Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - کدام تیم جام را به خانه می‌برد؟! www.jeem.ir
کدام تیم جام را به خانه می‌برد؟!
بررسی وضعیت صدر جدول لیگ برتر

کدام تیم جام را به خانه می‌برد؟!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

قطار لیگ تقریبا یک ماه زودتر از سال‌های قبل به ایستگاه آخر رسیده و این بار ایستگاه آخر حساس‌تر از همیشه است. 5 تیم نفت تهران، فولاد، استقلال، پرسپولیس و سپاهان شانس رسیدن به قهرمانی در روز آخر را دارند و 4 تیم ذوب آهن، فجرسپاسی، داماش و استقلال خوزستان در آستانه خارج شدن از قطار لیگ قرار گرفته‌اند. اما سوال این‌جاست که شانس کدام تیم برای بالا بردن جام قهرمانی بیشتر است و باید برای قهرمانی هر تیم چه معادله‌ای رقم بخورد؟ در ادامه به بررسی شانس هر یک از 5 تیم می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم چه معادله‌ای این تیم را قهرمان لیگ می‌کند.

 

|| نفت تهران

یحیی گل محمدی پس از شکست در فینال جام حذفی در مقابل سپاهان در زمان سرمربی‌گری تیم پرسپولیس که باعث برکناری‌اش شد، دوست ندارد برای دومین سال پیاپی از رسیدن به جام باز بماند. باز هم گل محمدی در یک قدمی جام مقابل کرانچار قرار گرفت. اما این بار با تجربه‌تر و با انگیزه بیشتر در مقابل این مربی کروات کهنه کار. باید دید مثلث رسول نویدکیا، وریا غفوری و رضا نوروزی که تیم جوان و کم ادعا نفت را در روزهای پایانی لیگ به عنوان مدعی اول قهرمانی قرار داده، در مقابل سپاهان در اصفهان چه خواهند کرد.

نفت قهرمان می‌شه؟

قهرمانی نفت دست خودش است و شاگردان یحیی می‌توانند با توجه به اختلاف تفاضل گل خوبی که با فولاد دیگر تیم هم امتیاز خود دارند، با کسب پیروزی (حداقل تفاضل) در اصفهان برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر به مقام قهرمانی برسد.

 

|| فولاد خوزستان

تیم فولاد پس از حضور مجید جلالی و جوان گرایی که 3 فصل پیش در این تیم صورت گرفت، توانست با تکیه بر جوانان با استعداد و بومی، دوباره به عنوان یک تیم مدعی در سطح اول فوتبال ایران خود را مطرح کند. حسین فرکی در طی این دو سالی که به عنوان سرمربی فولاد انتخاب شده است، همان راه را ادامه داده و تا به امروز که فولاد بهترین نماینده ایران در آسیاست و تا هفته قبل به عنوان شانس اول قهرمانی شناخته می‌شد. چه بسا اگر مهدی رحمتی هفته قبل آن واکنش‌های استثنایی را انجام نمی‌داد، اکنون نگاه فرکی به اصفهان و بازی نفت تهران نبود تا قهرمانی خود را به بازی دیگری وابسته بداند.

فولاد قهرمان می‌شه؟

فولاد با نفت هم امتیاز است ولی تفاضل گلش 6 تا کمتر است و بعید است که بتواند در تبریز گسترش فولاد را با اختلاف زیاد شکست دهد. پس نگاهش به اصفهان است و امیدوار است نفت نتواند سپاهان را شکست دهد و خودش حریف گسترش فولادی شود که شانس قهرمانی ندارد و خطر سقوط هم آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

 

|| استقلال تهران

امیر قلعه نوعی در این فصل با مشکل جدایی بازیکن دست و پنجه نرم کرد و بهترین بازیکن‌های خطوط مختلف خود را از دست داد. در خط دفاع پژمان منتظری نیم فصل قلب دفاع استقلال را خالی گذاشت، نکونام بالاخره آن‌قدر ساز جدایی زد تا به لیگ کویت و تیم الکویت رفت و فرهاد مجیدی در حالی که برای استقلال خوب گل می‌زد، تصمیم بر خداحافظی از دنیای فوتبال گرفت. استقلال از جام حذفی در مرحله نیمه نهایی و مقابل تیم سقوط کرده مس شکست خورد تا تنها امید رسیدن به سهمیه آسیا در این فصل را لیگ بداند. جایی که هفته قبل با برتری مقابل فولاد در اهواز دوباره به جمع مدعیان در هفته آخر بازگشت.

استقلال قهرمان میشه؟

استقلال برای قهرمانی نیاز به برد در مقابل تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی دارد و باید امید داشته باشد تا نفت و فولاد نتوانند سه امتیاز را در مقابل حریفان‌شان کسب کنند.

 

|| پرسپولیس

طلا توی مشت دایی بود، مال دایی بود. این تیتر روزنامه‌ها پس از تساوی پرسپولیس مقابل راه آهنی بود که سرنوشت قهرمانی را از دست این تیم درآورد. پرسپولیسی که آن‌قدر درگیر حاشیه شد که خود را از قهرمانی دور کرد. ماجرا محسن قهرمانی، تغییر مدیریت، اعتصاب بازیکنان، تنها تعداد کمی از حواشی بود که پرسپولیس علی دایی در این فصل درگیر آن بود. تیم جوانی که پس از 5 سال طرفداران این تیم را امیدوار کرده بود، برای سومین بار جام قهرمانی لیگ را در دستان کاپیتان خود ببینند.

پرسپولیس قهرمان میشه؟

معادلات قهرمانی پرسپولیس پیچیده شده ولی تجربه نشان داده پرسپولیس اکثر اوقات با معادلات پیچیده کنار آماده است. (2 دوره قهرمانی این تیم در لیگ را به یاد بیاورید). پرسپولیس باید استقلال خوزستان را در اهواز شکست دهد و امیدوار به از دست دادن امتیاز سه تیم بالاتر از خود در جدول باشد.

