یک ضد حال اساسی...
درباره تبلیغاتی که روی اصول نیست

یک ضد حال اساسی...

نویسنده : Mr SpringSell

متأسفانه در جامعه ما که پسوند با صلابت و سنگین اسلامی را به دنبال خود می‌کشاند و به آن تکیه زده است، مسائل ضد اسلامی زیادی به چشم می‌خورد. در درجه اول امیدواریم که این مسائل همه از آثار جهل و ندانستن باشد ولی به قول مثل معروف که نادانی سنگی را به داخل یک چاه می‌اندازد و هزار عاقل نمی‌توانند آن را خارج کنند، خوب جهل و نادانی تا کی؟!

بالاخره باید به خودمان بیاییم و نگاهی به کارها و رفتارمان داشته باشیم و فقط زبان مبارک را نچرخانیم! بد نیست دست‌های‌مان را هم از جیب‌مان خارج کنیم! این مقدمه‌ای بود که احتمالا شبیه آن را زیاد شنیدید. انتقادی بود از وضع جامعه، مثال این انتقادها را زیاد می‌شنویم ولی ماجرای در و دروازه است!

من خودم علاقه زیادی به انتقاد ندارم، چون حرف است و عملی را در بر ندارد، ولی چون مسئولیتی در این کشور ندارم و امضایم رنگی ندارد! دست به دامان انتقاد می‌شوم تا لااقل بگویم که من گفتم، کسی گوش نداد. شما عزیزان با بحث تبلیغات آشنا هستید و روزانه با سیل عظیمی از تبلیغات در تلویزیون جمهوری اسلامی خودمان مواجه می‌شوید، تبلیغاتی که به نظر من اگر حرام نباشد؛ مکروه مؤکد روی شاخش است!

تلویزیون اسلامی ما، متأسفانه به تلویزیونی تبلیغاتی تبدیل شده است. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که ناگهان در بین برنامه یا سریالی با تبلیغی عجیب و کاملا غیر منتظره (بذار حرف دلت رو بگم)، با یک ضد حال اساسی برخورد کرده باشید، عزیز من فکر می‌کنی در تبلیغات به مخاطب توجه می‌شود که این کار بر روی او چه تأثیری می‌گذارد؟ من شرمنده اخلاق ورزشی شما هستم، شما در گمراهی آشکار تشریف دارید. مهم این است که تبلیغ چند ثانیه است؛ چون اگر نمی‌دانید بدانید که مبلغ و هزینه تبلیغات روی ثانیه آن‌ها آب می‌خورد و ثانیه به ثانیه پول جابه‌جا می‌شود. برای همین پول می‌گیرند و تبلیغات پخش می‌کنند، حالا می‌خواهد کله صبح باشد یا وسط برنامه کودک!

اگر اینطور نبود وسط ظهر یا نیمه‌های شب تبلیغ چیپس و پفک از تلویزیون پخش نمی‌شد یا در زمستان تبلیغ انواع بستنی! تلویزیون یا باید هوای جیبش را داشته باشد یا هوای مخاطبش را که این‌طور که معلوم است ...

تبلیغات باید روی اصول باشد، هر چیزی نباید در هر زمانی تبلیغ شود، باید فکر مردم را هم کرد، باید فکر کرد که اصلا مردم می‌خواهند که نیاز داشتن آن چیزی را که پول تبلیغش به حساب آقایان واریز شده در خود حس کنند یا نه! همین.

فقط می‌توانم بگویم به امید تغییرات ... .

