وقتی دنیا قشنگ است یا شاید نیست!

وقتی دنیا قشنگ است یا شاید نیست!

نویسنده : مائده کاشیان

یک نفر می‌گوید پاییز دلگیر است، یک نفر می‌گوید زمستان را دوست ندارد، یک نفر می‌گوید وای هوای سرد چقدر بد است، یک نفر می‌گوید خدا کند باران نیاید، یک نفر می‌گوید از ماه مهر بدش می‌آید، یک نفر می‌گوید فروردین برایش قشنگ نیست و...
   
بله؛ خب وقتی در اتاقت توی دفترت که کلی هم گرم است نشسته‌ای و با فقر و مشکلات مالی دست و پنجه نرم نمی‌کنی و از پشت پنجره اتاقت به برفی که بیرون درحال باریدن است نگاه می‌کنی و به صندلیت تکیه داده‌ای و چایی داغت را می‌خوری؛ بله، این‌جا زمستان و برف قشنگ است. ولی وقتی شغلت طوری است که به خاطر برف و باران از کار بی‌کار می‌شوی و درآمدی نداری، نه دیگر زمستان را و باران را  دوست نخواهی داشت.

وقتی در خونه‌ات که شیشه‌هایش دو جداره است و زیر درهایش باز نیست و از هیچ جا هیچ سرمایی نمیآید نشستی؛ بله، خب زمستان قشنگ است ولی وقتی توی یک وجب خانه‌ای که درز در و پنجره‌هایش باز است و همش از زیرشان سرما می‌آید زندگی می‌کنی، زمستان که می‌آید دلت پر غصه می‌شود.

وقتی از یک ماه قبل از عید شروع میکنی به عوض کردن دکوراسیون خانه‌ات و خریدن لباس‌های نو و خوراکی‌های جورواجور؛ بله، خب این‌جا عاشق عید و تحویل سالی. ولی وقتی یک پدر نمی‌تواند پول برای خرید عید به خانواده‌اش بدهد و احساس شرمندگی می‌کند، نه خب عید را دوست ندارد و بهار برایش غم انگیز است یا وقتی از لحظه‌های تحویل سال خاطرات قشنگی نداری و اتفاقات قشنگی هم در انتظارت نیست، نه خب این‌جا بی‌صبرانه منتظره تحویل سال نیستی.

می‌خواهم بگویم وقتی دلت خوش نیست، وقتی خاطره‌های قشنگی از یک چیزاهایی نداری، یک سری اتفاقات، یک سری فصل‌ها و روزها برایت قشنگی ندارند ولی وقتی دلت خوش است، وقتی حال خودت و حال دلت خوب است، همه فصل‌ها و روزها و لحظاتت را دوست داری و برایت قشنگ است. امیدوارم انشاا... حال همگی خوب باشد. دل همگی شاد باشد تا دیگر آن وقت همه چیز، همه چیز برایتان زیبا شود.


برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
mahshid
mahshid
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
امیدوارم.
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
انشاالله حال دل همه خوب باشه
sahar
sahar
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
بستگی به دید خود آدم داره...انشاالله که دید همه نسبت به زیبایی های دنیا زیبا باشه
Kale_namak
Kale_namak
٩١/١٠/٠٧
٠
١
هه.. حکایت این آدمست که میگه دلت شاد باشه... گرسنگی نکشیدی که عاشقی از یادت بره!!!!
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
نه دیگه سحر جان حرف من تو این نوشته این بود که با وجود اون اتفاقات غمگین بالا دیگه دید قشنگی واسه طرف نمیمونه.
Kale_namak
Kale_namak
٩١/١٠/٠٧
٠
٠
وقتی پول داشته باشی امکانات داری و وقتیم امکانات داشته باشی همه چی برات قشنگه :)
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٠/١٢
٠
٠
آره خب ممکنه زنگیشون قشنگ باشه ولی میگم اون موقعیت هایی که ازشون خاطرات خوشی ندارن واسشون قشنگ نیست وگرنه بله این دوتا موضوع باهم منافاتی ندارن!
nika
nika
٩٢/٠٢/٢٢
٠
٠
اره باهات موافقمممممممم
مستانه
مستانه
٩١/١٠/٠٩
٠
٠
هنر اینه با امکانات کم بتونی زندگی زیبایی بسازی و گرنه اونایی که با بزرگترین امکانات خوشی رو واسه خودشون میسازن که هنر نیس.. همه این چیزایی که میگی درست منم وقتی به نداشته هام فکر میکنم دلم پر غم میشه.. وقتی از شیشه اتاق به رفتگری که 5 صبح تو برف کوچه رو جارو میکشه یا میبینم پدر یا همسری که شرمنده زن بچه هاش میشه دلم میگیره وقنی.....ولی دیدم کسایی که شادی های کوچیکشونو سخاوتمندانه هدیه میدن و آنقدر بزرگشون میکنن انگار مالک یک سرزمینن....کاش همه مون این هنر رو داشتیم و کاش تجمل گرایی وفخر فروشی هیچوقت وجود نداشت که کودکی که پدری که همسری .... شرمنده بشه و قصه های ندhشته هاشو بخوره.. وکاش....
مجید
مجید
٩١/١٠/٠٩
٠
٠
آره دل آدمه که میگه چی قشنگه چی زیباست چی خوبه چی بده بستگی به موقعیتی که توش هستیم داره بقیه چیزا مهم نیست مگه نه.....
m_kashiyan
m_kashiyan
٩١/١٠/١٢
٠
٠
بله دقیقا...منم همینو میگم.
radmehr
radmehr
٩٢/٠١/٢١
٠
٠
زیبا نوشته شده بود....
nikta
nikta
٩٢/٠٢/٢٨
٠
٠
انشاا... .
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/١٩
٠
٠
انشالله حال همه قشنگ باشه :)
maede
maede
٩٢/٠٨/٢٠
٠
٠
بله انشاالله افرادی باشن و اتفاقاتی بیفته که حال دلمونو تو هر لحظه ای تو هر فصلی خوب کنه :)
هومن حقدادی
هومن حقدادی
٩٤/٠٥/٢٠
٠
٠
عالی و پر از معنی....
پربازدیدتریـــن ها