من دیگر کاربر فعال نیستم
به مناسبت تولد سی و یک سالگی

من دیگر کاربر فعال نیستم

نویسنده : آذرخش آتشروان

مدت یک سال از عضویت من در سایت میگذرد. یادم است دقیقا عید پارسال بود که عضو سایت شدم. بیشترین فعالیتم در سایت در قسمت انجمن‌ها بود. در قسمت مطالب در 6 ماه اول بیشتر شعرها و دل نوشته‌هایم رو فرستادم و در 6 ماه دوم هم بیشتر یک سری از ماجراهای و سرگذشتهای که توی زندگی شخصیم اتفاق افتاده بود. شاید مدت یک ماهی بشه که فعالیتم در سایت کم شده و بعضی ها متوجه شده باشند.

اما دلیل کم شدن فعالیتم که 2 مورد هست:

1- تفاوت سنی با دیگر کاربرا و تفاوت در طرز فکر و عقاید با دیگر دوستان: راستش این تفاوتها باعث شده نتوانم راحتتر با سایت و کاربرانش ارتباط برقرار کنم. اوایل فکر میکردم این موارد زیاد مهم نیست یا برطرف میشود اما دیدم که مهم است و بر طرف هم نشد. به طوری که وقتی یکی از مطالبم در جیم کاغذی به عنوان پربازدیدترین ذکر شد. هیچ دوستی نداشتم از میان کاربرا که بیاید این مطلب را به من بگوید و خب خودم 3 ماه بعد متوجه شدم..

2- مهمترین مورد اینکه: در واقع من دیگه حرفی برای گفتن ندارم! یعنی هر مطلب و انجمنی که میخواستم بگویم یا طرح کنم رو تقریبا گفتم و طرح کردم (به غیر از آنهای که تایید نشدن) و هر نظری در مورد مطالب و انجمنها دوستان بوده را به نوعی قبلا دادم و گفتم و اگه الان مطلب و انجمنی میاد به نوعی در سایت قبلا به اسم و شکلی دیگه بوده که من نظرم رو در موردش توضیح دادم(البته به غیر از مطالب و انجمنهای جدید)

(در پایان این مورد رو متذکر بشم که من همچنان در سایت هستم؛ ولی خب فعالیتم مثل گذشته نیست و مثل این یک ماه اخیر نسبت به قبل محدودتر و کمتر خواهد بود)

 

** و اما در خصوص دیروز، یعنی روز تولد سی و یک سالگی من:

واقعا نمیدانم در این روز چه بگویم. راستش حس خاصی در این روز ندارم و برام مثل تمام روزهای عادی دیگر است. حتی نمی توانم فکر کنم در این دنیا ممکن است این روز برای کسی اصلا مهم باشد! در سی سال زندگی تا الان شاید بشود گفت 20 سال اول همه برایم بهار بوده  و 10 سال بقیه به خاطر اتفاق‌های ناگواری که برایم افتاده همه پاییز. در خصوص دیروز که روز تولدم بود با ذکر این نکته تمامش می‌کنم:

شاید حالا بعد یک سال عضویت و بعد از فرستادن چند مطلب از سرگذشتهای تلخ از زندگی واقعیم و همچنین شناخت نسبی که بعضی از کاربرها از من به دست آوردند، درک جمله‌ای که در پرفایل یک سالی هست نوشتم راحتتر باشه که: «سی سالمه ولی به نظرم همین سی سال زمان کافی برای شناخت و زندگی تو این دنیا بوده»

که خب فکر کنم باید "سی" را از این به بعد به"سی و یک" تغییر بدهم.

