Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - هت ریک تلخ بارسا و مسی www.jeem.ir
هت ریک تلخ بارسا و مسی
آیا تیکی تاکا به پایان عمر خود رسیده است؟!

هت ریک تلخ بارسا و مسی

نویسنده : علیرضا گرانپایه

همین ده روز پیش بود که طرفداران بارسلونا خودشان را خوشبخت‌ترین تیم دنیا می‌دانستنند. بارسا در لالیگا رئال را شکست داده بود و با اختلاف یک امتیاز از اتلتیکو مادرید در رده دوم جدول قرار داشت و با توجه به بازی رو در رو مقابل اتلتیکو مادرید صدرنشین، خود را قهرمان لالیگا می دانستند. در مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه‌های اروپا مقابل ضعیف‌ترین تیم حاضر روی کاغذ (اتلتیکو مادرید) قرار گرفتند و تنها یک قدم تا قهرمانی جام حذفی اسپانیا فاصله داشتنند. طرفداران بارسا رویای تکرار ۶ قهرمانی در یک فصل را در سر داشتند که به یکباره همه چیز خراب شد! مسی بازیکن طلایی بارسا «مسی» شد و در روزهای نزدیک به جام جهانی کم فروغ. نبود والدس که با مصدومیتش جام جهانی را هم از دست داد کاملا به چشم آمد و پیکه هم مثل پویول قلب دفاع بارسا را خالی گذاشت تا بارسا در قلب دفاع  از ماسکرانویی و باراتا جوان استفاده کند. بارسلونا در لالیگا مغلوب گرانادا شد و رئال با پیروزی مقابل حریفش بالاتر از آن‌ها در جدول قرار گرفت. اتلتیکو در نیوکمپ بارسا را با نتیجه یک بر یک متوقف کرد و آن‌قدر در بازی برگشت خوب بود که هیچ کس نرسیدن بارسا به جمع ۴ تیم برتر اروپا را ناحق ندانست. در فینال کوپا دلری(جام حذفی اسپانیا) هم رئال مادرید در نبود رونالدو مرد سال جهان، از ضعف قلب دفاع و دروازبان بارسا کمال استفاده را کرد و باراتا جوان در دقایق پایانی مغلوب استارت تند و تیز گرت بیل 100 میلیونی شد.

اما به واقع مشکل اصلی بارسلونا چیست؟آیا تیکی تاکا به پایان عمر خود رسیده است؟ چرا بارسا که نسبت به فصل قبل با حضور نیمار پر مهره‌تر هم شده است نتیجه نمی‌گیرد؟

شاید این سوال هواداران منچستریوناید هم  باشد که چرا باید امسال نه برای قهرمانی بلکه برای گرفتن سهمیه اروپایی تیمشان دعا کنند؟ منچستری که آن هم با آمدن مروان فلینی و خوآن ماتا در این فصل نتوانست موفقیت‌های فصل پیش را تکرار کند

به نظر پاسخ یک کلمه است و آن هم "نقش سرمربی".تیکی تاکا به پایان نرسیده است چون پپ گواردیلا در مونیخ، تیکی تاکا را به فوتبال ماشینی آلمان تزریق کرد و تیمش را خیلی زود قهرمان بوندس لیگا شد. در جام حذفی آلمان به فینال رسید و به راحتی دو تیم بزرگ لیگ جزیره (آرسنال و منچستر) را از گردونه لیگ قهرمانان حذف کرد. نقش فرگوسن و گواردیلا در موفقیت تیم‌هایشان وقتی کاملا معلوم شد که این دو از منچستر و بارسا جدا شدند. نقش سرمربی را باید در پورتو سال 2004 دید که بدون ستاره و تنها با هدایت خوزه مورینیو به قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا رسید.

در همان سالی که بارسلونا با گواردیولا 6 جام کسب کرد، بارسا تنها در قلب دفاع پویول و پیکه را در اختیار داشت. در آن زمان هم پپ از ماسچرانو در قلب دفاع استفاده می‌کرد و بارها در تعجب همگان می‌گفت که ماسچرانو بهترین خرید او بوده است. سال پیش بود که فرگوسن از کمبود هافبک رنج می‌برد از خداحافظی رایان گیگز جلوگیری کرد و همین گیگز 38 ساله بود که ستاره میانه میدان منچستری‌ها شد. نقش سرمربی در همین مواقع مشخص می شود. مورینیو زمانی آقای خاص فوتبال شد که سال 2004 تیم منچستر و فرگوسن با تجربه را با پورتو از میان برداشت و در فینال هم موناکویی را شکست داد که در مرحله نیمه نهایی توانسته بود رئال مادرید پرستاره را شکست دهد.

