جای پای‌تان برای یک زندگی رویایی محکم کنید
در دوران نامزدی چه باید کرد؟!

جای پای‌تان برای یک زندگی رویایی محکم کنید

نویسنده : hamid_f

نکاتی هر چند طنز گونه اما مفید جهت سفت کردن جای پا برای زندگی رویایی. کسانی به شما خواهند گفت در دوره شیرین نامزدی از صبح تا شب بروید پارک و سینما و بازار و کافی شاپ و یک گل دست‌تان بگیرید و حرف‌هایی را که توی فیلم‌ها یاد گرفته‌اید به هم بگویید. این آدم‌ها یا شاعرند یا خلبان یا بچه شیر و یقیناً تا به حال روی زمین سفت و آسفالت کار نکرده‌اند.

 

دوران نامزدی

برادر من، خواهر من، اصلاً این جوری نیست: صرفاً یک تشابه لغوی باعث این اشتباه شده. نامزد بازی که می‌گویند، این نیست، دوره نامزدی را برای این گذاشته‌اند که شما وقت کافی برای سایاندن پاشنه کفش‌های آهنی جهت تکمیل جهیزیه، تهیه مسکن، استحکام جایگاه شغلی، تامین مخارج عروسی، خریدهای لازمه، انتخاب تالار و تهیه لیست مهمان‌ها داشته باشید و لاغیر. پس وقت‌تان را الکی تلف نکنید. این دوره بهترین زمان برای تمرین آینده است. می‌توانید تمام برنامه‌های رویایی را که حتی ممکن است بعداً تصمیم‌تان درباره‌اش عوض شود، با هم در میان بگذارید؛ مثلاً این‌که قرار است در یک دشت پر از گل، روی بالش ابر دراز بکشید و مثل قناری‌ها چه‌چه بزنید و خانه‌ای بسازید، در و دیوارش همه نور.

 

خیلی کار دارید

پسرها اگر تا به حال انگشتر نداشته‌اند باید تمرین کنند، چون باید حلقه را تا آخر عمر تحمل بفرمایند؛ باید کار کردن زیاد را یاد بگیرند چون بار زندگی به طرز ناجوانمردانه‌ای سنگین است؛ باید عادت کنند بدون اما و اگر، هر شب آشغال را دم در ببرند دختر خانم‌ها هم بالاخره باید کمی آشپزی و خانه‌داری در حد پختن نیمرو، پاک کردن سفره، راضی کردن شوهر برای صرف غذا در رستوران، لباس شستن و اتو زدن بیاموزند.

به پدر و مادر همسرتان زیاد سر بزنید فکر نکنید با یک «مامان» و «بابا» گفتن ساده، کار حل است این کلمات در امتحان سطح بندی حتی در سطح مقدماتی هم قرار نمی‌گیرند. «مامان جون» و «بابا جون» کمی بهتراست.

 

ارزان باشید

کسانی به شما خواهند گفت که پول اصلاً مهم نیست و مهم تفاهم و عشق و صفا و این جور مسائلی است که کی دیده و کی داده و کی گرفته. لازم نیست این افراد را تا جایی که جا دارد بزنید، اما گول‌شان را هم نخورید. این افراد از سه حالت خارج نیستند: یا از اقوام و آشنایان و کارفرمایان هستند و می‌ترسند ازشان پول بخواهید؛ یا مریضی خاصی دارند و کتاب‌های ادبیات و حکمت و داستان‌های پریان زیاد می‌خوانند؛ یا این‌که اصلاً توی باغ تشریف ندارند، گرم‌اند و هنوز حالی‌شان نیست. تفاهم و عشق و صفا چیز خوبی است اما خدا وکیلی خیلی هم خرج بر می‌دارد.

کم خرج کنید ولی خوب؛ معمولاً یک شاخه گل لاله از یک دسته گل گلایل ارزان‌تر و خوشحال کننده‌تر است. گفتن این‌که «شما خودتان از همه گل‌ها بهتر هستید، رویم نشد برای‌تان گل بخرم» خیلی ساده‌تر هم هست، اگر چه نامزدی است.