اشکمهر آتشروان / ششم اردیبهشت 93

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
بیشتر بیاین این طرفا:)))تولدتونم مبارک:)))))
آسمانه
آسمانه
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون مبارک.. زندگی ادامه داره همچنان...موفق و موید باشید..
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
اولا که دلایل بالا اصن منطقی نمی باشد ینی شما تو همین یه سال همه مطلبا و حرفاتون تموم شده دیگه حرفی ندارین؟دوما ازدواج نیستش که سن مهم باشه توی جیم همه کاربرا با هم دوستن شمام بهتره یه تکونی به خودت بدی دوباره از اول شروع کنی افرین افرین تولدتم مبارک
گیسو
گیسو
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام اقای اتشروان. تولدتون هزاربار مبارک......اول اینکه گفتید بابقیه اختلاف نظردارید،اینکه خیلی خوبه.همین تفاوتهاست که ماجراها و زندگی رو جالب میکنه و به امثال من دری جدید رو به طرز فکرای مختلف باز میکنه....و در مورد دومین دلیلتون مگر شما قبلا به یه سری مسائل فکر میکردید و مطلب منتشر میکردید اما الان فکر شما تموم شده؟؟؟؟؟؟ ........بازهم تولدتون مبارک
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
واقعا منکه اصن فکر نمیکنم و مطلب منتشر میکنم (ولی من کلا ادم با فکریم)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
اولا که تولدتون مبارک، دوما بااین جملتون اصلا موافق نیستم "همین سی سال زمان کافی برای شناخت و زندگی تو این دنیا بوده" چرااینقد ناامیدانه به دنیا نگاه میکنین؟؟!!! هنوز فرصت خیلی زیاده، گاهی آدما با تغییر یه سری از اخلاقاشون یا حداقل آشکار نشون ندادن اونا ، میتونن کلی دوست و رفیق پیدا کنن و زندگی براشون با ارزش بشه... انسان نباید به امیده خدا هیچ وقت ناامیدبشه... به هر حال آرزوی موفقیت دارم براتون...
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام...نخست اینکه تولدتان مبارک...دوم اینکه انسان با حرکت زنده است همان ط.ور که جهان با حرکت زنده است در واقع حرکت کلید زندگی و موفقیت هستش...حالا بعضی مواقع حرکت انسان سرعتش کم و زیاد میشه و در بعضی موارد هم انسان می ایسته...ولی چیزی که مهمه اینه که آدم در جمود فرو نره...برای پویایی به یه رفرش و یه موقعیت و یه همپا نیاز هست...و اما در خصوص آن جمله من احساس میکنم به یه نوعی درسته ولی خب شناخت از زندگی،خود انسان و جهان مدت زمان زیادی رو می طلبه و بهتره انسان وجهی از امید رو همیشه با خودش داشته باشه...و در آخر از خداوند قادر برای شما بهترین شناخت ممکن رو میخوام
bablack313
bablack313
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام اشکمهر جان. من هم جزء اون دسته از کاربرانی ام که نزدیک به یک سال میشه که عضو سایت هستم و عضو شدنم هم بی هدف نبوده؛ اینجا در نظر من یک فضای خوب و مناسب هست تا بتوانی هم دغدغه ها و روزمرگی های خودت را به انتشار بگذاری و هم از دغدغه ها ی دیگران و چیزهایی که برای جوان امروز مهم است آگاه شوی! در کنار اینکه می شود خودت و نوشته هایت و عقاید و نظراتت را در معرض محک دیگران قرار دهی... و البته اصلا" معتقد به وقت گذرانی و گذاشتن وقت زیاد برای حضور در این سایت و حتی سایت های اجتماعی مشابه هم نیستم. در مورد خودم گفتم تا خدایی نکرده نخواسته باشم نظرم رو بهت تحمیل کنم... شما هم بنظرم آهسته و پیوسته در کنار دیگر دوستان مجازی -توجه کن گفتم دوستان مجازی، نباید از دوست مجازی توقع دوست واقعی رو داشت!- با ما بیا و بنویس و عقاید خودت را مطرح کن... :)) تولدت هم مبارککککک آقا!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام براشکمهرگرامی:منکه تازه واردم،اما این مدت بیشتر مطالبتون را خوانده ام،فکرکنم همین که آنرا با دیگران درمیان میگذاریدهم موجب آشنائی دیگران با نظرات شما میشه وهم اینکه یک تفریح سالم است.بملنیدمثل قبل فعالیت کنید.ضمنا تولدتون مبارک.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون مبارک جناب.ممنون از مطلبتون.شما از همون اول تو سایت محبوب بودید.حالا ما هم که فعال شدیم به لطف شما دوستان است وگرنه من کی باشم که نظر بدم و فعال بشم!
