Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - بازم شراره دلا رو دیوونه کرده... www.jeem.ir
بازم شراره دلا رو دیوونه کرده...
نگاهی به شهرت‌های فیس‌بوک آورده

بازم شراره دلا رو دیوونه کرده...

نویسنده : محمد حسین وکیلی

خاطرم هست حدود 10 سال پیش مصاحبه‌ای با یک مادر انجام می‌شد و مادر هم حسابی از صدا و سیما شاکی بود که چرا تبلیغ پفک در میان برنامه‌ها انجام شده و بعد از آن فرزندم درخواست پفک از من دارد. این نشان می‌داد که آن روزها صدا و سیما تاثیر‌گذاری فراوانی داشت و چون آن زمان از اینترنت و شبکه‌های موبایلی هم خبری نبود صدا و سیما به تنهایی یکه تازی می‌کرد.

اما الان در سال 2014 هستیم سالی که شبکه‌های اجتماعی اولین و دومین سایت‌های محبوب دنیا هستند (گوگل و فیس بوک)، یکی از اصلی‌ترین اپلیکیشن‌های موبایل، شبکه اجتماعی عکس (اینستاگرام) است و نرم افزارهایی همچون وایبر و لاین در گوشی هر کسی دیده می‌شود و این نشان دهنده تقسیم قدرت است و حالا هر کسی می‌تواند در خانه خود صدایی جهانی داشته باشد.

اگر کسی بخواهد قدرت شبکه‌های اجتماعی را دست کم بگیرد وجود با برکت دی.جی فسنقری جواب مستدلی به او خواهد بود، دی.جی که با یک کلیپ، سلطان قلب‌ها شد.

 

و اما داستان فسنقری چیست؟

چندی پیش، کلیپ قسمتی از یک عروسی در فیس بوک اشتراک گذاری شد و شخصی با کلی ریش در حال نواختن ارگ بود و هم زمان می‌خواند، می‌نواخت و کارهای لهو و لعب هم انجام می‌داد و تنها عضو ثابت بدنش دماغش بود.

به سرعت این کلیپ دست به دست شد و همه دنبال این شخص بامزه یعنی دی.جی فسنقری بودند و این وسط یک نفر هم از آثار دی.جی خوشش آمد و شیفته این توازن و آهنگ فسنقری شد و برای او صفحه‌ای به نام «دی.جی حسین فسنقری» ساخت.

طی یک هفته طرفداران دی .جی فسنقری حماسه‌سازی کردند و بازدید صفحه فسنقری به یک میلیون رسید، پس از آن لقب استاد را برایش برگزیدند و حالا که حدودا سه هفته از این‌جای ماجرا می‌گذرد، صفحه استاد فسنقری را 140 هزار نفر لایک کردند! یعنی حدودا دو برابر دی.جی های اسم و رسم‌دار و البته غیر قانونی کشورمان.

حالا همین حسین آقای قصه ما که فقط در عروسی‌های سبزوار شناخته می‌شد، پدیده کشور ما شده و مدل ریش خود را مدل سال کرده و خلق الله ریش فسنقری می‌گذارند! مطالب طنز، علمی و تخیلی در مطبوعات پیرامونش می‌نویسند، روزنامه‌ها با وی مصاحبه می‌کنند، انمیشن برایش می‌سازند و شاعران هم برایش شعر می‌گویند و حسین فسنقری به کمک فیس‌بوک چنان شهرتی به هم زد که در خارج از کشور هم از آهنگ‌هایش استفاده می‌کنند و شعر «بازم شراره دلارو دیوونه کرده، مامانش موهاشو عروسکی شونه کرده» را از زبان هر کسی می‌شنویم.

 

عاقبت این شهرت‌های بدون افسار چیست؟!

وقتی کمی منطقی به قضیه نگاه کنید یک جای کار می‌لنگد، شخصی پدیده شده که یک مجلس گرم کن در سبزوار است! شاید موقع آن رسیده که مسئولان به جای پاک کردن صورت مسئله یعنی فیلتر کردن فیس بوک به حل آن بپردازند تا از پتانسیل بالای شبکه‌های اجتماعی استفاده شود. نه این‌که قشری از مردم از این پتانسیل محروم بوده و قشر دیگر بدون هیچ برنامه‌ای فقط وقت‌شان را در آن بگذرانند، البته بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی و برجسته کشورمان فعالیت‌های خوب و قابل تاملی در شبکه‌های اجتماعی دارند که شایسته است این حضور مستمر و متداوم باشد.

