Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - فرمانده ای که بی سرباز ماند www.jeem.ir
فرمانده ای که بی سرباز ماند
پیرامون حواشی اخیر تیم ملی

فرمانده ای که بی سرباز ماند

نویسنده : مریم شیعه زاده

 پرده اول : موج خداحافظی در آستانه جام جهانی

در همه دنیا بالا رفتن سن و مصدومیت دو دلیل اصلی خداحافظی بازیکنان از دنیای فوتبال است. اما در ایران ماجرا فرق میکند. ایران فوتبال مدرن خودش را دارد و اینجا پول، غرور، احساسات و اختلاف؛ بهانه‌های خداحافظی هستند. «در دفتر خاطراتم ثبت می کنم که یک قطری بیشتر از یک ایرانی دلش به حال تیم ملی ایران می سوزد.» طعنه کی‌روش به فوتبالیست – فوتبالیست هایی – که این روزها کاملا نشان می‌دهند به چیزی جز پول و شهرت توجهی ندارند و چه تفاوت آشکاری با بازیکنان پرورش یافته در لیگ‌های اروپایی دارند! وقتی که سرمربی قطری مجتبی جباری به کی‌روش می‌گوید: او می‌تواند تیم ملی کشورش را همراهی کند و جباری به بهانه‌ای بچگانه و غیرقابل قبول از همراهی تیم سرباز می‌کند.

 

پرده دوم: استقلال و سپاهان؛ تیم ملی را شکستند

سرگردانی بازیکنان و به تعویق افتادن سفر تیم ملی به آفریقای جنوبی، اتفاقی که در پایان آن کی‌روش با تیمی که به لشکر شکست خورده می‌ماند راهی شد. «در برخی جاها 3 هزار نفر می‌خواستند برای تیم ملی بازی کنند درحالیکه 23 بازیکن نیاز داشتیم، انگار اینجا برعکس است.» گفته به حق کی‌روش پس از اینکه حرف امثال فتح الله زاده و قلعه نوعی به کرسی نشست. سپاهان و استقلال جبهه گیری می‌کنند و خط و نشان می‌کشند که اگر ناکامی ما در لیگ قهرمانان آسیا را به عهده می‌گیرید، بازیکن می‌دهیم(!) و کی‌روش خوب می‌دانست یا باید مسبب ناکامی تیم‌های ایرانی در جام باشگاه‌های آسیا شناخته شود یا اینکه با همین تعداد اندک بازیکن راهی آفریقای جنوبی شود.

هرچند برای بازی های 27 و 28 فروردین ماه اجباری درکار نبود تا باشگاه‌ها بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند اما مگر جز این نیست که پیراهن تیم ملی هرکشور، پرچم آن است و نباید به آن پشت کرد. آیا بازیکنان ملی پوش این تیم‌ها می‌توانستند در همین 90 دقیقه معجزه کنند؟! یا صحیح است در حالیکه تیم ملی بدون دروازه‌بان راهی شده است، رحمان احمدی همین 90 دقیقه را هم روی نیمکت باشد؟! این میان موضع‌گیری بی مورد استقلالی‌ها هم جالب بود، استقلالی که امیدی به صعودش در لیگ قهرمانان آسیا نبود و آخر سر هم باخت نصیبش شد و ادعای قلعه نوعی در حد ادعا ماند!

 

پرده سوم : بی برنامگی در فدراسیون

بازیکنان سپاهان و استقلال نمی‌آیند تا کی‌روش بازیکنان فولاد و تراکتور سازی را نیز مرخص کند و بدون دروازه‌بان و تنها با 10 نفر راهی آفریقا جنوبی شود. این در حالیست که کی‌روش از ابتدا دغدغه اين را داشت که در اين زمان به او کمک شود و مدت زمان کمی نیست که آقایان می‌دانند برنامه اردو تیم ملی با بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا تداخل دارد. بارها و بارها در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که برنامه ریزی مشکل دارد اما گویا منتظر بودند معجزه الهی رخ دهد و برنامه ها اصلاح گردد! 

این پایان بی‌نظمی‌ها نبود و اوج آن زمانیست که هنگام اردوی تیم ملی، سرپرست تیم؛ نبی به مالزی سفر می کند!

 

پرده چهارم: خط و نشان های پوچ و بی اساس

خط و نشان های آیت اللهی، نبی، تاج، حسن زاده، بهروان، علی پور و کفاشیان هم در نوع خودش بی نظیر است. خط و نشان‌هایی شامل دادگاهی شدن و شکایت، تا محرومیت و کمیته انضباطی و غیره می شود! از محتوای فکاهی تهدیدها که بگذریم می‌رسیم به ارتباط برخورد با باشگاه‌ها و این افراد که تصمیم‌گیری به هیئت رئیسه فدراسیون مربوط می‌شود و حکم آن توسط کمیته انضباطی صادر می‌شود. هرچند برخی از این افراد عضو هیئت رئیسه فدراسیون باشند اما اینکه بدون برگزاری جلسه و تصمیم‌گیری نهایی، هر یک به طور جداگانه مصاحبه کنند نیز در نوع خودش بی نظیر است! آن هم در حالیکه چیزی تا آغاز مسابقات جام جهانی نمانده است و همه باید برای یکی شویم!

