Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - عمر دست خداست، پرايد وسيله است! www.jeem.ir
عمر دست خداست، پرايد وسيله است!
يادداشت طنز/ در باب جوان‌مرگي كه اين روزها خيلي مد شده است

عمر دست خداست، پرايد وسيله است!

نویسنده : محمد حسین وکیلی

امروز داشتم آمار مرگ میر هم سن‌ و سال‌های خودم را در ایران می‌دیدم كه به جواب تعدادي از سوال‌هاي بزرگ رسیدم.  مدت‌ها بود اين سوال ذهنم را مشغول خودش کرده بود که چرا مملکت ما جوانمرگ می‌شوند  و حالا به این نتیجه رسیدم چرا جوانمرگ نشوند؟

سفر به فضا هزینه خیلی زیادی را طلب می‌کند شاید برای همین موضوع است که فقط یک ایرانی به فضا سفر کرده است. اما ایرانی‌ها که مردمان کنجکاوی هستند و به فضا هم خیلی علاقه دارند برای رسدن به علاقه خود، زحمت کشیدند و پس از تحقیقات فراوان به این نتیجه رسیدند که ارزان‌تر هم می‌شود به فضا سفر کرد.

برای همین موضوع بود که بعد از تریاک ماده‌های جدیدی ساختند تا عمق فضا را حس کنند و موفق هم شدند؛ ما هم اکنون در کشور ایران بیش از دومیلیون فضایی داریم و روزانه بیش از نفر 10 از فضای خود خسته شده و به زمین علاقه‌مند می‌شوند و راهی دیار خاک...

کنجکاوی جوانان ما به جایی رسیده است که روزانه 13 نفر خودکشی کرده تا پا به عرصه‌های جدیدتری بگذارند! به این استناد که مرگ و میر در دهه سوم زندگی؛ حتی از دهه پنجم زندگی هم بیشتر شده است. مي‌توان گفت: جوانان سعی می‌کنند هر چه سریع تر خود را به آن دنيا برسانند.

چرا راه دوری برویم از همین هم‌استانی‌های خودمان روزانه 427 نفر جان خودشان از دست می‌دهند و یعنی بین دو شماره جیم 32 نفر از خواندن این نشریه راحت می‌شوند.

همین سیگار! همین سیگاری که روزانه جوانان می‌کِشند، همین سیگاری که باعث به وجود آمدن دوستی میان دیگر آدم‌های سیگاری می‌شود! چه ضرری دارد؟ می‌گویند تا 3 برابر احتمال سکته را افزایش می‌دهد اما سیگاری‌ها نظرشان چیز دیگری است.  سیگار را میکشند که اگر توانستند ترک کنند در تلویزیون از آن‌ها  نامبرده و به عنوان الگو یاد کنند و اگر نتوانستند دو حالت دارد؛ می‌میرند و با ابعاد دیگر زندگی آشنا می‌شوند و یا این‌که زنده می‌مانند و از سوپر مارکت محله خود سیگار می‌خرند و با وی دوست صمیمی می‌شوند.

می‌گویند: «پراید وسیله است و گرنه عمر دست خداست» همه ما نیز می‌دانیم رانندگی با پراید در جاده‌های زیبا و با کیفیت ایران با سرعت 120 کیلومتر خیلی لذت دارد و این امکان را می‌دهد تا هر چه سریع‌تر به آن دنیا رسیده و شاید با بازیگرها و افراد بزرگی که در این زمانه دسترسی به آن سخت شده در بهشت طرح رفاقت بریزیم. باور نمي‌كنيد؟ پس بنظر شما چرا هر 20 دقیقه یک ایرانی جان خود را در سوانح رانندگی از دست می‌دهد؟

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_bi3daa
f_bi3daa
٩١/٠٧/١٧
٢٠
١
آره واقعا! بد دوره زمونه ای شده! چنگیز خان مغول وهیتلر٫ جفتشون باهم اندازه پراید (غرور ملی!) آدم نکشتن!
مهلا
مهلا
٩١/٠٧/١٧
٦
٠
من که کلی خندیدم؛ برای من بیشتر از آموزنده بودن خنده دار بود
f.haghighat
f.haghighat
٩١/٠٧/١٩
١
٠
اسپم حتی: چقدر مردن خوب است چقدر مردن در این زمانه که نیکی حقیر و مغلوب است خوب است!
taba_sa
taba_sa
٩١/٠٨/١٧
٠
٠
وای خدای من..........
میثم
میثم
٩١/٠٨/٢٠
١
٠
اصلا این ماشین مثل پر کاه میمونه. اونی که داشته و با سرعت بالا روندتش میفهمه یعنی چی که میگی: پراید وسیله است...
اریانا
اریانا
٩١/٠٨/٢٤
١
٠
واه واه واه چه زمونه ای شده ها میبینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٤
١
٠
شنیدم جدیدن کشور چین به مردمش گفته کمتر زاد و ولد کنن می گم نظرتون چیه واسشون پیراید بفرستیم؟! اینطوری هم ما پولدار می شیم هم اونا کم جمعیت!!!
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
موافقم.
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٢/١٢
٠
٠
خاک بر سریمان!
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٠
بله واقعا عمر دست خداست
زهره
زهره
٩٢/٠٥/٣٠
٠
٠
سیگار کشیدن که کلا کلاس داره شعرا و خونواده های اشرافی مرد و زن و حتی فرزند سیگار میکشن:O