 

تعدادی از کامنت‌های صفحه دی.جی فسنقری

* قرار مجسمه استاد رو که در حال شونه کردن موهاش به صورت عروسکی هست بسازن. بعد بزارن وسط میدان سبزوار و به عنوان یک اسطوره ازش یاد بشه.

* دی.جی عشق‌های قبل از تو سوء تفاهم بود.

*خواهم که بر ریشت، ریشت، هر دَم زنم شانه؛ هر دم زنم شانه، ترسَم پریشان کند کسی چشم نرگست، مستانه مستانه، دیوانه دیوانه

* استاد تکلیف ما دخترا رو با مدل موی مورد علاقتون روشن کنید لطفا. بابامون نداره هر روز پول بده ما بریم سالن که. شخصی در جایگاه رفیعی مثل شما باید حرفش یکی باشه عروسکی یا فرفری مساله این است.

* استاد فسنقری ابتدا تحصیلات خود را در زمینه فیزیک کوانتوم در موزه لوور پاریس به اتمام رساندند و به نهایتی از علم رسیدند که دیگه علمی باقی نموند و بعد از آن به طور کاملا اتفاقی با آقای شجاعی آشنا شدند و در زمینه موسیقی نیز به سر حد کمال رسیدند به طوری که با تکنیک زیر ارگی تمام اصول فیزیک کوانتوم و موسیقی را به چالش کشیدند.