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون مبارک!شما باید باشید تا ما تازه واردا از تجربیاتتون استفتده کنیم!ممنون
neda_f
neda_f
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون مبارک
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام اول تبریک بهاری به مناسبت تولدتون...دوم من هم مثل دوستان با این حرفای شما موافق نیستم دیشب متوجه شدن یکی دیگه هم از دوستان جیم مثل شما فکر میکنه من به ایشون گفتم اینجا هممون یک سن داریم اونم سن جیمی هستش مهم رفتار و شخصیت آدم هاست نه سن اونا به هر حال برایت در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت میکنم رفیق جیمیت صنعی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
چند نکته:یک در اصل تولدم دیروز جمعه پنجم اردیبهشت بود ولی چون دیروز مطلبی پخش نمیشد در سایت این مطلب به امروز افتاد/.در دلایل کم شدن فعالیتم یک مورد کمی مهم دیگه هم بوده ولی خب ترجیح دادم اونو ننویسم.یعنی در واقع سه مورد بوده دلایل/3.راستش من مسن ترین کاربری بودم که در واقع فعال هم بودم/یعنی چی/یعنی شاید کاربرهای مسن تر از من هم بودن یا هستن توی سایت ولی خب میبینید که یا دیگه نیستن یا کلا اونقدرها فعال نیستن و یا کلا سن کاربریشون نسبت به من خیلی کمتر هستش/ ولی من در یک سال عضویت با اینکه سنم بیشتر بود نسبت به بقیه مثل بقیه کاربرها فعال بودم و تونستم یک سال دوام بیارم/(کلا به نظرم سن بازدهی و فعالیت یک کاربر در سایت یک سال هستش)/4.من در قسمت انجمنها زیاد فعالیت داشتم که خب بعضی از انجمنهام تایید نمیشد و خب وقتی اون انجمن چالش برانگیز و مهم گذاشته نمیشد مجبر میدشم مثل بقه کاربرا انجمن بذارم که:اول مرغ بود یا تخم مرغ!که خب تا جای که میتونستم اینکارو نمیکردم و دوست نداشتم انجمنی بگذارم که جالب نیست یا اصلا به درد کسی نمیخوره/برای همین میگم انجمنها و مطالبم تموم شده/در مورد مطالب هم همینطور شاید سرگذشتها و شعرها و دل نوشته های دیگه هم داشته باشم که حتما دارم ولی خب به نظرم چون جالب و مهم نیستن نیازی به گذاشتنشون نیست/پس من مطلب یا انجمن تو ذهنم دارم ولی خب ترجیح میدم به دلایلی که گفتم نگذارمشون/این نکته رو هم بگم من در این یک سال تنها در این سایت فعالیت داشتم و حتا بعد اینکه برای خودم صفحه فیس یا وبلاگ ساختم باز هم به سایت رو آوردم و چون دیگه وبلاگ یا فیس زیاد به دردم نمیخون فعالیتم رو زود اونجاها تعطیل کردم/منظور اینکه من واقعا به اینجا وفادار بودم و هستم/
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام...ممنون
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
منم موافقم فعالیت خیلی زیاد تو یک محیط مثل یک سایت یک دوره ای داره... ولی خب میشه آدم فعالیتش رو کنترل کنه تا خیلی تکراری نشه براش.
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ، امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛ پس هیچ وقت نا امید نشو ، بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی ...
کیوکو1
کیوکو1
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
هپی برثدی تو یو;-)
m_soltani
m_soltani
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون خیلی مبارک :)
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/٠٢/٠٦
٢
٠
تولد تولد تولدتون مبارک...... غنچه بودین گل شدین یک گل ناز و کوچک.....
Mohammad JAVAD Ghandehari
