چطوری با حجاب شوم؟!
من دوست دارم باحجاب باشم ولی پدرم نمی گذارد...

چطوری با حجاب شوم؟!

نویسنده : Gh_Parisa

نمیدانم باید از کجا شروع کنم و چه جوری توضیح بدهم. راستش از وقتی که یادم می‌آید توی خانواده‌ای زندگی میکردم که به حجاب معتقد نبودند، من هم به همین شیوه بزرگ شدم ولی الان که به این سن رسیدم دوست دارم که خودم برای زندگی خودم تصمیم بگیرم. من دوست دارم باحجاب باشم ولی خانواده‌ام به شدت با این موضوع مخالفت میکنند و این اجازه را به من نمی‌دهند که حجاب داشته باشم. خانواده‌ام حرف مرا درک نمیکنند.

من دوست ندارم در مهمانی‌ها و عروسی‌ها که همه شان مختلط هستند، با لباسی در بین جمع قرار بگیرم که همه‌ی نگاه ها به سمتم بچرخد و همه محو تماشای من شوند. من دوست ندارم با پسران نامحرم هم کلام بشوم و از آن بدتر با آن‌ها برقصم...

من دوست ندارم عکس های بی‌حجابم را در سایت های مختلف بگذارم تا همه مرا ببینند؛ من دوست ندارم با نامحرمان دست بدهم و یا ایضا روبوسی کنم!

من دوست دارم چادر بپوشم نه اینکه به زور و اجبار پدرم با مانتویی تنگ و کوتاه و با شالی حریر و شلواری کوتاه و آرایشی غلیظ به کوچه و خیابان پا بگذارم تا یک عده انسان هوس باز با نگاه‌های هیزشان مرا بدرند...ممکن است بگویید اگر پدر و مادر امرشان باعث گناه شود نباید از آنان اطاعت کنیم ولی من نمیتوانم جلوی خواسته‌های پدرم بایستم. او مرا مجبور میکند که اینگونه در جامعه باشم؛ اگر باحجاب باشم به من میگوید: «تو با این قیافه‌ات آبروی ما را می‌بری!»

باورتان میشود که من یواشکی یک چادرمشکی خریدم و وقتی که از تنها از خانه بیرون میروم چادرم را می‌پوشم؟! فکر میکنید چرا؟! چون هروقت که چادر می‌خرم و می‌پوشم، پدرم چادرم را از سرم برمیدارد و از پنجره‌ی ماشین به بیرون پرتاب میکند. من تا حالا بیشتر از 10 تا چادر خریدم و این بلا به سر تمامی چادرهای عزیزم آمده و اینبار مجبور شدم که یواشکی چادر بخرم و جلوی پدرم نپوشم.

خانواده ی من حتی از من گلایه میکنند که «چرا در مهمانی‌ها به جمع دختران و پسران نمی‌روی و همچون دختران دیگر با پسران فامیل نمی‌گی و نمی‌خندی؟! اینطوری درآینده نمی‌توانی با مردان ارتباط برقرار کنی و در جامعه شکست میخوری!»

من دوست دارم شوهر آینده‌ام یک مردی باشد تا بتوانم درکنارش آرامش داشته باشم و باحجاب باشم.

پدر نازنینم! من چند تا خانه و ویلا و باغ را که بالاخره درآینده به من تعلق می‌گیرد را نمیخواهم... فقط بگذار من با حجاب باشم...آیا این خواسته ی زیادی است؟!

اما اکنون من چه کنم؟! من دوست دارم باحجاب باشم ولی پدرم نمی گذارد...

