سرطان ولخرجی!
هشدار! ویروس جیبی را جدی بگیرید!

سرطان ولخرجی!

نویسنده : علیرضا خورسندی

در جدیدترین گزارشی که از سازمان بهداشت و درمان کرات دوردست در مورد وضعیت زندگانی زمینی‌ها ارائه شده، نام چند بیماری جدید و خطرناک دیده می‌شود که یک از این بیماری‌ها در کشور ما بیشترین قربانی را داشته است! این بیماری با نام مستعار «T.A.J.A.M» شناخته می‌شود که وقتی آن را در گوگل ترنس زدیم ترجمه‌اش به فارسی این شد «تا آخر جیبتان از آن ماست»؛ البته در این گزارش نام اصلی بیماری «Tajamol» (تجمل) معرفی شده که جزو یکی از خطرناک‌ترین و مهلک‌ترین نوع بیماری‌های زمینی محسوب می‌شود.

در این گزارش آمده است که منشع اصلی بیماری تجمل برمی‌گردد به غارنشین‌های آن‌طرف زمین یعنی کشورهای اروپایی و آمریکایی؛ اما همان غارنشین‌ها با دستکاری در ژن این بیماری، خودشان را در برابر آن مقاوم کرده و به طرز خیلی خوفناک آن‌را به دیگر کشورها صادر می‌کنند به‌طوری که با درآمد صادرات آن، از غار به ویلای شمال(!) نقل مکان کرده‌اند و همین الان دارند برای خودشان حسابی خوش می‌گذرانند! (یکی از دلایل نامگذاری این بیماری به T.A.J.A.Mهم همین بوده است) البته در این گزارش نام کشور دوست و همسایه ما چین هم دیده می‌شود که جدیدا به جمع صادرکننده‌های این بیماری پیوسته است!

 

|| خانم‌ها به گوش!

درمورد خطرات و عوارض این بیماری آمده است که مثل خوره برجیب و ایضا پول داخل جیب فرد بیمار می‌افتد و بعد از خالی کردن جیب نوبت به جان فرد بیمار می‌شود. در نهایت چنان بلایی سرش می‌آورد که با خاک کوچه‌شان یک‌سان می‌شود، تاجایی‌که اگر درمان هم بشود باز هم نشانه‌های از خاک‌ برسر شدنش دیده می‌شود! یکی از مشکلات اصلی این بیماری خاموش بودن آن است، به‌طوری که فرد بیمار در خیلی از موارد تا چند روز مانده به خاک‌ برسر شدنش هم متوجه نمی‌شود که مبتلا به این بیماری خطرناک شده است! این بیماری بسیار واگیردار است و گفته شده بیشتر خانم‌ها در معرض ابتلا به آن قرار دارند!

در قسمتی از این گزارش به ویروس‌های همزیست با ویروس تجمل اشاره شده که یکی از اصلی‌ترین ویروس‌های آن «اسراف گرایی» نام دارد. اگر این بیماری در یک فرد تا این درجه پیشرفت کند که به ویروس اسراف گرایی هم مبتلا شود، فرد باید به سرعت تحت درمان قرار بگیرد در غیر این‌صورت دیگر نمی‌توان روی زندگانی سالم او حسابی باز کرد!

 

||پیشگیری بهتر از درمان!

متخصص‌های کرات دور دست به این نتیجه رسیده‌اند که این بیماری دوره درمان خیلی سخت وطولانی دارد و در بعضی موارد دل‌کندن از آن، از کندن کوه هم سخت‌تر است! به‌همین دلیل آن‌ها هم پیشگیری را بهتر از درمان دانسته و بهترین راه پیشگیری را گوش دادن به توصیه‌های متخصص‌های همه‌فن حریف زمینی و استفاده از واکسن قناعت می‌دانند؛ همچنین استفاده از مکمل‌های ویتامینه ساده زیستی را برای عموم مردم توصیه می‌کنند.

