شخصیت شناسی دست خط!

شخصیت شناسی دست خط!

نویسنده : mahshid2

- کسانى که خطى نامرتب دارند
احتمالاً در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برای‌شان مشکل است که بتوانند ثابت و بى‌تحرک بمانند و برخى از کارهای‌شان حساب شده و سنجیده نیست. آزادى شخصیتى براى آن‌ها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مى‌دهند و ممکن است گاهى خیلى احساساتى رفتار کنند

- کسانى دست خط مرتب و خوانایى داشته باشند
مى‌توان این‌طور برداشت کرد که آن‌ها خودشان را بسیار کنترل مى‌کنند و دوست ندارند به راحتى شخصیت خود را لو بدهند. حتى گاهى اوقات برایشان مشکل است که احساساتشان را بروز دهند و آن را سرکوب مى‌کنند.

- کسى که خیلى پررنگ مى‌نویسد و قلم را زیاد فشار مى‌دهد
احتمالا علاقه زیادى به مخالفت کردن با دیگران دارد؛ چرا که احساس قدرت و اعتماد به نفس زیادى مى‌کند و دوست دارد روى دیگران اعمال نفوذ کند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درک نمى‌کند.

- کسانى که خیلى کمرنگ مى‌نویسند
احتمال این‌که فردى حساس و دلسوز باشند، بسیار زیاد است و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درک مى‌کنند و این امکان نیز وجود دارد که قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مى‌خورند و وقتى دیگران از آن‌ها انتقاد مى‌کنند خیلى سریع از موضع خودشان عقب نشینى مى‌کنند.

- کسانی که خیلى کند و آهسته مى‌نویسند
به سرعت قادر به نشان دادن عکس العمل نیست؛ این افراد احتمالاً به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى که آهسته مى‌نویسند از نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظه کار و محتاط هستند.

- کسانی که دست خط تند و شتابزده‌اى دارند
احتمالاً افرادى کم حوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مى‌شوند و از نظر خلق و خو بسیار لحظه‌اى هستند. سریع درک مى‌کنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب به دلیل شتابزدگى در تصمیم گیرى دچار لغزش و خطا شده و از این‌که در آرامش به حرف‌هاى دوستانشان گوش کنند خسته مى‌شوند.

- کسانی که دست خط ساده‌اى دارند و خیلى ابتدایى مى‌نویسند
در روابط با دیگران ترجیحا واقع گرا و با تدبیر هستند و نمى‌توانند قبول کنند که گاهى باید با دیگران کنار بیایند و به آن‌ها توجه کنند و همچنین اطرافیان به ندرت از آن چه درون‌شان مى‌گذرد آگاهى پیدا مى‌کنند.

- کسانی که دست خطى زیبا و پررنگ و لعابى دارند
این امکان وجود دارد که گاهى به شدت رسمى برخورد کرده و خیلى مفصل و با علاقه درباره مسایل دلخواهتان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد که درخواسته‌ها و تمایلات‌تان پرتوقع و رویایى باشند.

- اگر کسى دست خط شکسته‌اى دارد و حروف را زوایه‌دار و شکسته مى‌نویسد
فردى بسیار با اراده مى باشد و در کارهایش حد وسط را قبول ندارد و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیست و اغلب به همین خاطر که وسط را دوست ندارد از دیگران خسته مى‌شود و تصمیمى نمى‌گیرد چون دوست ندارد راه اشتباه را انتخاب کند.

- اگر فردى دست خط ملایم و کشیده اى دارد
آدمى چند بعدى است و مى‌تواند مشکلاتش را از زوایاى مختلف بررسى و درک کند. برایش تنوع مهم است و گاهى احساس مى‌کند استعدادهاى زیادى دارد و نمى‌تواند هیچ کدامشان را به درستى شکوفا کند. ممکن است فردى زود رنج باشد و به ندرت علیه برداشت‌ها و انتقادات دیگران از خود دفاع کند.

- کسى که کلمات را با فاصله و باز مى‌نویسد
خیلى راحت با دیگران رابطه برقرار کرده و خیلى ساده و بى‌تکلف و مستقیماً به دیگران نزدیک مى‌شود. گاهى به راحتى از کوره درمى‌رود و با این کار ممکن است به حریم شخصى دیگران تجاوز کند و این به این علت است که او ارزشى به خوددارى کردن و کنترل خود نمى‌دهد، اما انسانى کوشا و باطراوت است که سریع تصمیم گرفته و با کارهاى خود به دیگران خدمت مى‌کند.
 


برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
چه جالب من مثل مورد اول می نویسم.شخصیتم بسیار شبیه همون اولی ست.جل الخالق...
mahshid2
mahshid2
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
بالعکس معی من فکر می کنم تو خیلی هم مرتب می نویسی!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
اگه اون خط خرچنگ قورباقه رو بگی مرتب!البته به نسبت بهتره خطم:)
h_khabazi
h_khabazi
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
من که به این جور چیزا اعتقادی ندارم... اصلا چه معنی میده؟؟؟ کی گفته من کم حوصله ام...؟؟؟ کی جرات کرده همچین حرفی بزنه؟؟؟ اتفاقا تو امتحانا سریع نویسی به درد می خوره... یه تجدید نظر باید در این شخصیت شناسی بشه... یعنی چی آقا ؟؟؟ قبول نیست...
bye
bye
٩١/١٠/٠٩
٢
٠
بابا باشه دوست عزیز !!! همه به اشتباه خود پی بردیم فقط شما خواهشا داغ نکن
parisa
parisa
٩١/١٠/٠٨
٠
٠
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
bye
bye
٩١/١٠/٠٩
٢
٠
مرسی مهی جون جالب بود
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٠/١٠
٠
٠
اين تستا درستن ولي تفاوت هم وجود داره
iMAN-HKT
iMAN-HKT
٩١/١٠/١٢
٠
٠
حالا اون کسایی که مثل من اصلا سواد نوشتن ندارند چی میشن پس ؟... مگر ما بی سواد ها دل نداریم ...!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/١٢
١
٠
راست میگن دیگه مهی جون شما این نکته رو درنظر نگرفتی.برو تست روانشناسی درمورد انواع خط خطی کردن دربیار.
mahshid2
mahshid2
٩١/١٠/١٢
١
٠
اگه چیزی سراغ داری خودت برو در بیار آهان یک مطلب جدید اومد تو ذهنم الان میرم دنبالش
پربازدیدتریـــن ها