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
hamta
hamta
٩٣/٠٣/٢٨
١١
٠
عزیز من. :))) این که تو درعین داشتن خانواده ای که به حجاب معتقد نیستن دوست داری حجاب داشته باشی نشون میده که چه قلب پاکی داری... و چقد خدا تو رو دوست داشته که داره تو رو برای خودش نگه می داره... به نظر من در عین داشتن احترام پدر و مادرت که خیلی واجبه سعی کن هرگز از این جبهه پایین نیای :) بهت افنخار می کنم!
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٣/٢٨
٩
٠
:)))) عزیزم نیتت خیلی پاکه فقط و فقط از خود خدا کمک بخواه یه جوری بهت کمک می رسونه که حظ کنی.... و راستی یه چیزی : اطاعت از پدر و مادر فقط تا حدی واجبه که خلاف خواست خدا رو ازت نخوان !!! فکر کنم باید قاطعیت بیشتری نشون بدی و هیچ رقمه از موضعت کوتاه نیای تا کم کم به چهره قشنگ جدیدت عادت کنن :)))))
vesal
vesal
٩٣/٠٣/٢٨
٨
٠
الهی بگرد‌م !!!!!من واقعا بهت تبریک میگم حجاب تو خیلی با ارزشه !!!!!!
kafshdozak
kafshdozak
٩٣/٠٣/٢٨
٦
٠
فوق العاده س ... واقعا تو ازچشم خدا جزو بهترین بنده هاشی...حرفی واسه گفتن ندارم...دعا میکنم بتونی واسه خواستت بجنگی
h_rastegar
h_rastegar
٩٣/٠٣/٢٨
٧
٠
درود بر شما هرچند شما نیازی به درود های ما نداری ولی امیدوارم که یک شوهر مذهبی و خوش مشرب و باحال گیرت بیاد که بتونه با پدرتون هم سر کنه و آرامش شما رو هم تضمین کنه البته خیلی راه سختی در پیش دارید خدا کمکتون کنه
m_bidmajnoon
m_bidmajnoon
٩٣/٠٣/٢٨
٤
٠
بهتون تبریک به خاطر نیت و خواسته ی خوبتون. در راه خواسته تون تلاش کنید و صبر. که همانا خداوند با صابران است. بهتون توصیه می کنم داستان مسلمان شدن زنان اروپایی رو بخونید فک کنم اونها هم از این مشکلات داشتن.
faride
faride
٩٣/٠٣/٢٩
١
٠
بله این داستانارو بخون...اونا اوضاشون بدترم بوده!خدا کمکت میکنه حتما:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٣/٢٩
١
١
واااااي اميدوارم واقعيت نداشته باشه و فقط يه داستان باشه!!1خدايا ما رو ببخش
سهره
سهره
٩٣/٠٣/٢٩
٤
٠
واقعن من به شما غبطه می خورم ... به این کار بزرگ تون .... مثلن اسم خودم را گذاشته بودم با حجاب . اما حالا فهمیدم که با حجاب بودن ینی در بدترین و سخت ترین شرایط هم حجابت رو حفظ کنی ... امیدوارم تا آخر این کار ارزشمند رو ادامه بدید و هرگز نا امید نشید ....
سارا خانم
سارا خانم
٩٥/٠٤/٠٩
٠
٠
من هم بعضی اوقات قایمکی شال میدارم. بابام مخالفت نمی کنه بلکه مامانم مخالفت می کنه.
tanha
tanha
٩٣/٠٣/٢٩
٤
٠
خيلي اين مطلب و اين اعتقاد رو دوست داشتم :) ميدونم جدل با والدين اصلا خوب نيست ولي الان ازتون ميخوان كه با اون كار جلوي خدا و خواسته ي خدا بايستين! پس روي اعتقادتون ثابت قدم تر باشين و حتي سعي كنين قانعشون كنين! چون خواسته شما حقه و حق هميشه تاثير خودش رو داره! اميدوارم يه همسر خوب و هم جهت با اين اعتقادات قشنگتون نصيبون بشه و ميشه :)
faride
faride
٩٣/٠٣/٢٩
١
٠
بله...انشاا... که یه همسری با اعتقادات خودت گیرت بیاد که بتونه رو پدر و مادرت هم تاثیر بذاره:)
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/٢٩
٤
٠