 

پرده آخر: اندر خم یک کوچه

زمانیکه کی روش به ایران آمد، تیم ملی ایران پنجم آسیا بود و تا رتبه 64 جهان نیز سقوط داشت. در این مدت که مربیان لیگ برتر برای او خط و نشان می‌کشیدند و شمشیر را از رو بسته بودند، فدراسیون فوتبال تنها این عنوان را یدک می‌کشید و عملا هیچ چیز سر جایش نبود، کی‌روش توانست ایران را به جایگاه اول آسیا بازگرداند و رویای حضور در جام جهانی را محقق سازد.  

یاد امثال حسن روشن بخیر که در انتخابی جام جهانی 78 آرژانتین با پای مصدوم دو گل به کویت می‌زند و خم به آبرو نمی‌آورد، یاد امثال علی دایی بخیر که در بازی‌های آسیایی هیروشیما حتی با طحال پاره برای تیم ملی بازی می‌کند یا همین اواخر که آندو مقابل کره 75 دقیقه با بازوی شکسته بازی کرد! چرا که تشنه تیم ملی بودند و پیراهن تیم ملی برای شان مقدس بود.

زمانی تا جام جهانی باقی نمانده است و تیم های حاضر در این رقابت ها در تلاش‌اند تا بهترین عملکرد را از خود بروز دهند و تیم ملی کشور ما هنوز اندر خم یک کوچه است. از یک طرف مربیان چهره در هم می‌برند و ناکامی تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی پیشبینی می‌کنند و از سوی دیگر به تیم ملی بازیکن نمی‌دهند. فدراسیون هم در این شرایط به جای مهیا کردن بستر مناسب برای کی‌روش و بازیکنانش با بی برنامگی‌هایش به این آشفتگی دامن می‌زند. با چنین شرایطی آیا می توان از تیم ملی انتظار یک نتیجه مطلوب داشت؟!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/٢٩
٠
١
سلام:واقعا بایدازاوتشکرکرد.بزرگترین امتیاز کی روش مبارزه با بازیکن سالاری است فرقی نمیکند ستاره تیم باشدیانه ودوم جستجوی بازیکنان باکیفیت وآشنابه فوتبال روزدنیا،باید تیم را برای زمان طولانی به اوبدهند وچندسالی قیدنتیجه را بزنندتا یک تیم یکدست بسازد.ممنون از زحمت شما
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
شاید همین جلوگیری از بازیکن سالاری بود که برای خیلی ها ناخوشایند جلوه کرد و قید تیم ملی رو زدند / خاهش میشه :)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
سلام: بله درسته ممنون
amin20
amin20
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
هعی چه میتوان گفت !
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
هی............مو حرفی ندارم.
j_mousavi
j_mousavi
٩٣/٠١/٢٩
١
١
کی روش به هیچ وجه مربی موفقی نیست
j_mousavi
j_mousavi
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
البته در ایران منظورم هست
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
عملکرد کی روش تا به اینجا قابل قبول بوده و اگر حمایت بشه از این بهتر هم خواهد شد :)
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
منون از مطلبتون
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
به نظر من اگه اینطور پیش بره تیم ملی نره برزیل سنگین تره!
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
مریمم ؟! فوتبـــــآل؟! نُچ نُچ نُچ نُچ *:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
:)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٣/٠١/٢٩
٢
١
یه چیزی بگم؟؟؟من این مطلب شمارو خواب دیدم قبلا فکر کنم.این پاراگراف آخر کلا برام خیلی بیش از حد آشنا بود.عچچچپپپپپپ/// تیمایی که تو آسیا خراب کرده بودن میخواستن یه جوری بار سنگین خراب کاریاشونو بندازن روی شونه یکی دیگه که کیروش هم زرنگ بود و قبول نکرد.و متاسفانه یه سری از این مربیا و و مدیرای تیما که قدرت لابیاشون هم برای همه روشنه از موفقیت کی روش خوشحال نیستن و دارن سعی میکنن به هرصورتی شده سنگ بندازن جلوی پاش.بازیکنامونم که دیگه چی بگم.فقط میتونم بگم خخخخ ///ممنون از شما خانم شیعه زاده
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
خخخخخخخخخ // فوتبال ایران کلا قانون خاص خودش رو داره و با فوتبال دنیا تفاوت های زیادی داره! اینجا کسی دلش برای فوتبال نمی سوزه و همه ب دنبال منافع شخصی و ب دست اوردن پول و شهرت و ثروت هستن ... // خاهش میشه
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