 

پول جمع کنید

تا خود شب عروسی، هر دو مواظب باشید که پول تو جیبی‌تان قطع نشود. پدر محترم را نسبت به سهمی از مخارج عروسی که قرار است بپردازند آگاه فرمایید. این را البته بیشتر به آقا پسرها باید گفت، ولی اگر دانشجو هستید، نهار و شام‌تان را در سلف بخورید. از دور و بری‌ها هر چه می‌توانید پول بکنید! می‌توانید در منزل یا سر کار یک «صندوق کمک‌های مردمی برای ازدواج اینجانب» تعبیه نمایید. منزل پدری و پدربزرگ را تجدید دکوراسیون نموده. هر چیز غیر لازم قابل فروشی می‌بینید بفروشید و از قالیچه زیر پای پدربزرگ و چرخ خیاطی کهنه ننه جون هم نگذرید که ظریفان گفته‌اند: این، نقدینگی خالص زوج در بدو ازدواج است که میزان خوشبختی‌شان را رقم می‌زند.

 

پاچه بخارانید

پاچه خواری اصولاً در امر مقدس ازدواج، کار مردانه‌ای است. کسانی به شما خواهند گفت در رابطه با فامیل همسرتان سعی کنید خودتان باشید؛ نیازی به تظاهر و دورویی نیست و حق مسلم شماست که از ته دل دوست‌شان نداشته باشید، افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند خیر شما را نمی‌خواهند! این افراد اصلاً چه می‌فهمند؟! ولی لااقل در مرحله فعلی در شرایطی نیستید که بخواهید ماهیت واقعی‌تان را نشان بدهید و دعوای قدیمی عروس- مادرشوهر یا داماد- مادر زن را یکسره کنید. برای این کار وقت زیاد است و تازه اگر اندکی مثلاً شش ماه صبر کنید، آن وقت خوراک لازم برای یک دعوای جانانه را هم در اختیار خواهید داشت.

سعی کنید با اولین (و آخرین) هدایایی که برای خانواده محترم همسر می‌خرید، دل‌شان را تا اطلاع ثانوی به دست آورید. هیچ هدیه‌ای جای کریستال و طلا (البته حتماً همراه گل) برای مادر و جوراب و زیر پوش و پیچ گوشتی و فوق فوقش کیف پول (حتماً بدون گل) برای پدر همسرتان را نمی‌گیرد از خریدن خوراکی مثل بستنی، میوه‌های نوبرانه و شیرینی غفلت نکنید؛ همه آدم‌ها از ناحیه شکم آسیب پذیر هستند؛ مخصوصاً اگر قبلاً فهمیده باشید که چه هله هوله‌هایی دوست دارند. برادران و خواهران همسرتان به خصوص اگر کم سن و سال‌تر باشند، بهترین و امن‌ترین محل برای سرمایه گذاری بلند مدت در این راستا هستند.

از دایی جان، عموجان، خاله جان و دایی‌زاده جان همسرتان که به ترتیب فاضل‌ترین، مهربان‌ترین، شیرین‌ترین و گرم و دوست داشتنی‌ترین موجوداتی هستند که حتی نمی‌توانسته‌اید خوابش را دیده باشید، مدام تعریف کنید.

