوید ببین...! ببین این بنده منه‌ها.. همانی که خیلی جاها لغزیده و من دستش را گرفتم. همانی که خیلی جاها من را ندیده و من دیدمش. .همانی که خیلی وقت‌ها گریه کرده و از عرشم آمدم پایین و دست روی گونه‌هایش کشیدم و اشک‌هایش را پاک کردم... همانی که دلش گرفته و من در آغوش خودم راهش دادم.

ببین حالا دارد تحمل می‌کند... بخاطر من.... دارد تحمل می‌کند... حالا باز بپرسید چرا آفریدی آدم را؟ تا باز من بگویم «انی اعلم ما لا تعلمون»

کجای کاری رفیق... خدا دارد به تو مباهات می‌کند. خدا دارد با تمام وجود صدایت می‌زند. میدانی رِفیق. من یک عقایدی دارم که مال خودم است. اصلا هم معلوم نیست درست است یا نه ولی من دوستش دارم. بنویسمش الان. خوب میدانی که شب‌های قدر نزدیکه...خوب شب قدر هم کم شبی نیست‌ها!

کار و بارت را برای یکسال نبندی کارت تمومه‌ها. میروی جزو اخراجی‌ها. از من گفتن بود! آهان داشتم می‌گفتم رفیق، من یک عقایدی دارم، که مال خودم است و بهش پایبندم. آمدم بگویم شاید به درد تو هم خورد!

نماز. روزه. زکات. حج. زیارت، حجاب؛ همه و همه قبول و صد در صد درست و من هم بهشان در حد خودم پایبندم. اما می‌خواهم بهت بگویم من غیر این‌ها یک جور دیگر عبادت هم دارم. اصلا نمیدانم میشود اسمش را گذاشت عبادت یا نه؟! ولی من خیلی دوستش دارم و باهاش حال می‌کنم. اسمش را گذاشتم عشق بازی با خدا... چون خیلی بهم حال میده!

یک دسته از کارها را که انجام می‌دهیم فکر می‌کنم آن موقع است که در آغوش خدایم و خدا دارد نوازشم می‌کند و من چه قدر کیف می‌کنم! کارهای بزرگی‌ام نیست‌ها. فقط باید یادت باشد فقط و فقط برای خدا باشد ها نه برا چه چه و تعریف بقیه.

عشق بازی با خدا یعنی وقتی داری با ماشینت می‌روی، پایت گذاشتی را گاز و داری حال می‌کنی. اگر پیرزنی، خانوم بچه به بغلی، خانومی با خریدای زیادی را دیدی که سختش و نمی‌تواند راه بروی. بزنی روی ترمز یا شاید هم مجبور بشوی دنده عقب بگیری تا سوارشان کنی و یک مسیری رو ببری‌شان. حتی اگر راه خودت یک خرده دورتر بشود.

عشق بازی با خدا یعنی هر از چند گاهی که از دوستانت.. فامیل‌هایت، آشناهایت بی‌خبری و اسمشان دارد در کانتکت موبایلت خاک می‌خورد برایشان یک پیامک بزنی و یا یک دقیقه‌ای باهاشان صحبت کنی تا بدانند یکی هست که هنوز به یادشان است.

عشق بازی با خدا یعنی هر چند طرز تفکر تو با پدرو مادرت از زمین تا آسمان فرق دارد و می‌دانی خیلی وقت‌ها بهت زور میگن و حرفشان را نمی‌فهمی و حرصت می‌گیرد ولی وقتی یادت می‌آید مادرت چطور تو را  با درد به دنیا آورده و آن لحظات حتی از جانش سیر شده (چون خودم تجربه کردم می‌دانم) و دستهای پدرت نشانی از کارکردنش دارد تا تو را به این سن رسانده به رویشان لبخند بزنی و از صمیم قلب به‌شان بگویی دوستتان دارم.

عشق بازی با خدا یعنی ببخشی خیلی زود تا آن بالایی ببخشدت. خیلی زود و دستانت را بگیرد. اون زمان که نیاز داری.

عشق بازی با خدا یعنی وقتی داری توی خیابان راه می‌روی و می‌بینی پارچه سیاه زدن یک  فاتحه نثار آن بنده خدا کنی تا زمانی که لازم داشتی نثارت کنند.

عشق بازی با خدا یعنی به بچه‌ها سلام کنی و بروی بین جمعشان و باهاشان بازی کنی و هزار تا ادا اطوار بریزی تا بخندند و عاشقت باشند و خاله سلما خاله سلما از دهنشون نیفتد.

عشق بازی با خدا یعنی بشینی رک و راست به خدایت بگویی خدایا قبول من بد. ولی به خوبی تو ایمان دارم و نمی‌توانم از توی بی نهایت خوب بگذرم! حالا میدانی رفیق چرا این‌ها را نوشتم. شب‌های قدر نزدیک است. قدر بدان و دعا کن. به خدا دعا کردن خیلی خوب است. اصلا هم لازم نیست عربی باشد یا کتاب دعا دستت بگیری. کافیست از ته دل باشد و فقط از خودش بخواهی

که گفته: الدعا یرد القضا... دعا قضا و قدر را تغییر میدهد.