اما باید دید تاتا که مورد حمایت سران باشگاه بارسلونا قرار گرفته تا کی بر روی نیمکت آبی و اناری‌های کاتالان دوام می‌آورد و این که آیا تیکی تاکا تنها با گواردیولا در بارسلونا معنی پیدا می‌کند یا خیر؟

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠١/٣٠
٤
١
من که طرفدار رئال بودم ! گل کاشتن!خخخ
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
سلام،بعله این روزها روزه طرفداران رئاله:-)
m_malekane
m_malekane
٩٣/٠٢/٠١
٠
٠
همیشه پرچم ما بارسایی ها بالا بود ما از شما بالاتر هستیم
korosh
korosh
٩٣/٠١/٣٠
٥
٢
yes تیکی تاکا به پایان رسیده است :) الان دوره دوره رئالیاستتتتتتتت :) رئالیا پرچما رو بگیرین بالا :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠١/٣٠
٣
٢
شیرهههههههههههه :))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٢
٠
فک نکنم تیکی تاکا به پایان برسه،ولی فعلا پرچم رئالی ها بالاست
admincheh
admincheh
٩٣/٠١/٣٠
٣
٤
پرچم بارســــــــآ بالاتره !دهــــــــــــــــــــــــــع:|
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠١/٣٠
٤
٣
پرچم رئال بالااااااااااااااااااااااااست :))))))))))))))))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
١
٠
چه دعوایی داره میشه سر یک پرچم:-)
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٣١
٢
٣
بارسا سقوط بکنه دست دو بازم من باساییم:))))))بارسا رو عشقههههههه:)))
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠١/٣٠
٠
٢
هههههههههههییییییییییییییییییی...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
بعله دیگه:-)
amin20
amin20
٩٣/٠١/٣٠
١
١
فکر نکنم بدون گواردیولا دیگه بارسا بارسا بشه !
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٠
١
شاید باید سبک بازی بارسا تغییر کنه
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠١/٣٠
٤
١
بارسائه دیگه :) هیش وقت به پای رئال نمیرسه :))) تشکر آقای گرانپایه :)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
سلام،مرسی
admincheh
admincheh
٩٣/٠١/٣٠
٤
٤
تیکی تاکا که به پایان نمی رسه ؛ بارسا یهو خالی از دفاع خوب و دروازه بان شد !خط دفاع هم خیلی مهمه !هم تو ضربات سر دفاع های بلند قامتشو نداشت !البته به نظرم سرمربی حال بارسا مثل گواردیولا به تیکی تاکا اعتقادی نداره!بعدشم بارسا چیزی از دست نداده !یک فصل افت برای هر تیمی پیش میاد !عـــــه:(
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
١
٠
سلام،اره یک فصل طبیعیه ولی سوال اینه که ایا بارسا باید سبک فوتبالش رو عوض کند؟
admincheh
admincheh
٩٣/٠١/٣٠
٤
٤
سبک فوتبال بارسا این چند سال الگو و اسطوره بوده! فقط به یه رفرش !خرید چند بازیکن و یک مربی که کمی بیشتر به تیکی تاکا اعتقاد داشته باشه نیاز داره !و البته کمی صبوری !به هرحال بعضی بازیکنا مثل پویول خداحافظی کردند !
admincheh
admincheh
٩٣/٠١/٣٠
٥
٥
بارسا همیشه بارســـــــــــــــــــــــــــــــاست !بعله !:|
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠١/٣٠
٥
٣
پ ن پ ! بارسا همیشه دیپورتیوو لاکرونیا هست !خخخخخ ... بارسا همیشه بارسا هست ! همینجور ضعیف :دی
admincheh
admincheh
٩٣/٠١/٣٠
٤
٥
بی زحمت به تاریخچه رئال و سقوطهایش بنگرید:)هروقت تونستین کل جامهای ممکن یک فصل رو درو کنید از بـارسا بگید:)دهع!:)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٢
٤
فک کنم طرفداران رئال یادشون نره که توی این چندسال همیشه پشت نام بارسا بودن بد نیس:-)
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠١/٣٠
٣
٢
نه بابا ؟ رکوردار قهرمانی قهرمانان اروپا کیه؟:) رئال با 19 بار !
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٣١
٣
٣
بارساااااااا عشقههههههههه:)))
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠١/٣١
٢
١
پرافتخار ترین تیم اسپانیا کیه ؟؟ رئآل ! حالا یه چن وقت بارسا افتاده بود جلو دلیل نمشه خخ :)) // مستر خاص خخخخ :))))