*استاد فسنقری علاوه بر کیبورد استاد بلامنازع تنبک هم هستند، به طوری که سر خود را داخل تنبک می‌کنند و می‌نوازند که اکثر موسیقی دان‌ها بعد از این‌کار استاد صحنه موسیقی را تا ابد ترک نمودند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٢/١٥
٠
١
ینی این فسنقری خیلی عالیه...اومدیم زنگ زدیم بهش گفتیم واسه عروسی دی جی میخوایم...خیلی قشنگ گف آخرین وقت خالیم واسه مشهد دو ماهه دیگس...بنویسم براتون...ینی اصن آخر خندس..ولی واقعن هنرمنده...خیلی کاراش خنده داره..خخخخ...پیشنهاد میکنم یه مصاحبه هم با این دی جی محبوب و مردم داشته باشید..با تچکر..:دی
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
میخواستین فسنقری رو دعوت کنین عروسی؟؟ نچ نچ نچ! شب شعر شراره میخواین راه بندازین تو عروسی!خخخخخ/// روزنامه اعتماد و تی وی پلاس باهش مصاحبه گرفتن، موازی کاری میشه:))بعدشم متن رو خوندین اصن؟؟ خخخخ
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
متنو که خوندم که دیگ...آها اینم بگم که فک کنم فسنقری خیلی زود از ذهنآ پاک شه...از این موجآی نوئه که زود میآن و میرن...:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠٢/١٥
٠
١
اولین کلیپی ک ازش دیدم همین شراره بود خخخخ // شاه میگوی موسیقی ایرانی عنوان خوبی بود ... خخخ // در کل جالبه ک کم تر از چند هفته اکثر مردم ایران بواسطه فیس اونو شناختن ... آثار استاد مستدام! خخخ /// ممنان :)
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
دیگه چه کلیپایی دیدین؟؟ خخخخخ/ قلمتون پایدار!!/ میخواین به شما هم بگیم شاه نهنگ گزارش ایران؟؟؟ خخخخ
r_riahi
r_riahi
٩٣/٠٢/١٥
٠
١
باورم نمیشه قدم مبارک استاد به جیم هم باز شده باشـــ:ـــ||ــــه، در فیسبوک که به عشق استاد انقلابی به پاستــــــ:ـــ)ـــ
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
قدم که هیچ! دارن بدو بدو میکنن:))
Niva
Niva
٩٣/٠٢/١٥
٤
٠
من که نه اسمچو چنیدم نه خودچو دیدم نه از این چیزا خبر داچتم :) از قدیم گفتن یه بی عقل یه سنگی رو میندازه تو چاه چهار تا عاقل نمی تونن درچ بیارن...
s_kiani
s_kiani
٩٣/٠٢/١٥
٠
٢
واس چی ،،خوبه ک………
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
٢
5 تا میتونن؟؟ چهل تایه !خخخ
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٦
١
١
سلام نیوا بانو منم با شما موافقم...از اونجایی که خیلی از جوونای ما و در حال حاضر خیلی از مردم ما دنبال دیش دان داران و لودگی و به هر وسیله ای الکی خوش بودن هستن...بایدم یکی مثل این مردک ایجوری و در این سطح اسم در بیاره...واسه خودم متاسفم که تو سبزوار درس میخونم
s_kiani
s_kiani
٩٣/٠٢/١٥
٠
١
خیییییلی باحاله این حسین فسنقری…اینقدر پای کلیپ هاش میخندم ک نگو… …مخصوصا وقتی میره زیر ارک و مینوازه…… رقص هاشم ک معرکه س……ینی ی ملتو شاد میکنه با کاراش دمش گرم!!
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
مثل بادکنک که ول کنی بادش رو میپاشه اینوراونور! ایشونم شادی میپاشه اینور اونور!:))
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٢/١٥
٠
١
من میترسم 0_0
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/١٦
١
١
منم بیا بریم تو کندو قایم شیم
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
کارخوبی میکنین! بترسین! حتی از ترس خودکشی هم کردین موردی نداره
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
ما ازوناش نیستیم!
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
بعله ما از اوناش نیستیم ما میترسیم میریم تو کندو ولی میریم عسل میخوریم قوی میشیم میام به جنگ دشمن
رادمهر
رادمهر
٩٣/٠٢/١٥
٠
١
دوستاى گلم حلالم کنيد.عاشق همتونم! . نميدونم ازچى بگم و ازکجاشروع کنم امروزتمام اميدم نااميدشد... . امروزبعداز1ماه جواب آزمايشمو گرفتم خودم شک کرده بودم... اما دکتر همه چيزو واضح بهم گفت که اى کاش نميگفت!! . لحظات سختى روسپرى ميکنم. . هيچکس ازآزمايش دادنم خبرنداشت.. . نميخواستم تاقبل ازاينکه مطمئن شم چيزى بگم... . الانم بيشترازاين نميتونم حرف بزنم فقط چيزايى که دکتر بهم گفت ومينويسم: دربدنه تو يه نوع کرم وجودداره که بعضى اوقات شروع ميکنه به ريختن و دوستاتو سرکار ميذاري هيچ جورم این کرما نابود نميشه!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
آقا رادمهر ترسیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی بدین خخخخخخخ
v-qavam
v-qavam
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
چاره اش یک بسته مبندازوله مرتضی همه کرم ها رو میکشه خخخخخ:)
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
دوبار اعدام بشی درست میشی:))
s_kiani
s_kiani
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
یکی از قرص های همین استاد چاره کارته دادا
faeze
faeze
٩٣/٠٢/١٦
١
١
خونوک :))
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
سلام رادمهر جان بیا پیش من مشکلت رو حل میکنم...خخخخخخخخخخخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/١٦
٠
٢
هر دلقکی میتونه تو فیسبوک مشهور بشه.
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
خاصیت فیس بوکه!خخخ
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
حالا نگید یک عمره زور میزنید و صد تا لایک خورید.....چرا به بیچاره ها میگید دلقک؟؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
گربه گریان جان من در فیس فعالیتی نداشتم و ندارم/
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٢/١٦
٠
٢
عجبا ... حالا این خوبه یا نه ؟؟؟
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
١
١
بد نیس ؛ رخداد بامزه ایه، ولی بزرگ کردن این ادم نتیجه اهمال مسئولانه بدون شک