 

|| سپاهان

آن‌قدر اصفهانی‌ها آن شعار معروف خودشان را دادند که بالاخره امسال به جام نرسیدند، آن‌قدر گفتنند ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمانیم که امسال کمترین حضور در صدر جدول در طی فصل را داشتنند. کرانچار نتوانست نتایج خوب خود در فصل قبل را تکرار کند تا زمزمه‌های حضور دوباره قلعه نوعی بر روی نیکمت سپاهان در فصل بعد شنیده شود.

سپاهان قهرمان میشه؟

خوش بینانه‌ترین طرفدار سپاهان هم بعید است که به دنبال قهرمانی این تیم باشد. چون باید سپاهان نفت صدر نشین را شکست دهد، فولاد شکست بخورد، استقلال امتیاز از دست بدهد و پرسپولیس در اهواز نتواند استقلال این شهر را شکست دهد. اما هنوز سپاهان برای گرفتن سهمیه آسیا و قرار گرفتن بین سه تیم اول لیگ انگیزه کافی را دارد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠١/٢١
٠
١
اگه هیچکدوم نبرن ما ببریم ، ما قهرمان می شیم ... تقریبا مثل دور رفت خخخخخ /// همیشه پرسپولیس ...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
بعله دیگه،ولی خیلی اما و اگر داره
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
ما با این اما و اگرها سابقه قهرمانی زیادی داریم !!!!!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
هی یعنی میشه پیروزی ببره؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
اره البته باید منتظر نبردن نفت و استقلال و فولاد باشین
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠١/٢٢
٠
٠
اعتمــــــــآد به سقف ! خخخ حتما باشه ما هم گذاشتیم پرسپولیس قهرمان شه
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠١/٢٣
٠
٠
مورد داشتیم تیمه می خواسته قهرمان بشه سر از جایگاه پنجم درآورده بعد طرفداراش به ما میگن اعتماد به سقف ...
u_razavi
u_razavi
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
به نظر من فولاد..........
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
فولادم شانس زیادی داره،البته بعد از نفت،خخخخ
ali007
ali007
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
ایندفعه نوبت ماست............فقط پرسپولیس:))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
کاش هفته پیش ۵ دقیقه تحمل میکردید اگه نوبتتون بود
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/٠١/٢١
١
٠
خداییش استقلال خیلی بدشانسی اورد! به قول پزمان جمشیدی اگه استقلال قهرمان بشه دیگه هیچ حرفی باقی نمیمونه و قلعه نوعی ثابت میکنه کارش واقعا دارسته هرچند ما که قبولش داریم حتی اگه ببازه
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
انصافا مشکلات استقلال کم نبوده
v-qavam
v-qavam
٩٣/٠١/٢١
١
٠
نفت بازی سختی با سپاهان داره توی اصفهان...شک نکنید فولاد قهرمان میشه که البته مستحق و شایسته قهرمانی هم هست
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
باشه،شک نمیکنیم
MILAD
MILAD
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
اگه هفته پیش پرسپولیس 5 دقیقه تحمل میکرد الان قهرمان بود. حیف شد ! هنوز نا امید نیستیم اما:))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
سلام،بعله فقط ۵ دقیقه،البته هنوزم میشه قهرمان شد
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٢١
١
٠
به نظر من فولاد شانس اول قهرمانیه! چون تو خونه خودش با گسترش فولاد داره...اما نفت باید تو اصفهان به مصاف سپاهانی بره که خودش مدعی قهرمانیه!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
البته عرض کنم که بازی فولاد هم توی تبریزه،ولی سپاهان کجا و گسترش فولاد کجا
F-jafari
F-jafari
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
استقلال قهرمانه اگر هم قهرمان نشد عیبی نداره،با همه مشکلاتش تا الان هم خوب نتیجه گرفته.فقط اســـــــــــــــــــتـقـلال
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠١/٢١
٠
١
بعله،بیشتر از این هم انتظار نمیره از استقلال،خخخخ
F-jafari
F-jafari
٩٣/٠١/٢٢
٠
٠
منظور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠١/٢١
٢
٠
فقط استقلال......................
Niva
Niva
٩٣/٠١/٢١
٠
٠
اصن مشخصه استقلال قهرمانه :) ولی خب فکر کنم نفت میبره
hossein_raoof
hossein_raoof
٩٣/٠١/٢٢
٠
٠
استقلاله زلزله , محبوب هرچي دله
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠١/٢١
٠
٢
پرسپولیس آریایی سرور آسیایی
یه آدم
یه آدم
٩٣/٠١/٢١
٣
١
استقلال قهرمان میشه خدا میدونــــــــــــــــه که حقشـــــــــــــــــــــه به لطف یزدانو بچه ها استـــــــــــــــــــــــــــقلال قهرمــــــــــــــــــــــان میشه/جدا از شوخی به نظر من فولاد قهرمان امسال
s_haghighi
s_haghighi
٩٣/٠١/٢٢
٠
٢
ان شاءالله به لطف خدا و امام رضا (ع) پرسپولیس قهرمان میشه
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠١/٢٢
٠
٠
فولاد یا استقلال :) یکی از همین دو تیم :)
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٣/٠١/٢٢
٠
٠
اگه فولاد نشه استقلاله دیگه!!!
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/٠١/٢٢
٠
٠
هر چي هم بشه ،جام تو دست هر كي هم باشه ، قهرمــــــــــان من استقــــــــــــــــــــــــــــلاااااالـــــــــــــــــه! آبيــــتـــــــــــــــــــــــــــــــه / به فولادي ها هم تبريك ميگم