Mohammad JAVAD Ghandehari
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدت مبارک داداش
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام. حرف خاصی ندارم! فقط اینکه فکر نمیکنم سن در این مورد خیلی مهم باشه که البته سن شما اونقدر هم بالا نیست که بخواد تفاوت ایجاد کنه با سایر کاربرا! در هرحال پیروز و سربلند باشید. با تبریکات تولد..... : )
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام. حرف خاصی ندارم! فقط اینکه فکر نمیکنم سن در این مورد خیلی مهم باشه که البته سن شما اونقدر هم بالا نیست که بخواد تفاوت ایجاد کنه با سایر کاربرا! در هرحال پیروز و سربلند باشید. با تبریکات تولد..... : )
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
شما با همین متنی که نوشتی فعلا پر بیننده ترین شدی ایول ایول
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
اره والا...!ولی عجیبه تقریبا با 500 تا بازدید کمتر از 30 نظر...! |:
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٧
٠
٠
خوب همه که احساساتشونو به زبون نمیارن این کاربرا تو دارن من میدونم
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون مبارک امید وارم امسال نقطه عطف بهترین سال عمرتون باشه .... ولی آقای آتشروان خب همین تفاوت ها باعث میشه زندگی قشنگ تر بشه ... میدونم ناگواری های زندگیتون از نظر روحی و جسمی و .... بهتون فشار آورده و شمارو تا حدی تغییر داده ... ولی مگه 31 سال چشه؟ من اگه از ناگواری های زندگیم بگم که شما باید بشینید به حالم زار بزنید ( چون هر روزم ناگواره ولی گفتنش درست نیست) صرفا جهت اطلاع افرادی هستن که هنوز منتظر مطالب شما هستن .... شخص خودم رو میگم .... همه اون مطالبتون رو خوندم ولی متوجه شدم که جواب اکثر کامنتارو نمیدید یا نمیدونم شاید ندیدید دیگه کامنت نذاشتم این مورد خودش باعث میشه کاربرای دیگه دلسرد بشن .... حالا این مورد یک نظر شخصی بود و اصلا اجبار نیست ....بازم براتون آرزوی سلامتی میکنم و از همه مهم تر بازگشت پدرتون رو از خداوند منان خواهانم....موفق باشید.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام/امیدوارم/در مورد جواب دادن به کامنتها باید بگم :من به کامنهای مطالب قدیمی که اصلا سر نمیزنم اگه در مطالب قدیمی نظری بعدا گذاشته میشه والا من ندیدم و معذرت میخوام که جواب ندادم/در مورد مطالب جدید و یا مثل همین مطاب که میبینید جواب تک تک دوستان رو ندادم /راستش از رو عادته و هیچ منظور خاصی ندارم و کلا عادتم این بوده اگه نظری جواب لازم داشته میام و جواب او کامنت رو میدم/منظور اینه کلا منظور خاصی نداشتم از جواب ندادن به تک تک نظرات دوستان در مطالبم و از روی عادت بوده/ ولی از اینکه این نکته رو متذکر شدین ممنون
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
خانوم جانبرکف الان به مطالب قبلیم سر زدم و نظری که در اون مطلب خاص گذاشته بودید رو دیدم که نوشتین:یه ربعه به صفحه مانیتور چشم دوختم ... یه هو دیدم صورتم خیسهو.../همچنین گفته بودید به آیه خاصی سر بزنم و بخونم اینکارو الان کردم/از ابراز همدردیتون واقعا ممنون/کاش میگفتین که نظر گذاشتین تا من همون زمان برم ببینم/شرمنده تا الان ندیده بودم/از محبتهای شما خیلی خیلی ممنون (:
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠٢/٠٧
٠
٠
علیک سلام . از اینکه توجه کردید ممنونم .... ولی مهم اینه که ب همون یه آیه عمل کنید تا ببینید چقد از نظر روحی تحولی قشنگ در خودتون شاهد میشید .... مطمئن باشید اگه شمام مثل خیلی از کاربرا به کامنتایی که میذارن توجه کنید و حداقل اندازه یه کلمه بهشون پاسخ بدین مثلا « ممنونم یا تشکر یا ... » باعث نزدیکی شما نسبت به بقیه میشه و بقیه فک نمیکنن که، ( خب حتما براش مهم نیست ) چون برداشتی که خودم کردم از این بی توجهی شما (اونم به گفته خودتون از روی عادت) باعث شد بیشتر ازتون دلسرد بشم .... خوشحال شدم وقتی جواب دادین ...لطفا براتون این نکته مهم باشه و این عادت بد رو کنار بذارید ...من کوچیک تر از اونیم که بخام شمارو موعضه کنم ...ببخشید اگه پرگویی کردم ...