در انتهای ‌این گزارش آن‌ها از مردم زمین خواسته‌اند تا حواس‌شان به خرج کردن‌های‌شان باشد زیرا خرج کردن‌های بی‌حساب و کتاب خود عامل ابتلا به خیلی از بیماری‌های مهلک است.

 

+این هم یک پوستر در رابطه با این موضوع

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
A_K
A_K
٩٣/٠٢/٢٤
٣
٠
چرا خانوما ب گوووووووش؟هاع؟؟؟؟؟؟؟؟ب چ حقی؟؟؟؟؟؟؟چرا مردا ب گوش نباشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/٢٤
٣
٠
دقیقا !چرا لطفا پاسخ گو باشید که دوتا خانوم عصبانی اینجا منتظر جوابن !
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
١
٠
چون چیزی که هست و دیده میشه بیشتر خانوم ها هستن که دنبال لوازم لوکس هستند نه آقایوون بعدش هم دشواری نداریم که آقایوون بگوش اصلا :)
A_K
A_K
٩٣/٠٢/٢٦
٠
٠
مستر علیرضا...باید تو مطلبتون مینوشتین:آقایون بگوش.....الآن فایده نداره دشواری داریم..خیلیم داریم..نخیرم..اصلنم ماها دنبال لوازم لوکس . گرون نیستیم..کی گفته؟..اصلا من بابام ولخرجه و مامانم حتی ی قرونم بره خودش چیزی نمیگیره..کو خانوما ولخرجن؟؟؟؟؟واقعا ک....شمام با اون دوربینتون:|خخخخخخ...ولی متشکر از مطلبتون:)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٨
٠
٠
خب شما خودتون رو نبینید؛ چون خرید جهزیه حداقل بیشترش با خانواده عروسه و الان خرید جهیزیه لوکس خیلی مد شده بیشتر خانواده عروس و خود عروس خانوم هم دنبال خرید لوازم لوکس هستش. چیزی که نمیشه منکرش شد اینه که خیلی از خانوم ها قراره با این وسایل زندگی کنند نه آقایون! به خاطر همین هم بیشتر خانوم ها گرفتار این تجمل گرایی میشند.
A_K
A_K
٩٣/٠٢/٢٨
٠
٠
آهان ازون لحاظ..باشه اینبارو میبخشمتون ولی دفه خرتون باشه بین خانوما و آقایون فرق میذارین:|خخخخخخخ
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/٢٤
١
٠
خیلی جالب بود دستتون درد نکنه !مخصوصا قسمت خاک بر سر شدن !!!
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
٠
٠
خواهش می کنم
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/٢٤
١
٠
سلام: خیلی جالب و البته درست بود.خیلی ممنون. قناعت گنجی است که تمام شدنی نیست.
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
٠
٠
سلام ، ممنونم از شما همینطوره که شما می گید.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/٢٦
٠
٠
سلام:خیلی ممنونم.
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٢٤
١
٠
اتفاقا من اصلا ولخرج نیستم .....حساب قرون به قرون دخل و خرجمو دارم و خوووووووووووووووب حواسم جَمعه ..... ممنون ...تلنگر قشنگ بود ....
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
٠
٠
آفرین به شما :)
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٢/٢٤
١
٠
خدارو شکر من ولخرج نیستم :)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
٠
٠
و یک آفرین هم به شما :)
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٢/٢٤
١
٠
انشاالله قناعت پیشگی رو از اهل بیت (ع)یاد بگیریم یاعلی
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
٠
٠
انشاالله :)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٢/٢٥
٢
٠
سلام
چرا گردن خارجيها ميندازيد . يك مثال در كشورهاي ديگر لباسشويي‌هاي عمومي وجود دارد كه هر كس ميرود لباسهايش را داخل آن ميشورند ولي در ايران وجود ندارد براي يك تازه عروس داماد دنبال لباسشويي 8 كيلويي ميگردند
رادمهر
رادمهر
٩٣/٠٢/٢٥
١
٠
