عملکرد کیلویی
چرا با خرده فروشان مواد مخدر برخورد نمی‌شود

عملکرد کیلویی

نویسنده : r_roshnavand

بعد از ظهر جمعه در حال اینترنت‌گردی بودم که همسرم کنترل تلویزیون را برداشت و بعد از روشن کردن شبکه خراسان را گرفت، چند لحظه‌ای نگاه کرد و گفت: راست می‌گویید بیایید این همه معتاد و مواد فروش را از داخل پارکینگ پشت فروشگاه خودتان جمع کنید و کنترل را روی مبل پرت کرد و همان‌طور که به سمت اتاق بچه می‌رفت خطاب به من گفت: برای‌شان پیامک بفرست که راست می‌گویند بیایند این‌ها را جمع کنند.

برنامه ویژه مواد مخدر بود که مهمانی از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر را دعوت نموده بودند و ایشان نکات جالبی را در خلال حرف‌های به ظاهر افتخار آمیز می‌فرمودند که این سخنان بسیار جای نقد داشت و کاملاً یک طرفه بود.

مجری برنامه شماره پیامکی را نیز اعلام نمودند و بارها زیر نویس شد که شهروندان نیز در برنامه مشارکت نمایند، آرم گوشه تلویزیون نشان می‌داد که برنامه زنده است ولی گزارشات پخش شده از سطح شهر در شب گرفته شده بود و این حس به منِ بیننده دست می‌داد که برنامه زنده نیست و مشارکت واقعی نخواهد بود.

مهمان برنامه اعلام کرد ایران در مبارزه با باندهای مواد مخدر حرف اول را در منطقه و جهان می‌زند و سالانه ما بیشترین کشفیات مواد مخدر را داریم.

این گفته ایشان کاملا درست بود ولی من در شهر چیز دیگری می‌بینم، تلفن همراهم را برداشتم و نوشتم که « مردم و شهروندان گرفتان معتادان و خرده فروشان هستند» در واقع احساس ناامنی که شهروندان دارند به خاطر همین مواد فروش‌های خرد است وگرنه باندهای بزرگ که به مردم عادی کاری ندارند، چرا برای حذف این خرده فروشان کاری اساسی صورت نمی‌گیرد. ما گرفتار این‌ها هستیم که ظاهرا برای مسئولین اهمیتی ندارند.

در قسمتی دیگر مهمان برنامه گفت: شهروندان انتظار دارند که همین که اعلام کردند ما مثل 110 با چراغ گردان بیاییم. اگر این‌طوری بیاییم که مواد را از بین می‌برند و در فاضلاب رها می‌نمایند.

حال سوال من این است وقتی بوی گند مواد در خانه و محل زندگی من پخش شده است و یا فردی به صورت علنی پشت دیوار منزل ما جای گرفته و مواد مصرف می‌نماید، امنیت من و خانواده من را به خطر انداخته است، حس نا امنی در من گسترش یافته است، خلع وجود پلیس به عنوان حافظ امنیت را احساس می‌کنم. ما باید به فکر شما باشیم که اگر بیایید مواد گیرتان نخواهد آمد!

اگر این‌گونه است که جایگاه ما کجاست، مگر شما برای امنیت ما نیستید، مگر حتما باید با دست پر برگردید، مگر شما دینی به غیر دین ما دارید که نمی‌گویید می‌رویم انشاالله که مواد و موادفروشی نباشد و گزارشی خلاف واقع صورت گرفته باشد. همان‌طور که یک آتش نشان هنگام اعلام خطر تا آخرین لحظه در دل دعا می‌کند که انشاالله آتشی نباشد.

اگر هدف شما کشف مواد است، پس انتظار شنیدن این جمله را داشته باشید که (عملکرد در پلیس به کیلو سنجیده می‌شود.)

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
چه جمله ی سنگینی بود این جمله ی آخر... ولی آقای روشناوند آخه هیچکی نمیگه ماست من ترشه!! اصلا به نظر من مسئولین همیشه از عملکرد خودشون تعریف می کنن!! :(
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٠٩
١
٠
ولی همیشه توی فیلما نشون میده که خرده فروشا( حالا مثلا ساقی ها) رو توی پارک چه زود دستگیر می کنن!! ولی انگار فیلما افسانه ست...!
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
اره والا بعد يه دختر بيچاره هميشه اين وسط با اونا ميره زندان!!!!
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
مواد مواد مواد واه واه واه عجب هيولايي هستش ها
m_homauni
m_homauni
٩٣/٠٤/٠٩
٠
٠
من حرفی ندارم همه چیرو خودتون گفتید
blue girl
blue girl
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
مرسی واقعا حرفتون درست بود
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
کاملا کامل و درست گفتید. یه قسمتی از میدان پارک که به صورت شبانه روزی هستن.... موفق باشید
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/١٠
٠
٠
کلام شما متین است ممنون