Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - زنی که باعث شد برزیل به توپ بسته شود www.jeem.ir
زنی که باعث شد برزیل به توپ بسته شود
روانشناسی که ستاره‌های برزیل را روانی کرد

زنی که باعث شد برزیل به توپ بسته شود

نویسنده : s_ghaemi

پس از مصدوم شدن نیمار، تمام اعضای تیم برزیل و حتی هوادارانش احساس ضعف کردند و محرومیت سیلوا فرو ریختن دیوار اعتماد به نفس برزیلی‌ها را تسریع کرد. رسانه‌ها و مردم، آن‌قدر در این باره گفتند که تیم باور کرد پشتش خالی شده و وضعیتش بحرانی است، ضربه نهایی را هم، خانم براندائو وارد کرد تا یک تیم از پیش باخته، راهی میدان شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، باخت سنگین برزیل به آلمان، علاوه بر خراب کردن کارنامه و سوابق پرافتخارترین تیم دنیا و لطمه زدن به اعتبار ستاره‌های برزیل و به ویژه فیلیپه اسکولاری، سرمربی با سابقه این تیم، اعتبار یک شخص غیر فوتبالی را نیز، نابود کرد. خانم رجینا براندائو، که به عنوان روانشناس تیم ملی برزیل، یک شبه شهرت جهانی به دست آورده بود، به علت اشتباه وحشتناکی که مرتکب شد، در کمتر از دو ساعت، اعتبارش را از دست داد و اکنون باید به عنوان یکی از مقصران شکست تاریخی برزیل، خود را آماده تحمل ملامت‌ها کند.

رجینا براندائو برای بازی نیمه نهایی مقابل آلمان به اردوی برزیل فراخوانده شد تا فضای تیم را از اخبار، افکار، احساسات و تصورات حاشیه‌ای و مضر پاک کند و کمک کند تا بازیکنان، روی بازی با آلمان و رسیدن به فینال تمرکز کنند، اما او بدتر از اسب تروا عمل کرد و صندوقچه‌ای پر از خطرناک‌ترین ویروس تضعیف روحیه بازیکنان را میان آن‌ها برد و با باز کردن آن، بیماری را در تک تک آن‌ها عمق بخشید.

نوع مصدومیت نیمار و اغراق در پرداختن به آن، که تا گفتگو درباره فلج شدن او نیز پیش رفت، در کنار پخش مکرر صحنه برخورد زونیگا با نیمار، به اندازه کافی برای تضعیف روحیه و افتادن فشارخون بازیکنان کافی بود، اما کارشناسان، رسانه‌ها، مردم و حتی مربیان و بازیکنان سایر تیم‌ها، آن‌قدر از فاجعه بودن این اتفاق و بیچاره شدن برزیل گفتند و کاسه چه کنم چه کنم به دست فیل بزرگ دادند که او هم، به هر میکرفون و دوربینی می‌رسید، تنها حرفی که می‌زد این بود که بدون نیمار هم می‌توانیم ببریم. ولی چون می‌دانست که تیم روحیه‌اش را باخته، درخواست روانشناس کرد و خانم براندائو، با سابقه همکاری با تیم‌های ورزشی وارد اردو شد.

این روانشناس هم ماجرای نیمار را عامل بیماری تیم تشخیص داد و با تمام هنر و توانش روی آن زوم کرد و سه روز تمام تلاش کرد تک تک یا گروهی به بازیکنان توضیح دهد که نیمار هم فقط یک بازیکن است و شما نباید نگران نبودن او باشید!

به نظر می‌رسد بازیکنان نیز، حرف‌های او را تایید کرده بودند، چرا که اسکولاری در نشست خبری قبل از بازی ضمن تشکر از این خانم گفت: همه بازیکنان از شوک مصدومیت نیمار بیرون آمده‌اند.

اما از همان نخستین دقایق بازی مشخص شد که تیم، باور کرده که پشتش خالی شده و وضعیتش بحرانی است و نمی‌تواند در برابر آلمان مقاومت کند.

شاید خانم براندائو گمان می‌کرد چند پسر بچه را که آسیب دیدن دوست‌شان را دیده‌اند، دلداری می‌دهد و برای همین، به جای دور کردن داستان نیمار از ذهن بازیکنان، مدام او را به هم تیمی‌هایش یادآوری کرد و کاری کرد که حرفه‌ای‌ترین بازیکنان دنیا باورشان شد که اوضاع تیم بحرانی است و اگر هم گاهی نیمار را فراموش می‌کردند، با دیدن روانشناس، بیچارگی تیم را به یاد می‌آوردند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_arefi
m_arefi
٩٣/٠٤/١٩
١
٠
البته از روز شکست برزیل همه دنبال دلیل این باخت هستند .جالب بود.ممنون
MILAD
MILAD
٩٣/٠٤/١٩
١
٠
تیم برزیل کاملا به هم ریخته بود، معلوم نیست چی بهشون گفته بود. از مرکل یاد بگیره که توی همه ی بازی ها میاد توی ورزشگاه و روحیه میده به تیمشون!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٤/١٩
١
٠
حالا بریزیلیا باختن دیگه....ول کنن اون بد بختا رو خودشون به اندازه ی کافی افسردگی دارن دیگه
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٤/١٩
١
٠
سلام:خیلی بد باختند.بازیکنان مشخص بود که هیچ تمایلی برای حمله ندارند.باترس بازی میکردند.ولی فکر کنم همه تقصیرها به گردن فیل بزرگ بیفتد.البته بعضی بازیکنان دعوت شده لایق دعوت به تیم نبودند.ممنون
sali
sali
٩٣/٠٤/١٩
١
٠
بازیکنای حرفه ایی در اون سطح بالا اینقدر راحت واسه حرف روانشناس تسلیم نمیشن. برزیل به اسکولاری باخت که انتخاب بازیکنش داغون بود.کاکا با تمام نیمکت نشینیاش کسی بود که اگه با برزیل میبود کلی به درد میخورد... برزیل به مربیش باخت... ممنون از متن خوبتون
m_homauni
m_homauni
٩٣/٠٤/١٩
١
٠
ولی خداییش خیلی بد باختن خخخخ:)مرسی بابت مطلبتون بالاخره علت باخت برزیل معلوم شد
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
بین دو نیمه اسکولاری نیمار رو برده تو رختکن آلمان و داد زده به این بچه ی افلیج رحم کنین !!!!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
اگه ايران ميبود اين همه نميخوردا!!
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
خ عجب دقتی !اره تازه شاید آلمانم میبرد
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
ممنون خوب بود
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
ای ببا بیچاره ها تا ابد باید جواب پس بدن خخخخخخخخخخخ
f_vatani
f_vatani
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
چه جذاب نمی دونستم.ممنون از مطلبتون
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
:(
Pesare Mashreghi
Pesare Mashreghi
٩٣/٠٤/٢٠
١
٠
دمش گرم ...کارش درسته ///خخ