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
سهره
سهره
٩٣/٠٤/٠٧
٠
١
حالا چیزی نشده که ..!! ما خودمون می تونیم به تبلیغات اونها اهمیت ندیم اگر هم صدامون به جایی نمی رسه .... ولی راستش اره هر ثانیه تبلیغات هزینه اش چیزی حدود یک میلیونه..تازه اونم به زمانش بستگی داره و بیشترم میشه ....
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٤/٠٧
١
٠
خو چه کاریه....ما داریم واسه تلویزیونی که میبینیم، وقت میدیم......اصن وقت به جهنم......برق مصرف میکنیم.....واسه برقش پــــــــــــــــــــــــول میدیم.........بعد چرا بذاریم اینا هدر بره و هیچی نگیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سهره
سهره
٩٣/٠٤/٠٨
٠
٠
خخخخ....شما تا آخرش رو فکر کردید!!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٤/٠٧
٠
٠
یعنی فکر می کنید که روزی برسه که تلویزیون دست از پول گرفتن برداره؟! کی از پول بدش میاد!؟ اونم میلیون ها تومن برای فقط چند ثانیه! اعصاب مخاطب هم کشک است و گاهی دوغ!
m_homauni
m_homauni
٩٣/٠٤/٠٧
٠
٠
تبلیغ ,تبلیغ وتبلیغ .......ا
zohreh_sh
zohreh_sh
٩٣/٠٤/٠٧
١
٠
خو تلوزیون هم باید ار ی جایی هزینه هاشو تامین کنه. حرام،مکروه....؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
s_sali
s_sali
٩٣/٠٤/٠٧
١
٠
حالا کاش واقعا تبلیغ بود.بعضی از اینایی که پخش میکنن به شعور ادم توهین میکنن. یه چیزایی میگن که واقعیت نداره. واسه جایی که کلی بودجه میگیره بده این کار. تازه اگه این پول صرف ساخت برنامه های جالب و با کیفیت میشد هم باز قابل تحمل بود.به امید روزی تلوزیون برنامه هایی بسازه در حد نام کشور...
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٤/٠٧
٠
٠
یه روز خوب میاد ....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٤/٠٧
١
٠
سلام:تبلیغات در تلفن همراه را که روی اعصاب همه است ساعت6 صبح پیامک میاد صدبارکد عدم ارسال را فرستادم بازهم میاد.این میشه ضدتبلیغ.متشکرم
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠٤/٠٧
١
٠
والّا آخه کی دیده این همه حامی ِ فوتبال ؟! کشک ِ خسرو و برادران حامی ِ فوتبال !خخخخخ *:)
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٤/٠٧
٠
٠
يعني چي؟!
f_vatani
f_vatani
٩٣/٠٤/٠٧
١
٠
سلام.بايد آقاي ضرغامي و ساير مديران رسيدگي بکنند چون اين تلويزيون هرروز داره مخاطبان بيشتري رو از دست ميده.با تشکر
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٤/٠٧
٠
٠
:(
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٤/٠٧
٠
٠
هی...........:((((((((((((
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٤/٠٨
٠
٠
ممنون بابت مطلب خوبتون
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٤/٠٨
٠
٠
من خیلی وقت پیش ها برام سوال شده بود منبع اصلی درامد این تلویزیونی ها چیه که برای ما رایگان 24 ساعته برنامه میذاره!؟ بعد که رفتم دنبالش دیدم تو خیلی از کشورها مثلا هند تلوزیون دیدنشون هم براشون کنتر می ندازه یعنی یک کنتور مثل کنتور های برق ما دارن که براشون هرچی تلوزیون نگاه کنند پول می ندازه. اما تو کشورهایی مثل ایران که همه خبری از کنتور انداختن برای تلویزیون دیدن نیست خب این مسئولین شبکه ها هم مجبور هستن پول خودشون رو از یک راهی بدست بیارن دیگه البته یک نهاد وابسته به دولت هم هستند ازا ین هم نمیشه گذشت. | در مورد پخش کردن هر نوع تبلیغی منم با شما موافقم، یادمه یک زمانی تو مجلس بود فکنم که تصویب کردن تو تلوزیون نباید چیزهایی مثل پفک و چیپس که ضررش بیشتر از منفعتشه تبلیغ بشه طرح خوبی بود ولی کو اجرا !؟
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

نحس

٩٧/٠٣/٠٥
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