منم یکی از دوستما مثل شما بود ولی انقدر با پدر ومادرش حرف زد که بالاخره راضی شدند ،عزیزم خیلی خوشحالم که تحت تاثیر خانواده قرار نگرفتی و خودت هدفتو پیدا کردی مطمئن باش بعد هر سختی یک اسونیه (ان مع العسر یسرا)وانشاء الله یک همسر مومن و لایق قسمتت بشه
s_sali
s_sali
٩٣/٠٣/٢٩
٢
٠
اینم یه جورشه... فقط امیدوارم بتونید همیشه همینطور پایدار باشید.خدا کمکتون میکنه ایشالا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٢٩
٦
١٥
زرشک!خیلی خیلی تخیلی بود...باشه... باشه... ما باور میکنیم این یک داستان واقعی بود و همچنین و مربوط به شما بود/و اصلا یک درجه هم شک نمیکنیم که مطلب از ذهن نویسنده برای ترغیب دیگران به حجاب نشات گرفته بود!!!/چادر و از سرم میکند مینداخت برون ماشین! و میگفت برو با پسرهای فامیل برقص دیگه چیه!!!ساده گیر اوردید ملت جیم رو؟!
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٣/٢٩
٨
١
چه ذهن منفی باف و تاریک دارین!!! خدا رو شکر که شما دختر نیستین و لازم نیس که کسی شما رو به حجاب ترغیب کنه !!!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٢٩
١
١٠
من میگم این داستان کاملا ساختگیه همین./پدرهای اینطوری وجود ندارن و قابل باور نیست
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٩
٦
٠
آقای آتشروان لطفا اینقدر منفی نگر نباشید .... آره هستن همچین آدمایی .... بهتره بدونید خدا خودش گفته ظن بد داشتن نسبت به هرکس گناهه ( إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْم‏ )... لطفا کمی دورنگر باشین .... همینجوری به همه انگ نچسبونید ...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٩
٦
١
جناب آتشروان این داستان کاملا واقعی ست. پریسا یکی از بهترین دوستای منه و زندگیش دقیقا اینجوریه!!!
Gh_Parisa
Gh_Parisa
٩٣/٠٣/٢٩
٥
٠
شما پدر منو ندید جناب! پس لطفا الکی قضاوت نکنین...
سوني
سوني
٩٣/٠٣/٢٩
٣
٠
اميدوارم واقعي باشه.اما... کاش اين دنياي رنگارنگ اجازه باور کردن اين مطلب روبه ما ميداد.حداقل به من. اولين چيزي که به ذهن منِ مخاطب رسيد تبليغات بود,بعدچون مسلمانم داراي اعتقادات.زور زدم تا فکرکنم,اره يه دختر تواين جامعه ميتونه انقد حجاب دوست باشه.ولي مقام پاک پدر که هيچ دردي رو براي فرزندش نميخاد رو چطور توجيه کنم؟
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٩
٢
٠
ولی هستن همچین آدمایی ...چرا فکر میکنید دور از ذهن و توجیه ناپذیره؟
sony
sony
٩٣/٠٣/٢٩
٢
٠
از نظر من دختری با این سطح فکر نباید از همچین پدرهایی متولد بشن.استدلال من برای جنبه تبلیغی این داستان این فاصله بسیار زیاده. توی مملکت ما هم که از این تبلیغات زیاده.نم مخالف حجاب نیستم و خودم هم به نجابت و حیا اعتقاد دارم. فقط دوست ندارم که کسی که این تبلیغات براش منافعی داره فکر کنه تحت تاثیر اونه که من حجاب دارم.ما خودمون باید به این باور برسیم. در هر حال اینایی که گفتم بر فرض تبلیغ بودنشه.وگرنه شایدم راست باشه
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
آخه چطور ممکنه یک پدر این جوری باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
admin
admin
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
من شنیده بودم در آخر الزمان مردها بی غیرت میشن ولی نه در این حد !!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