خیلی زیادی باهاتون موافقم اما توی ایران هر اتفاق بدی بیفته تقصیر خارجیاست خب
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٥
١
٠
سلام | در مورد حرفی که گفتید نخیر من تقصیر گردن خارجی ها ننداختم گفتم تنها کسانی که بیشترین سود رو می برند خارجی ها هستن |الان من ارتباط این مثالتون با موضوع بحث رو متوجه نشدم آقای روشناوند! ولی خب این مثالی که زدید مال چه کشور هایی دقیقا؟ خب بعد اونجا از مزدمش چقد مالیات می گیرند که همچین کاری براشون می کنند اصلا جدا از اینها فکرش رو کردید اگر تو مملکت ما بخوان این کار رو بکنند چه اتفاق هایی می افته!؟ | و مورد بعدی شما اصل ماجرا رو گذاشتید کنار به مقصر گیردادید؟! مهم اینه که ما مراقب باشیم گرافتار اسراف گرایی و تجمل گرایی نشیم!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٢/٢٧
١
٠
سلام
در متن آمده است «در این گزارش آمده است که منشع اصلی بیماری تجمل برمی‌گردد به غارنشین‌های آن‌طرف زمین یعنی کشورهای اروپایی و آمریکایی» اين يعني چه؟ مگر شاهان ايراني آخر تجمل نبوده اند علت شكست علت پيروزي اسكندر در ايران تجمل گرايي آنها بود .
حق با شماست من تجمل گرايي را فراموش كردم چون خودم تجمل گرا هستم عاشق تجمل هستم عاشق پول خرج كردن هستم عاشق اين هستم كه كالاي مورد نيازم را داشته باشم من عاشق ابزار هستم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٨
١
٠
و بازم سلام، شما درست میگید ، از این جمله میشه این برداشت رو داشت که کار کار اونا بوده ولی خب واقعا هم بوده، همینطور که خودتون هم میدونید ایران تاریخچه بیشتر از 2500 سال داره و این تاریخچه طولانی یعنی فرهنگ متفاوت ، اصلا چرا بریم اینقدر عقب، برگردیم به همین 40-50 سال گذشته، چقدر زندگی ها ساده بوده؟ جقدر زندگی ها صمیمی بوده؟ شما خیلی بهتر از من میدونید قطعا اما از کی اینطوری شد؟ از وقتی که پای کالاهای خارجی به بازار باز شد از وقتی که هی به ما گفتن فلان چیز لازمه فلان چیر خیلی خوبه فلان چیز کلاس داره و این حرف ها... بگذریم؛ در مورد اون جمله باید بگم که من منظورم این بود که این خارجی ها هستن که سودش رو می برند.(ادامه جمله رو میگم). راستی خیلی ممنونم که بحث چالشی می کنید آدم همیشه اشتباه میکنه :)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/٠٣/٠١
٠
٠
سلام
خارجيها ساختن دست آنها درد نكند ولي كي دارد استفاده ميكند هم آنها هم ما
مشكل اينجاست كه ما داريم خودمان را خفه ميكنيم
چون تبليغات و راديو تلويزيون را قبول داريم علم و آگاهي هودرا باور نداريم
اين عدم باور حقيقت در ايران نهادينه شده است
و انتظار داريم تلويريون و ديگران مشكل ما را حل نمايند
admincheh
admincheh
٩٣/٠٢/٢٥
١
٠
افراط و تفریط هر دو لبه ی یک تیزی هستند قناعت ررو گـاهی خساست معنی می کنن در صورتی که این طور نیست ؛آدم می تونه قانع بــاشه و به خیلی چیزا برسه .البته این در مورد آرمان ها گاهی کور کننده اس مثلا من دوست دارم همیشه به بهترین آرزوهایی که دارم برای خودم؛ خانواده ام, دوستم و... برسم اما نمیشه و قناعت پیشه نمی کنم و از هر دو طرف مونده :|
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٢/٢٦
١
٠
بسیار موافقم
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٨
١
٠
کاملا درسته میانه روی اصل زندگیه.
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٢/٢٦
١
٠
ممنون از شما مستر خرسندی:)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٢٨
١
٠
خواهش میکنم