Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - دو به یک به نفع بارسلونا www.jeem.ir
دو به یک به نفع بارسلونا
دیدن این تئاتر را از دست ندهید

دو به یک به نفع بارسلونا

نویسنده : دست قیچی

عکس: محمد واحدی

مهرماه 92 که تازه دوره آموزشی سربازی را تمام کرده و درگیر گرفتن معرفی‌نامه بودم، جشنواره تئاتر رضوان در مشهد در حال برگزاری بود. همچنان در خواب غفلت بودم که جوایز هم اعلام شد و خبردار شدم مهسا غفوریان جایزه بهترین کارگردانی تئاتر را گرفته است. آه و حسرت از نهادم بلند شد که چرا نمایش او را از دست داده‌ام. پیش‌تر «پوچی پوچ خانم میرمازاد» را از او دیده بودم و می‌دانستم کارگردان کاربلدی است. کمی بعدتر همین نمایش «2-1 به نفع بارسلونا» در جشنواره تئاتر مناطق که در زاهدان برگزار می شد هم از بین 21 نمایش اول شد و به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کرد. بدین ترتیب مهسا غفوریان تنها کارگردان زنی بود که قدم به رقابت‌های فجر می‌گذاشت.  

من که قصد داشتم برای جشنواره فیلم فجر مرخصی بگیرم و به تهران بروم، امیدوار بودم بتوانم کار را در آن‌جا ببینم. این‌طوری می‌توانستم از نماینده تئاتر مشهد هم در آن‌جا حمایت کنم. اما وقتی از طریق مهدی ضیاء چمنی (بازیگر مستعد همین تئاتر) پیگیری کردم، فهمیدم تاریخ اجرا 8 بهمن است و قابل تطبیق با برنامه من نیست. 

این حسرت همچنان با من ماند تا این‌که بالاخره اعلام شد «2-1 به نفع بارسلونا» قرار است 2 ماه اجرا در مشهد داشته باشد. این تعداد اجرا هم در نوع خودش رکورد عجیبی محسوب می‌شود. درست است که تئاتری مثل «تله موش» آگاتا کریستی در لندن به مدت 35 سال هرشب اجرا می‌شود، اما پیش از این در مشهد، هر نمایش تنها 6 نوبت اجرا و اگر در این اجراها با استقبال گسترده مواجه می‌شد، حداکثر تا یک ماه قابل تمدید بود.

همه این‌ها را گفتم که بدانید منتظر یک تئاتر معمولی نبودم. پنجشنبه شب گذشته با بالاترین انتظارات ممکن به دیدن این اثر جدید مهسا غفوریان رفتم و حالا با نهایت خوشحالی می‌توانم اعلام کنم که انتظاراتم را به طور کامل برآورده کرد. حالا بعد از دیدن «پوچی پوچ خانم میرمازاد»، «این خانه کوچک که زیاد قدیمی نیست» و همین «2-1 به نفع بارسلونا» مشخص است که دغدغه اصلی خانم کارگردان، آدم‌ها و ارتباط آن‌ها با همدیگر است.این بار غفوریان، روابط زن و شوهری را کانون توجه خود قرار داده و با میزانسن‌های دقیق و فکر شده و بازی‌های درست و یکدست، اثر را از آن‌چه روی کاغذ بوده 2-3 پله بالاتر برده است. 

و اما بازی ها:

مهدی ضیاء چمنی که طبق معمول حضور فوق العاده‌ای دارد. طوری که حتی اگر گوشه سن هم باشد، ناخودآگاه چشم شما را سوی خودش می‌کشد. به راحتی از جنبه کمیک شخصیت به بعد سیاه و غمزده‌اش می‌غلتد و احساسات تماشاگر را به هر سو که دلش می‌خواهد می‌برد.

اما حمیدرضا حافظ شجری (بازیگر خردسال نمایش) برگ برنده‌ای است که غفوریان از آستین بیرون آورده است. با این‌که 11 سال بیشتر ندارد، 2 سال سابقه کار حرفه‌ای تئاتر دارد و تا کنون سه نمایش و یک فیلم سینمایی بازی کرده است. بازیگری که به خاطر بازی در همین نمایش «2-1 به نفع بارسلونا» دیپلم افتخار مقام اول بازیگری مرد را هم از بیست و سومین دوره جشنواره تئاتر خراسان رضوی (رضوان) دریافت کرده است. مسلما بعدها خیلی بیشتر از او خواهیم شنید.