نمیدونم باید چی گفت ! یعنی هرچی هم ما بگیم بازم اونایی که باید کاری بکنند متاسفانه... ، نمی دونم کی می خواد درست بشه ولی امیدوارم افسانه نشه...! | خیلی ممنونم خانوم شیعه زاده حرف همه ما بود...
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
ما نیز امیدواریم درست بشه ... خاهش میشه :)
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٢٩
٠
٠
خیلی ممنون :))
admin
admin
٩٣/٠١/٣٠
٢
٠
به طور خلاصه باید بگم ما ایرانی ها یک چیز رو خوب یاد گرفتیم. اون هم اینه که به جای قانون گرایی همیشه تهدید کنیم و جنجال به پا کنیم. همه ما می دونیم باشگاه ها طبق قوانین فیفا می تونن تا 18 اردیبهشت بازیکنان ملی پوش رو در اختیار داشته باشند. برنامه لیگ آسیا و تیم های حاضر هم مشخص بود. اینکه فدراسیون برای اینطور روزی برنامه ریزی نکرده و خلاف قوانین از تیم های باشگاهی انتظار داره به تیم ملی بازیکن بدهند از همون موارد هست.
admin
admin
٩٣/٠١/٣٠
١
٠
نکته دوم در مورد عملکرد خود آقای کیروش هست. خط زدن 6 بازیکن سپاهان در حالی که این بندگان خدا از خودشون اختیاری نداشتند و شرعا و قانونا (چون دارن پول می گیرند) باید در اختیار باشگاه باشند؛ از جام جهانی محروم شدند. آیا واقعا کی روش داره درست رفتار می کنه؟
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
البته توی اخرین خبرها نبی تکذیب کرده و گفته شایعه س :| ک امیدوارم همین طور باشه، چون از نظر قانونی حق با باشگاه ها بوده
shiezadeh
shiezadeh
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
خب طی آخرین تماس ها با منابع آگاه (!) : 6 بازیکن خط خوردن اما قرار بر این شد که کفاشیان با تیم سپاهان به عربستان سفر کنه و بعد از انجام بازی به همراه 6 بازیکن ب افریقای جنوبی بره و با تدابیر "کدخدا منشانه" خودشون این موضوع رو حل کنه! برای همین هم نبی تکذیب کرده!
p_golpari
p_golpari
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
موافقم!
samira_h
samira_h
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
منکه چشم اب نمیخوره این تیم ملی کاری بتونه تو جام جهانی انجام بده
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
من با نظر مدیرسایت موافقم..........برنامه باشگاه های اسیا از قبل مشخص بوده پس برنامه تیم ملی باید با اسیا هماهنگ بشه نه اینکه اسیا با تیم ملی........و اینکه از خرداد پارسال تا الان هیچکاری نکردن حالا همین چهار روز میخواست معجزه کنه؟؟؟!!!......کلا ما با دانش فوتبالی نرفتیم جام جهانی...اما و اگر وشانس بیش از حد...........متاسفانه ما جوری برخورد کردیم کی روش فکر کرد ما رو برده بهشت واسه همین هرنوع دوست داره رفتار میکنه........از توهین به اکثر مدیران و خبرنگاران تا این برخورد اخیر با بازیکنان سپاهان...تمامی مربیان خارجی دلشون به حال خودشون میسوزه....کی روش فقط میخواد ابروی از دست رفته اش با تیم ملی پرتغال رو دوباره بدست بیاره حالا به هرقیمتی....یکی نیست بگه اقای محترم ما در اینده به بازیکنهای جوانی مثل مهدی شریفی و احسان حاج صفی نیاز داریم حالا اگر تجربه جام جهانی هم داشته باشند کلی به سود فوتبال ما میشه اما...........حرفام تموم نشده...دلم خیلی پره....ولی بسه زیاد حرف زدم....ممنون
admincheh
admincheh
٩٣/٠١/٣٠
٠
١
از فدراسیون فوتبال و قوانین فوتبال ایران هیچ چیز بعید نیست!ما که دل بریدیم ازین تیم:)
MILAD
MILAD
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
این جام جهانی هم میرن یک دوری میزنند توی خیابون های برزیل بعد بر میگردند دست از پا درازتر .مگه فقط این لژیونر ها کاری بکنند:-)
MILAD
MILAD
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
اگه کیروش ۴ تا بازیکن دورگه دیگه پیدا کنه دیگه به لیگ کاری نداره.اون موقع دیگه باشگاه ها میتونند بازیکنانشونو کلا ندن به تیم ملی:-) :-)
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠١/٣٠
٠
١
سلام...مرسی بانو کاپیتان...!!!به من باشه کلا در فوتبال و فدراسون و باشگاه و همه رو تخته میکنم...یه مشت نون به نرخ روز خور دور هم جمع شدن...راستی کاپیتان نماز شکر به جا آوردی"ن"...؟؟؟