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
ciویک سالگی شما مبارک مستر اشکمهر :) زندگی همیشه 100درصد رفق مراد نیست ولی خب امیدوارم برای شما روی 90درصد باشه :))
samira_h
samira_h
٩٣/٠٢/٠٧
٠
٠
اقا علیرضا وفق (این غلط املاییت منو کشته)
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٢/٠٧
٠
٠
:خخخخخخخخخ خدا خیرتون بده غلط املایی های من رو میگیرید!
روشنا
روشنا
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
تولدتون مممممبااااااااارررررررک :) د رضمن دقت کردین چه اسم و فامیل اسمی دارین ,جالبه .بازم مطلب بنویسین حتما نزارید جای اسمتون خالی باشه تو مطالب جیییییییییمی
سايه
سايه
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
آدم تو هر سن و شرايطى كه باشه و هر گذشته اى كه داشته باشه حتمأ چيزايى هست كه هنوز براش شگفت آور و لذت بخش باشه. اگه حتى يك نفر از بدنيا اومدن شما صميمانه و صادقانه خوشحال باشه بى انصافيه كه بگيد روز تولدتون يه روز معموليه، تولدتون هم مبارك:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/٠٦
٠
٠
از تک تک دوستانی که تا الان تولدم را تبریک گفتن تشکر فراروان میکنم (: واقعا ممنون...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٢/٠٦
١
٠
وقتی داشتم نظرات دوستان رو میخوندم همزمان به یک آهنگی گوش میکردم که متن آهنگ رو بی ربط ندیدم که اینجا بگم///چه پر شتاب چه بی امون میگذره این چرخ زمون/مثال باد مثال باد داره میره زندگیمون/نه قصه بود نه سرگذشت بازم یک سال عمرم گذشت/چه دیدم از روزهای غم که سر رسید روزهای بد///////قسمته که: بازم باشیم/بهتره که: باهم باشیم/با هم باشیم بی غم باشیم نه کوچیک و نه کم باشیم////////ماه ها میان سال ها میرن/پولدارا بالاها میرن/غمگین و خوشحال ها میرن...غمگین و خوشحال ه میرن ///////اما تو ذهن زمون با یه اثر یا یه نشون یادی تو دلها میشه موند /عکسی به دیوار میشه شد////قسمته که: بازم باشیم/بهتره که: باهم باشیم...
amin20
amin20
٩٣/٠٢/٠٧
٠
٠
تولدتون مبارکhappy ....
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٢/١٢
٠
٠
آقا اشکمهر شاید به خاطر شما بود که من تو سایت اومدم.......همیشه دوست داشتم تو مطالب من نظر بدهید و این طور هم شد......
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٢٩
٠
٠
من بی اطلاع بودم
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چی شده؟کسی باید اطلاع داشته باشه!نه آقای آتشروان منظور؟الان چشمام افتاده بیرونمن کار بدی کردم؟خدا ی نکرده شما؟چی شده واقعا نمیدونم!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٣/٣١
٠
٠
منظورم اینه همین که گفتین به خاطر شما بوده و دوست داشتم نظر بگذاریم برام توی مطالبم کاش زودتر بهم میگفتین تا منم میدونستم زودتر.نه بعد این همه مدت...همین
Faeze_v
Faeze_v
٩٣/٠٥/٠٤
٠
٠
الان که این مطلبو با کامنتا و جوابای شمارو خوندم دیدم حق با شماس با بقیه کاربرا فرق دارین......
پربازدیدتریـــن ها
عوضی شده بود

من او را کشتم

٩٧/٠٢/٢٣
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

ای تو نگهبان من

٩٧/٠٢/٢٣
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
همیشه به آدم های احساسی می گویند

کمی منطقی باش

٩٧/٠٢/٢٣
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
این حجم ندانستن

خدایا تا کی؟

٩٧/٠٢/٢٣
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