توصیه می‌کنم تماشای این تئاتر را از دست ندهید. با وجود محدودیت‌های فراوانی که تئاتری‌های مشهد با آن دست به گریبان‌اند (از در اختیار نداشتن سالن‌های استاندارد بگیرید تا بیگانگی مردم با همین سالن‌های محدود تئاتر و ....)، این حوزه مدام در حال پیشرفت است و گروه‌های خوبی در مشهد فعالیت می‌کنند. گروه‌هایی که نیاز به معرفی و حمایت بیشتر دارند. 

سالن تئاتر شمایل واقع در خیابان سناباد – حدفاصل سناباد 45 و 47 تا 7 تیرماه هرشب ساعت 18:30 با نمایش «2-1 به نفع بارسلونا» میزبان علاقمندان تئاتر خواهد بود. 

برای اطلاعات بیشتر و رزرو بلیت می‌توانید با شماره 09150063565 تماس حاصل نمایید.

============

پ.ن: در ضمن مهدی ضیاء چمنی این متن رو صفحه فیس‌اش گذاشته

دوستان و همراهان عزیز

نمایش دو , یک به نفع بارسلونا به علت ایام سوگواری ...

در روز سه شنبه 13 خرداد ماه ,ساعت 18 ( قبل از اذان مغرب ( 

در روز چهارشنبه 14 خرداد ماه , کنـــسل

و در روز پنج شنبه 15 خرداد ماه، ساعت 20:30 ( بعد از اذان مغرب (

اجرا خواهد شد.

بقیه روزها طبق برنامه قبلی

هر شب ساعت 18:30 تا روز 7 تیر ماه، در تماشاخانه شمایل منتظرتون هستیم

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
مـــــدال
مـــــدال
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
امکان دیدن تاتر رو ندارم صد حیف..........
سهره
سهره
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
.......
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١٣
٢
٠
وااااااای این تئاتر عالیه!!! قبلا هم اجرا داشتن!! حتما ببینین :)) آخره خندس :))) پرفکته :)))
MILAD
MILAD
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
اگه وقت شد حتمامیرم
Em Ad
Em Ad
٩٣/٠٣/١٣
٢
٠
کاش میشد بیام مشهد و ببینم ...
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بعد طنزه؟؟؟؟ اگه خنده داره پاشم برم مثل دفعه قبل نشه ضايع شم؟
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
بله طنز هم هست. میخندین، یه جاهاییش گریه میکنین. یه جاهاییش هم از شدت خنده گریه میکنین. حالا دفعه قبلی مگه چی شده بود؟
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
هيچي ديگه رفتيم سينما به اميد فيلم طنز يعني از جدي بودن فيلم گريم گرفته بود اخه به پيشنهاد من رفته بوديم منم از دوستم شنيده بودم كه اره خعلى خنده داره!!!! يعني چسبيدم به ديوار هااااااا:|
mr.mohammad amin
mr.mohammad amin
٩٣/٠٣/١٣
٠
٠
هومممممممم
s_sali
s_sali
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
باید رفت
samira_h
samira_h
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
طنزه .....طنزه ......طنزه.....وقت ندارم برم :(
mhv
mhv
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
مهدی ضیا چمنی عالی بود! ولی این بازیگر خردساله خیلی خوب بود!خخخخ// خانم غفوریانم خوب بودن
mhv
mhv
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
راستی میتونین از سایت tiwall هم بلیط رو بخرین:)
neyosha
neyosha
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
بی زحمت واس ما هم بخرید شما ک دارید زحمت میکشید..خخخخخخخخخخخخخخ
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٣/١٣
١
٠
سلام: حتما ومتشکرم
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
ممنون ازشما
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
ما که کلا مشهدی نیستیم....ولی خب.......زنگ میزنیم خواهر محترمه بره بیبینه........ممنون از گزارش شما:)
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
بعد از امتحانا حتما میرم! من واقعا ازتون ممنونم بابته معرفی.
Niva
Niva
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
ممنون من خیلی علاقمندم که برم...... راستی بلیطچ چنده؟؟؟
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٣/١٤
٠
٠
نفری 10 هزار تومن
Negar_k
Negar_k
٩٣/٠٣/١٤
١
٠
حالا چه قد پولشه؟؟؟؟ گرون نباشه!!!
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٣/١٤
٠
٠
اینو میتونین با اعتماد به نفس برین. تکه های خنده دار زیاد داره ولی آخراش غم انگیز میشه. در مجموع تجربه لذت بخشیه. قیمت بلیت هم نفری 10 هزار تومنه.
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٣/١٥
١
١
من که اجرای عکسانش میرم :دییییی | خیلی ممنونم برای معرفی :))