متاسفانه زندگی پریسا همینطوره!! من پدرشو دیدم!! واقعا هیچ جوره نمیشه با باباش مخالفت کرد!!! آبرو آدما رو به بی حجابیشون نسبت میده!!
Gh_Parisa
Gh_Parisa
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
بله جناب مدیر سایت همینطوره متاسفانه! تنها کسی که میتونه دراین راه به من کمک کنه "منا" است! چون پدرم حرف منا رو خیلی قبول داره! البته کم کم بابام داره راضی میشه ولی اگه منا دیگه با بابام صحبت نکنه وضعیتم برمیگرده به حالت قبل!! ممنون از کامنتتون جناب :)
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
عزیزم خیلی متاسفم از اینکه یه همچین وضعیتی داری ... امیدوار باش و با قول لین هربار باهاشون برخورد کن چون اگه هرکس بخواد ارزش های دینی و اعتقادیشو در خفا حفظ کنه و یا با خشونت جواب بده ، چهره دین خودشو برای دیگرانی که اونو ارزش نمیدونن بد جلوه میده و از فریضه مهم امر به معروف غفلت میشه ... خوشحال باش که همچین فریضه مهمی " امر به معروف "رو که 80% مسلمونا جرئتشو ندارن انجام بدن تو با افتخار انجام میدی .... تنها دلگرمی که بهت میدم اینه که منم همچین وضعیتی دارم و تا جایی که بتونم تلاشمو برا حفظ ارزش هام و مخصوصا حجابم میکنم ....
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٩
١
١
ای جان!!!! بمیرم پریسا واست :)) راست میگی جنگیدن با بابات خیلی سخته ، باباتو میشناسم چجور آدمیه! مطمئنم که راضی نمیشه به باحجاب شدنت چون بابات باحجاب بودنو یه آبرو ریزی میدونه! فقط از خدا میخام که طرز تفکر باباتو عوض کنه! همین :)))
Gh_Parisa
Gh_Parisa
٩٣/٠٣/٢٩
٠
١
منا توروخدا کمکم کن!!!!!!!!!!!!! میدونم این وسط خیلی سختی کشیدی تاحالا ولی کمکم کن!!! خواهش میکنم ازت... من فقط به تو اعتماد دارم و میدونم میتونی بابامو راضی کنی...
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٩
٠
١
پریسا من هرکاری میکنم بابات راضی نمیشه!! میگه باشه ولی فقط وقتی پریسا با تویه اجازه داره باحجاب باشه! من دیگه نمیدونم چیکار کنم !!!!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٩
٠
١
این قضیه اینقدر جدیه که من باید حتما بد حجاب باشم وقتی میرم خونشون وگرنه باباش رام نمیده تو خونه!!!!!!!!!!!!!!!!
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
مونا در این حد؟؟؟ جدی میگی؟ اشکم در اومد .... واقعا....
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
چه قدر دردناک خدا انشاءالله عزمشو قوی کنه
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/٢٩
٠
١
اشک پریسا خیلی وقته دراومده جان برکف جون...
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٣/٣٠
٠
٠
چقدر مشکله این موضوع :( تا حالا این مورد رو اصلا ندیده بودم. برعکسشو دیده بودم.... مونا جان مثل اینکه الان وجود شما خیلی موثره پس هیچ وقت عقب نکش... ما خیلی دعا می کنیم برای پریسا :)
Abolfazl_d_sh
Abolfazl_d_sh
٩٣/٠٣/٢٩
١
٠
خیلی از دوستان حرف از غیر واقعی بودن این داستان میزنن ولی من فکر میکنم تو این جامعه امروز ما و این همه تبلیغات منفی در مورد دین تو بعضی خانواده ها دیدن این موارد غیر طبیعی و دور از انتظار نیست...
