انتقامی شیرین از ایتالیا!
مروری بر دلایل شکست تیم ایران از ایتالیا

انتقامی شیرین از ایتالیا!

نویسنده : مجید حسین زاده

انتقامی شیرین از ایران! این تیتر یکی از روزنامه‌های ورزشی ایتالیایی بعد از برد 3 بر صفر تیم ملی ایتالیا در برابر تیم ملی ایران در لیگ جهانی والیبال 2014 بود. تیم کشورمان در اولین بازی در لیگ جهانی والیبال امسال در مقابل تیمی قرار گرفت که سومین بازی‌اش در لیگ جهانی را انجام می‌داد و در 2 بازی گذشته‌اش، توانسته بود بلند قام‌تان برزیلی را در خاک خودشان به خاک و خون بکشد و شکست دهد. از این بگذریم، باید قبول کنیم که باختیم و به فکر چاره‌ای باشیم که حداقل امشب نبازیم. در ادامه ابتدا مروری بر دلایل شکست تیم ملی کشورمان در بازی جمعه شب خواهیم داشت و در بعد به امیدهایی که برای پیرزوی در بازی امشب داریم.

 

قانونی به نام پاس بلند برای آبشارزن ها!

در بازی جمعه شب بیش‌تر از همه چیز، نبود شادابی در حملات والیبالیست‌های کشورمان به چشم می‌آمد. بیش‌تر حملات تیم ملی والیبال کشورمان از یک قانون خاص به نام پاس بلند برای آبشار زن‌ها پیروی می‌کرد که البته تا حدودی در آن موفق بودیم. آبشار زن‌های کشورمان به خصوص شهرام محمودی با قدرت و تجربه بالایی که داشتند، بارها توپ والیبال را در زمین ایتالیا به زمین می‌نشاندند. با این حال در خط حمله والیبال کشورمان، اصلا خبری از حملات سرعتی یا جای خالی انداختن‌های معروف به چشم نمی‌خورد. این موارد به اضافه زدن سرویس‌های ضعیف باعث شد که ایتالیایی‌ها خیلی زود دست ما را بخوانند و در هر 3 ست با پیروزی به نیمکت بروند.

 

زجرکش شدن تیم ملی کشورمان!

ایتالیایی‌ها در جمعه شب، به قول قدیمی‌ها تیم ملی ما را زجرکش می‌کردند! آن‌ها به جز ست اول، در ست‌های دوم و سوم تا امتیاز بیستم پا به پای ما می‌آمدند (یا شاید ما پا به پای آن‌ها می‌رفتیم!) و سپس با چند سرویس قدرتی تمرکز بازیکنان ما را بهم می‌زدند و بازی را به نفع خودشان تمام می‌کردند. البته باید قبول کنیم که حضور بازیکنانی همچون ميلاد عبادي‌پور، سامان فائزي و عبدالرضا عليزاده در ترکیب تیم ملی که اولین حضورشان در لیگ جهانی را تجربه می‌کردند، باعث می‌شد تا ایتالیایی‌ها به بهترین شیوه از تجربه بالای بازیکنان کشورشان استفاده کنند و سرود شادی در ورزشگاه سر بدهند.

 

تجربه 30 بازی در برابر 150 بازی!

بهروز عطایی مربی فصل گذشته تیم کاله درباره این بازی می‌گوید: «تيم ما نسبت به دوره قبل تجربه کمي داشت. ما 2 بازيکن در زمين داشتيم که براي اولين بار بود براي تيم ملي بزرگسالان بازي مي‌کردند. به جز موسوي و معروف، تجربه ساير بازيکنان حاضر در ترکيب ما در مجموع‌ 30 بازي ملي هم نبود اما حداقل ميانگين بازي ملي بازيکنان ايتاليا 150 بازي است. خب اين کار ما را سخت مي‌کرد. ما در اين بازي بد سرويس زديم و در حملات هم عملکرد خوبي نداشتيم‌ اما من فکر مي‌کنم در کل بازي بدي نبود و در ادامه اين روند بهبود مي‌يابد.»

 

امشب می بریم به دلیل بیش تر شدن تجربه مان! 