به پدر و مادر همسرتان زیاد سر بزنید، دست و صورت‌شان را زیاد ماچ کنید، ازشان هی الکی تشکر کنید به مصائبی که حین بارداری و زایمان و دوره پوشک همسرتان کشیده‌اند، به دقت گوش کنید و حتی گاهی سری تکان بدهید، الکی به‌شان تلقین کنید مریضند و بعد برای‌شان وقت دکتر بگیرید. میز شام را بچینید و جمع کنید و ظرف‌ها را هم بشویید آن تنها غذا یا دسر یا سالادی را که بلدید، برای‌شان درست کنید و هزار تا پاچه خواری دیگر که ندای قلب‌تان خودش به شما یاد خواهد داد.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٢/٣١
١
٠
وای خدا خیلی باحال بودهمش واقعی بود خخخ مممنون از مطلبتون!خخخ
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
تجربات خودم بودن باید واقعی باشن :-) خواهش میکنم.
admincheh
admincheh
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
آخه کی یه دسته گل گلایل واسه نامزدش می گیره؟:|گلایل گله آخه؟:|
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
منم واسه همین گفتم گل لاله بگیرین دیگه:-)
amin20
amin20
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
حالا من که حالا حالا ها وقت دارم خخخخ
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
ایشالا نوبت شما هم میشه امین خان شب دراز است....
faeze
faeze
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
مورد آخر پاراگراف دوم و شما حتما اجرا کنین :))))))
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٣/٠١
٠
٠
اولا من نمیدونم چه هله هوله هایی باید بگیرم دوما گفته برا سن و سال پایین! سوما چشم :-)
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
اوووو کی حوصله این کارارو داره
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
برای زندگی بهتر لازمه،از ما گفتن بود!
neyosha
neyosha
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
خخخخخ...جآلب بود:) تشکرآت!
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٢/٣١
٠
٠
هه هه خواهشات :-)
fahime72
fahime72
٩٣/٠٣/٠١
٠
٠
تجربیات خودتو نوشتی عزیزم؟؟؟ گفته باشم من گل رز دوست دارم نه گل لاله:)))
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٣/٠١
٠
٠
من اصلا تو کار گل نیستم و از هم تشخیص نمیدم!شاید قاطی کنما!
fahime72
fahime72
٩٣/٠٣/٠١
٠
٠
در ضمن من با جمله شما خودتان گل هستید و رویم نشد برایتان گل بخرم اصالا قانع نمیشما من گل میخوااام:))
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠٣/٠١
٠
٠
من خودم گلم دیگه،از این بهتر میخوای :-)
پربازدیدتریـــن ها
پایان تمام حسرت ها

حصار تنهایی

٩٧/٠١/٢٧
گذار یک اعتراف بکنم

پیوند ما از جنس جنون بود

٩٧/٠١/٢٩
شعری سروده خودم

وقتی به جای خواب غزل می‌ربایدم

٩٧/٠٢/٠١
موسسه پیش گویی «نون تو ماست» پیش بینی کرد:

وضعیت سلبریتی ها در سال 97

٩٧/٠١/٢٧
درباره پایتخت 5

سناریو عجیب

٩٧/٠٢/٠١
شعری سروده خودم

تیر خلاصی

٩٧/٠١/٢٨
دل نمانده برایم

برای شما که دلتنگ تان شدم

٩٧/٠٢/٠٢
تو خوب بمان

دل نشکنیم

٩٧/٠١/٢٨
یک جعبه واژه رنگی

شاید بشود گفت برگشت!

٩٧/٠١/٢٨
زندگی مان را در اختیار دیگران قرار ندهیم

مرو فاش کن رازِ خانه را

٩٧/٠٢/٠٣
شعری سروده خودم

من چه گویم

٩٧/٠١/٢٧
سربازی یا دانشگاه غیرانتفاعی

دو سال جوانی

٩٧/٠٢/٠٣
با کلمات بازی نکنید

کارگر را چه به زندگی؟

٩٧/٠١/٢٩
محصول پیکسار و دیزنی

تفسیر انیمیشن کوتاه loe

٩٧/٠١/٣٠
شعری سروده خودم

من دیوانه

٩٧/٠٢/٠٢
رسالت ما در این دنیا

به نبیره ای که شاید هرگز زاده نشود

٩٧/٠٢/٠٢
شعری سروده خودم

شاه رویایی

٩٧/٠٢/٠١
شاید که فهمیدمت

هر روز باش

٩٧/٠١/٣٠
قسمت اول

کتاب های ممنوعه که پرفروش شدند

٩٧/٠٢/٠٤
شعری سروده خودم

آشفته‌ی تو با غم و دلتنگی

٩٧/٠٢/٠٤