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠١/٣٠
٥
٤
آقا دمه گرت بیل گرم ! یعنی دقیقه 85 بی انصاف عجب استارتی زد ها ! یعنی روزی 10 بار میبینم گلشو !!! تو هر ثانیه 8.5 متر شوخی نیـــــــــــــــــــست .. خیلی قشنگ بود ! حرف نداشت ... واقعا یه کلاس درس بود واسه فوتبالیست ها.... بعدشم مشک آن هست که خود ببوید ! رئالم که تو همه جام ها مدعی می باشد ! و بارسا در حال افول! بارسا به دسته 2 سقوط نکنه صلوات ! خخخخ
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٢
٣
سلام،اره استارتش عالی بود ولی سریع ترین بازیکن جهان والنسیاست و توی استارت های کوتاه هم اموبیانگ مهاجم دورتموند رکورد بولت رو زده:-)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/٣٠
١
٢
سلام:قبلا وقتی نگاه میکردم لذت میبردم اما حالا،همین بازی قبلی توپ راتا جلوی دروازه میارنداما دریغ از یک شوت انگار حتما بایدجلودروازه پاس بدهند.پاسها خیلی زیادند اقلا 4تا پاس که میدهند دوتا شوت هم بزنند.به هرحال امیدوارم که بارسا به وضعیت قبل برگردد.متشکرم
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
٢
٣
سلام،اره منم جدیدا عصبی میشم از دست شوت نزدن بارسایی ها:-)
fcb_messi
fcb_messi
٩٣/٠١/٣٠
٤
٤
هر تیمی یه مدت خوبه یه مدت بد.. بگذریم که بارسا همیشه خوبه و فقط چندروز بد!!!! .. در ضمن همه میدونن ما "دفاع" نداشتیم با دروازه بان اصلی، و رئال فقط یه رونالدو که از این رونالدو ها زیاده تو هردو تیم.. دست آخرم اگر به قول شما شرایط بارسا اصطلاحا "بد" باشه، تو همین شرایط "بد" بارسا، رئال نهایتا بازم فقط با اختلاف یکی برد... :)))) (آیکن 5تایی و 6تایی ها) :))))))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٣٠
١
١
چه کری میخونه این بازیکن:-)
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠١/٣١
٢
٢
سارا جان محض اطلاع:رونالدو نبود ! آربلوآ نبود ! خدیرا نبود ! مارسلو نبود ! تفاوت رئال با بارسا اینه که رئال هر بازیکنی که داره جایگزینای فوق العاده ای واسه مصدوما و محرومان :) میتونن فوق العاده جاشون رو پر کنن :) رئال تمام توجهش رو به یک منطقه از زمین نمیذاره :)
fcb_messi
fcb_messi
٩٣/٠١/٣١
١
٠
منم منظورم از "رونالدوها" همین بود:)... بعله بعله.... رئال بازیکن میخره، بارسا بازیکن میسازه... :))))
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠٢/٠١
١
٠
و بعد بازیکنایی که میسازه رو از دست میده :)) بیشتر رئالی ها رو هم خود باشگاه به اینجا رسونده:)یکی مثه کارواخال :)
fcb_messi
fcb_messi
٩٣/٠٢/٠١
١
٠
شاید بنظر از دست بده چون حد خوب بودنشون به اندازه ای بوده که تیمای دیگه سریع بخرنشون.. اگر رئال همین چندتا رو هم نسازه که دیگه.... :))) ...... "ستاره" ساختن فرق داره.. :) بارسایی ها هم سر ۱:۲ باختن پرچمشون یک سانت هم از بالا تکون نمیخوره وقتی میدونن شرایط خوب شه ۵:۰ بردن سهله..!!!! (آیکن جمله ی سنگین! :/// )
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٣١
٣
٢
اره مربی خیلی تاثیر داره و البته مشکلاتی هم که برای بارسا پیش اومد رو نباید نادیده گرفت
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠١/٣١
٣
٢
پرچو رئال بالاست ! قهرمانی مال ماست !
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠١/٣١
١
١
دوران تیکی تا کا تموم نشده ولی مربی ها و بازیکنا راه مقابله با اون رو بلد شدن از نظر من الان فقط ارسال از چپ و راست و پرسینگ جواب میده بعد از زدن گل هم دفاع ودر عین حال پاس تو عمق خیلی موثره همون کاری که اتلیتکو و رئال میکنن
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠١/٣١
٢
٠
ما برای پرچم باراسا دکل نصب کردیم :))) به این راحتیا از ما بالا نمیزنید که :)
F-jafari
F-jafari
٩٣/٠٢/٠١
٠
١
من نه طرفدار رئالم نه بارسا،امسالم حق اتلتیکو هست که قهرمان شه.فـقـط بـــــــــــــــــــایرن