در پایان باید قبول کنیم که تیم ملی کشورمان با گذشت هر ست بهتر و بهتر بازی کرد و حتی شانس این را داشتیم که در ست سوم به پیروزی برسیم که به دلیل سرویس ضعیف عبادی‌پور که از تور رد نشد، بازی را واگذار کردیم. بالاخره رفتن ولاسکو هم به تیم ملی شوک وارد کرده است و باید به کواچ هم فرصت داد تا بتواند بهتر با مهارت‌های استثنایی والیبالست‌های کشورمان آشنا شود و از آن‌ها استفاده کند. استفاده از حملات سرعتی، هماهنگی بیش‌تر بازیکنان که در بازی گذشته به دست آمد، زدن سرویس‌های پرشی و موجی با دقت‌تر و دفاع با تمرکز بیش‌تر روی تور به ما برای پیروزی در ساعت 22:30 امشب، کمک زیادی خواهد کرد. به امید این‌که امشب باز هم شگفتی‌ساز شویم و تیتر روزنامه‌های فردای خودمان بشود: انتقامی شیرین از ایتالیا!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٣/١١
٢
٠
ای جان! ایشالا تلافیشو دربیارن سرشون!! زایتسف تو سایتش واسه بازیکنای ما کری خونده ، حالا بچه ها ی ما میخان جبران کنن کوری خوندناشونو!!!
m.hosseinzadeh
m.hosseinzadeh
٩٣/٠٣/١١
٢
٠
من هم امیدوارم به تلافی. زایتسف هم ظاهرا از شکست سال پیش، بیش از حد ناراحت بوده که چنان پستی را گذاشته بود!
m_sadeghiyan
m_sadeghiyan
٩٣/٠٣/١١
٠
٠
خدا کنه تلافی کنن بچه ها
bahareh22
bahareh22
٩٣/٠٣/١١
٠
٠
هنوز بازی اولشون بود!جای جبران هست.با زدن این تیتر به روزنامه ورزشی ایتالیا معلوم بوده بردشون از ما،واسه شون سخت و شیرین بوده!به امــید برد تیم ملی والیبال کشورمون!:)
f_dehghan
f_dehghan
٩٣/٠٣/١١
٠
٠
ايشالا ک تلافي بشه...
maryam_sadat salmani
maryam_sadat salmani
٩٣/٠٣/١١
٠
٠
انشاالله امشب ایتالیا ضایع بشه حال کنیم!!!!!!!!!!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٣/١١
٠
٠
امشب ایتالیآ رو نبریم..خودم میرم همه ایتالیآیی ها رو به توپ میبندم..چه معنی داره از ایران ببرن؟؟؟ایششش..:/...با تشکر از مطلبتون...:)..ایشالله که امشب میبریم خوشگلم میبریم..:)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٣/١١
٠
٠
آخ خداکنه که اینجوری باشه :) فعلا که الان بازیشونه و ما هم امیدواریم...
m.hosseinzadeh
m.hosseinzadeh
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
و باختیم و همه آروزهای مان بر باد رفت! دیشب نسبت به بازی قبل، خیلی بدتر بودیم شاید چون ست اول را باختیم و روحیه مان ته کشید! حالا هر دلیل فنی و روحی که داشته باشید، باید قبول کنیم که باختیم...
F-jafari
F-jafari
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
چقدر بد باختیم مخصوصا ست دوم...
amin20
amin20
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
باختیم !! ولی اشکال نداره !! تو تهران میبرریم !!
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
خوب بازی کردیم مخصوصا ست اول و سوم ولی باختیم ایشالله بازی با برزیل جبران کنیم
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
زایتسف دیشب پدیده بود!!!!.......واقعا کاراش تحسین برانگیز بود.....خدایی من موندم چرا آقای معدنی گیم اولو که ایران داشت میبرد، موقع سرویس موسوی رو پیشنهاد نداد عوض کنن.....یادمه هیچ وقت آقای ولاسکو روی آقای موسوی ریسک نمیکرد.....حداقل مربی مون یک ماهه اومده و هیچی نمیدونه، آقای معدنی که میدونه!!!....از گیم دوم هم انگار یکدفعه بچه ها بریدن!!!!!
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
آره این موسوی 2 برابر پوئن سرویسایی ک میگیره خراب میکنه....
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
اییییییییش...فقط ما رو حرص دادن هرچی فیزیک و زبان فارسی خونده بودیم رو پروندن تو 2 تا بازی...ولی خوب باید قبول کنیم هم شرایط ایتالیا و هم ایران خیییلی فرق کرده
سحر بانو
سحر بانو
٩٣/٠٣/١٢
٠
٠
به نظر من دلیل اصلی بی انگیزگی بچه ها...و شکست بدمون در هردو بازی...این بود که آقای کواچ واقعا نسبت به بچه ها و تکنیکاشون شناخت کافی نداره... دیشب تعویض ها و زمانشون خیلی بد بود....توی همین دوبازی میشه خیلی ایرادها به کارش وارد کرد......کلا اگه ولاسکو بود یا یکی که شناخت کافی داشت از تیم...نتیجه قطعا خیلی از این بهتر می شد...
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