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
اهمال یا امهال! مسئله اینست!!
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٢/٢٠
٠
٠
اهمال ینی چی؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٣/٠٢/١٦
١
٠
محمد حسین حالا راستشو بگو به محبوبیتش حسودیت شده؟؟؟ روراست باش اعتراف کن خخخخخخ این زیر ارگ چی کار میکنه؟
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
به ریشاش حسودیم شد!خخخخ/ زیر ارگ روی اروگ 250 متر فاصله باارگ توی ارگ و در همه شرایط ایشون مینوازند
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
و این از فضایل استادنا بودندی!!!!!!!!!!!!
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠٢/١٦
٤
١
آقا این یارو آبروی ما رو تو خوابگاه برده ، آخر کلپش شماره ش رو که می نویسه ، 0915 داره ... حالا همه به من میگن همشهری فسنقری ، اصن یه وضی .... داغونم آقا ... له له ...
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٢
١
قیافتونم بهم میخوره![خخ
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٢/١٦
١
١
ای عاشق ... مجنون... شیدا!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
خخخخخخخخخ...
mohamad_m
mohamad_m
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
بابا گناه داره بنده خدا!
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
ایشون که کاری نکردن تو فیس بوک! این بنده خدا کارشو انجام میده(کاری به قانونی یا شرعی بودنش ندارم) و نونشو در میاره این مردم مایند که از ایشون اسطوره ساختن
m_moradian
m_moradian
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
منظور منم این بود گه گناه داره، نباید اینقدر مسخرش کنن!
admincheh
admincheh
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
با این چهره ی چندشناکش:|تو هفته گذشته سه تا میل با همین عنوان"شاه میگوی ایران" دریافت کردم:|بدبخت میگو:|
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
بنده خدا:| اونم یه ادمه دیگه حالا تا دیروز اهنگ شاد میخونده ، الان خودمون معروفش کردیم، وگرنه اون که باکسی کاری نداشت و این تیتر ها رو نمیخواست!
mhv
mhv
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
عکسای جدیدش ولی خوبه!خخخخ
سحر بانو
سحر بانو
٩٣/٠٢/١٦
١
١
وااااااااااااااااااا.......تا حالا اصلا اسمشم نشنيده بودم:|........چرا اينجوريههههه؟؟؟؟ هنگم الان:|
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
بابا این مطلب برای بچه + ها نبوده خانم
korosh
korosh
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
خخخخخخخخخخخخخ ! اینجا هم اومده این ! خخخخخخخخخخخخخ ! عاشقشممممممممم :)) خخ اون کلیپی که با تی وی پلاس مصاحبه میکنه ینی ترکونده ینیا ! خخخخخخ
faeze
faeze
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
:|
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
راستی این بنده خدا چی میزنه که اینجوری ارگ میزنه...همین جوری خشک که نمیشه کار کرد...!!!
korosh
korosh
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
نه بابا معلومه هیچیکا نکرده ! اگه بزنه که هیچی دیگه وحشی میشه ! نمیبینی در حالت طبیعی میخونه :|||
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
من هیچ کلیپی ازش ندیدم و تمایلی هم به دیدنش ندارم ولی جوری که آقای وکیلی تعریف کردن و نیز دوستان و با توجه به شناخت 4ساله ای که از سبزوار و مردمش دارم به این فکر افتادم
korosh
korosh
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
حالا چرا میزنی :|
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/١٩
٠
١
اینکه زدن نیست بچه جان...زدن ندیدی...!!!
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠٢/١٦
١
١
نمدونستم تا حالا :) ما ک فیس بوک و اینا نداوریم ک بدونیم :) // ممنان آقای وکیلی :)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
آقا این که خیلی باحاله کلی خندیدم وقتی دیدمش
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
تا به حال چیزی نشنیده بودم از این به اصطلاح استاد گرامی :( بنابراین نمیدونم چی بگم :(حرفی برای گفتن ندارم دیگه )
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
رفتم اسمش رو سرچ کردم یک کلیپش رو دیدم! دیگه کلا حرفی ندارم فقط همین!!!!!!!!!!!!!!!!
tanha
tanha
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
همچین قصدی رو داشتم ولی حالا که تو اینجوری میگی منم حرفی ندارم :|
sorme
sorme
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
منم شب برم ببینمش:)
tanha
tanha
٩٣/٠٢/١٦
٠
١
نمیشناختمش :| البته هنوزم نمیشناسم! خخخ
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
منم نمیشناسمش
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
ایییی.... داشتم کلیپشو نگا میکردم دیدم نه حالم داره بد میشه قطش کردم.... چیه این آخه؟
عاطــــــــی
عاطــــــــی
٩٣/٠٢/١٧
٠
١
من ک بدم میاد..عاطفه ام
maede
maede
٩٣/٠٢/١٨
٠
١
من که کلیپشو تا حالا ندیدم و نمیشناسمش!عشقای قبل تو سو تفاهم بود!!!!!این کامنته دیگه آخرش بود D:
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٢/١٩
٠
١
Eه پس چرا من چيزي در اين مورد نشنيدم..... :)))))) ياني :))))))) بله اين ست كرامات شيخ ما :/
maryam_f
maryam_f
٩٣/٠٣/١٠
٠
١
نمیشناسمش
t_tanin
t_tanin
٩٣/٠٤/١٢
١
١
درسته دیر رسیدم ولی بزارین حرفمو بگم :خیلی خیلی چندشه با اون اهنگای مبتذلو مسخرش با اون قیافه ی خوف ناکشه اصلا ادم شب خوابش نمیبره /من نمیشناختمش ولی چند روز پیش یکی از بچه های تخته معرفیش کرد حالم ازش بهم میخوره اییییشششش ایشاالله که .....