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
بابات نمیزاره .......... عجب! موفق باشی ..
MILAD
MILAD
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
از این جور پدر ها ندیده بودم .
faride
faride
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
آواتارت چرا شکل منه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!0_O ...چقد سخته که کاریو که دوس داری نتونی انجام بدی اونم کاری که حقه!چی بگم والا...بهتر نیست با یه مشاور درست حسابی در میون بذاری؟!...این میتونه بعدا برات مشکل ساز بشه...الان حلش کنی خیلی بهتره:)
neyosha
neyosha
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
انشاالله خدا خودش کمکت کنه:) ما همه برای تو دعا میکنینم:) :))
negaarm
negaarm
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
azizam chadori shodane manam kamelan yek mojeze bood! hiiiiich vaght tasavoresham nemikardam babaye maaan bege chador behet miad!!! babayi ke 20 sale ba mamanam sare chadoresh daava mikone o oono majboor mikone bi chador va bi hejab biroon bere! khoda komaket kone
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٣٠
٢
٧
چه بابای خوبی...
faeze
faeze
٩٣/٠٣/٣٠
٠
٠
:||
faride
faride
٩٣/٠٣/٣٠
٠
١
این عکسی که واسه مطلبته خیلی قشنگ تره ها....اونو بذار واسه اواتارت:)))))...
faride
faride
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
آفرین دختر گلم برو عوضش کن!^_^ خخخ
f_tasnim
f_tasnim
٩٣/٠٤/٢٤
٠
٠
مال منه:|
نا شناس
نا شناس
٩٣/٠٣/٣٠
٠
٠
آفرین به تلاش و پشتکارش ، ایشاا... موفق باشه
Am-SpringSell
Am-SpringSell
٩٣/٠٣/٣٠
٠
٠
امیدوارم با خواسته تون برسید.توکل داشته باشید و مطمئن باشید که در این راه کمک خواهید شد.:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٣١
١
٩
والا برای شما انگار برعکس شده این موضوع/ولی به نظر من از دل خوشی هست که شما اینجوری اصرار میکنین به پدرتون و سر این مسئله بحث و دعوا میکنن/خوشی زده زیر دلتون وگرنه کی میاد سر حجاب داشتن با پدرش بحث کنه/جونین فکر کردین حجاب خیلی چیز نابیه اگه داشته باشم /بله هست /ولی بگذارین برین خونه شوهر بعد این حجابتونو داشته باشین /الان با این جو گرفتن و ترمز بریدن برای حجاب داشتن که این مدلی نمیشه با خانواده بحث و جدل کرد/در کل من میگم شما جو گیر هستی همین (جو گیر حجاب داشتن) بعدها بزرگتر شدین میگین سر چه چیزی بحث میکردم و پیش قضاوتی نباشه ممکنه بعدها حجابتون هم معمولی بشه |: و فقت الان جو حجاب گرفته شمارو
ساسان
ساسان
٩٥/٠٤/١٢
٠
٠
سلام اقای اتشروان لطفا اگه میشه شما نظراتتون رو ببرید تو پست هایی که در مورد حجاب رصحبت نمیکنن خواهشا یکم به خدا اعتقاد داشته باشید . اگه بدونید چه حس عالی داره اصلا بهتر از این حس تویه این دنیا وجود نداره . لطفا واسه منم دعا کنید که بتونم چادری بشم چون تا حالا نپوشیدم همه مسخرم میکنن . من به حرفای بقیه کاری ندارم ولی واسه هرککی که دوس داره چادری باشه اما نمیتونه دعا میکنم ووایه اونایی که اصن اعتقاد ندارن دعا میکنم خدا اعتقاداتشون رو قوی کنه .