امروز یک حس و حال خوبی دارم. خیلی ضعف کردم ولی خوبه. دوستش دارم! دوستش دارم چون دوست دارد آن بالایی من و تو را در این وضعیت ببیند و چی چیزی بالاتر از اینکه رضا باشی به چیزی که رضای او هم هست...

دعایم کنید خیلی زیاد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٤/٢٥
٠
٠
وای خیلی عالی بود منم همین اعتقاداتو دارم ولی هیوقت نتونستم برای کسی بیان کنم نمیدونم شاید چون قدرت بیانم خوب نیست ولی شما عالی نوشتید ممنون خیلیا فک میکنن اگه نماز خوندی روزه گرفتی کافیه ولی این چیزای کوچک هم میتونه به رسیدن به اون بالایی کمکمون کنه خیلی ممنونم از شما
f_vatani
f_vatani
٩٣/٠٤/٢٥
٠
٠
خیلی خیلی خیلی عالی بود.....یه جور خوبی شدم.....ممنون
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
فرزانهههههههههههههههههههههه.
f_vatani
f_vatani
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
رووووووووووویا..........حالا چرا ؟
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٦
١
٠
آره والا ! باید این کارارو بکنی تا یه روز اگه مشکلی پیش اومد ، روشو داشته باشی که از خدا طلبکار شی و بگی به خاطر فلان عشق بازیم باتو باید این کارم درست شه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٤/٢٦
٠
١
اصلا این حرف درست نیست یعنی شما خدارو عبادت میکنین به خاطر بهشت به کسی کمک میکنین که بعد با خدا معامله کنین اگه اینجوری خدارو پرستش میکنین باید بگم سخت دراشتباهید همه کارهایی که مامیکنیم حتی همونایی که خدا به ما واجب کرده به خاطر خودمونه وگرنه خداکه به نا احتیاجی نداره لطفا تجدیدنظر کنین
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٦
١
٠
شما هم تجدید نظر کن ! هر کسی یه جور خدارو میشناسه و باهاش ارتباط برقرار میکنه ، شما واسه خودت دعا کن ، من واسه معامله با خدا دعا میکنم ، آخرشم منو میذارن تو قبر خودم و شما رو هم همینطور . یه پیشنهاد بهت میکنم ، همیشه یادت باشه : با هیچکس سر عقایدش بحث نکن ، چون عقاید اون ، خدای اونه ... . مرسی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
چه قدر زیاد.......................اووووووووو
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
وقتی این متنو خوندم گریم گرفت ...ممنون سلما خانوم
samira_h
samira_h
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
منم تو همین حال و هواهام یکم اینورتر :) الانم یه خورده ضعف کرده بودم گفتم اواتار جدید بزارم از ضعف بیام بیرون بچه هام هرکی میخواد ضعف نکنه بره اواتار منو از نزدیک ببینه :D ان شاالله که اجرمون با خدا باشه خخ
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت بانو سمیرا قبول باشه زاعات عبادتون ....سر پل صراط میگیرمت حالا ببین
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
شرمنده طاعات و عبادات خخخخخخخخخخخخخ
samira_h
samira_h
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
من فرار میکنم خخخخخخخخخ
neyosha
neyosha
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
عاااااااااااااااااالی بود...عشق بازی با خدا یعنی بشینی رک و راست به خدایت بگویی خدایا قبول من بد. ولی به خوبی تو ایمان دارم و نمی‌توانم از توی بی نهایت خوب بگذرم!....خیلی عالی بود:) تشکـــــــــــرات(:
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
ایول دمت گرم ابجی
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
زیبا بود ممنون سلما بانو
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
سلام: خدا، عشقِ تمام و راستین است.خیلی متشکرم
گیسو
گیسو
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
سلما جان واقعا ممنون. عشق بازی هایی که نوشته عالی بودن....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٣/٠٤/٢٦
٠
٠
برا بار دومم که خوندم بازم گریم گرف ! عااااااالی هرچی بگم کم گفتم !
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٤/٢٦
١
٣
کلا کلمه "عشق بازی" (عشق + بازی) کلمه جالب و مناسبی نیست /به نظرم به کار بردنش جایز نیست |:
ali007
ali007
٩٣/٠٤/٣٠
٠
٠
عشق بازی با خدا یعنی ببخشی خیلی زود تا آن بالایی ببخشدت. خیلی زود و دستانت را بگیرد. اون زمان که نیاز داری........خیلی مطلبتون قشنگ بود آدمو جذب خودش میکنه خیلی عالی بود!!!!شما دست به قلمتون عالیه خیلی ممنون بابت مطلب زیباتون:))
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧

هزار و یک داستان

٩٧/٠٣/٣١
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠
عشق خطرناک ترین مخدر دنیاست

جادوی عشق

٩٧/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

گرگان و سگان دست به دستند...

٩٧/٠٣/٣١
حالمان خوش نیست

با توام دنیا

٩٧/٠٣/٣٠
وای از آن روز...

من یک سامورایی هستم

٩٧/٠٣/٣٠