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا؟؟؟؟؟؟ما بابامون یک لحظه سرمون نکنیم ونم چادر ها!میگه میخای بری عروسی؟حالا مال شما برعکسه!چه عجیب!گناهش چی؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٣١
٠
١
نظری که در مطلبم "من کاربر فعال نیستم" گذاشته بودید کاملا من بی اطلاع بودم.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
آقای آتشروان یعنی چی؟من کار غلطی کردم؟یا............لطفا جواب بدین قلبم اومده بیرون!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٣١
٠
١
نه اصلا /منظورم اینه کاش زودتر میگفتین بهم اینچیزارو
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٤/٠١
٠
٠
ها؟؟؟؟؟؟؟اگه ناراحت شدین بدونین من کلا جو گیرم ها!بعدشم چیز مهمی نبود فقط یک چشم انتظاری بود تا ببینم آیا کاربر فعال سایت توی مطلب من میاد آیا؟حالا هم مهم نیستا!نزدیک بود3 تا سکته باهم بزنم!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/٠٤/٠١
١
٠
خیلی خوبه که ادم تو همچین شرایطی که گفتید بخواد باحجاب و پاک باشه. خوش به حال همسر ایندتون که می تونه بهتون اعتماد کامل داشته باشه. من تحسینتون می کنم و بی شک خدا هم این مقاوت و علاقه به حجاب و خوب بودنتون رو بی ثمر نمیذاره.
Niva
Niva
٩٣/٠٤/٠٤
١
٠
من هم یکی از دوستای مامانم این مدلی بود.. آخر مامانش راضی شده بود.. هر جا میرفتن مامانش مانتویی بود خودش چادری.... ان شاالله خدا خودش دل بنده هاشو نرم کنه :) مطئنا ارزش حجاب هر کس که این شرایط رو داشته باشه از ماها بیشتره چون به خاطرش تلاش کرده :)
زهرا62
زهرا62
٩٣/١١/٢٢
٠
٠
سلام عزیزم خوشحالم به نتیجه خوبی رسیدی.خدا خیلی دوستت داره ناامید نباش باخدا باش خدا هم کارشو بلده چیکار کنه به وقتش دل خانواده ات هم راه میندازه.....من واقعا بهت افتخار میکنم وغبطه میخورم.البته خودم حجاب کامل دارم مانتویی هستم وبدون آرایش وبامانتوی بلند ورسمی اما خیلی دوست دارم چادر بزارم ولی بارها گذاشتم در آوردم اگر الان بزارم فکر میکنم دهن فامیلها رو نمیشه بست مخصوصا نگاهشون.
پگاه
پگاه
٩٤/١٠/٢٨
٠
٠
یلام منم خیلی حجاب رو دوس دارم اما شرایطم مثل شما بد نیست فقط اصمینان ندارم به حجاب برتر شک دارم به اینکه په طور بزنم
سلام دوست عزیزم من هم همین طورم اما مادرم نمی ذاره چادری باشم
سلام دوست عزیزم من هم همین طورم اما مادرم نمی ذاره چادری باشم
٩٥/٠٢/١٠
٠
٠
من هم مثل شما هستم کمکم کنین تا چادری بشم وچادر راهم دوست دارم
پردیس
پردیس
٩٥/٠٢/١٠
١
٠
دوست عزیزم بهت تبریک میگم که چادری شدی می دونم حس خوبی داره من پدر ومادر منم مثل پدر ومادر شما فکر می کنن کاش منم می تونستم چادر سرم کنم و چادر رو هم دوست دارم کمکم کنین تا منم چادر بشم
سارا خانم
سارا خانم
٩٥/٠٤/٠٩
٠
٠
سلام. مادرم نمی ذاره شال بذارم در برار فامیل دور. فقط اجازه می ده تو کوچه و خیابون شال بذارم. می گه واس دختر ده ساله زوده. خجالت می کشم جلو فامیل. مثلا جلوی عمو ی خاله ی مامانم . خیلی سخته . چیکار کنم؟
Royal   neda
Royal neda
٩٥/٠٥/٠٤
٠
٠
خوش ب حالت...کاش خانواده منم اینجوری بودن......کاش میتونستم ازاد باشم جوری ک همه ببینن...اما من یواشکی ازاد هستم..کسی نمیداند چ طعم شیرینی دارد ازادی...
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