جگر شیر نداری سفر عید نرو!
چندتا خبر دور همی توی عید

جگر شیر نداری سفر عید نرو!

نویسنده : مهدیه جوادی

با سلام خدمت تمامی خوانندگان جان و عزیز و مهربان و از این دست پاچه خواری‌های مرسوم، گویا حتی با رسیدن تعطیلات هیچ تغییری در اوضاع و احوالات روی نداده و همچنان همه چیز به قوت خودش باقی است حتی با قوت بیشتر!
از آن جایی که «خویی که نشست بر طبیعت بیرون نرود» و این‌ها، ما در ایام عید هم رفتیم یک مقدار خبر جاریدیم و دریافتیم که با اجازه شما امروز صبح یک فروند قطار از مشهد به تهران مثل مرد از خط خارج شده است البته این حادثه هیچ گونه خسارتی نداشته است اما گویا سالی که نکوست از توی عیدش پیداست! خواستم خدمت با سعادتتان عرض کنم که اصلا غصه نخورید که چرا عید مسافرت نرفته‌اید، چون دیگر به مسافرت با قطار هم اعتمادی نیست و آدم جانش را از سر راه نیاورده که با مسافرت از دستش بدهد و به قول شاعر : «جگر شیر نداری سفر ای دوست نرو!» به جایش می‌توانید از برنامه‌های پر بار صداوسیما استفاده کنید که به لطف عمو ضرغامی و دیگر دوستان امسال، خیلی خوب شده‌اند. آدمیزاد شیرخام خورده و اصلا خبر ندارد همین جور که دارد به سرگذشت چوچانگ اینا نگاه می‌کند می‌تواند یک ساعت هم رپرتاژ آگهی نگاه ‌کند! البته یک عده از مردم مازنداران رفته‌اند یک اعتراضی کرده‌اند و یک نماینده مجلس هم گفته: «که هزینه‌هایی که برای این سریال شده است در واقع صرف سرمایه‌های نظام است بدون این‌که فایده آموزنده‌ای داشته باشد.» ولی به نظر می‌رسد این سریال اصلا نباید هزینه‌ای برداشته باشد!

از همه این‌ها بگذریم همیشه سخن یارانه خوش‌تر است، آخرین خبر این‌که، این بار معاون اول رئیس جمهور هم اعلام کرده که تعداد یارانه‌ بگیران از جمعیت کشور بیشتر است! گویا افرادی هستند که به دیار باقی پیوسته‌اند اما هنوز نیازمند هستند و دولت باید فکری هم به حال آنان بکند، چون در دوره جدید ثبت نام این بنده‌های خدا چطور از توی قبر بروند و خودشان را ثبت نام کنند؟

بعد از این‌که اعلام شد دلیل 30 درصد از تصادفات خودرو پراید است! رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور هم از رانندگان خودروی پراید خواست، با مدیریت سرعت هنگام رانندگی، به هیچ عنوان با این خودرو بالاتر از ۸۰ یا ۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت نروند تا سوانح مربوط به این خودرو کاهش یابد. برای همین ما خیرسرمان لیستی از راهکارها و تغییرات الزامی و کاملا کاربردی و موثر را تهیه کرده‌ایم که به شرح زیر است: 1. روی کیلومترشمار پراید با فونت درشت درج شود: «راننده گرامی این ره که تو می‌روی به قبرستان است» 2. نصب یک پیام آموزنده روی داشبرد با این مضمون که «یک نیش گاز اضافی یک عمر پشیمانی» 3. حذف سرعت بیشتر از 80 کیلومتر از سرعت سنج پراید!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
نگارا
نگارا
٩٣/٠١/١٠
٠
٠
:صااااف
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٣/٠١/١١
٠
٠
نمیدونم واقعا این مردم شمال به چیه پایتخت گیر میدن.مام یه آشنا داریم شمالین بخاطر پایتخت شنیدم ناراحت شدن خخخ آخ از این پراید.همین چند ماه پیش نزدیک بود با پراید یکی از بچه ها صاف بریم بهشت.البته اون ماشینی که بهش زدیم نزدیکتر بود به بهشت چون رفت رو دوتا لاستیکش نزدیک بود چپ شه.از قضا اونم پراید بود.خدا همه پراید داراو حفظ کنه/ممنون.خیلی خوب بود.
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠١/١١
٠
٠
خخخخ
m.javadi
m.javadi
٩٣/٠١/١١
٠
٠
شمالی ها آدم های خوبی هستن ولی توی این فیلم کلا دارن بهم دورغ میگن با هم بدن منم خوشم نیومد راستش/ خدا همه رو حفظ کنه انشالله
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠١/١١
٠
٠
ما تا 180 هم با پراید رفتیم!!خخخ
m.javadi
m.javadi
٩٣/٠١/١١
٠
٠
عمرتون به دنیا بوده :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠١/١١
٠
٠
خخخ بلیا :))
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠١/١١
٠
٠
ولی مسافرت خیلی خوبه ! خیلی خوش میگذره! :))
m.javadi
m.javadi
٩٣/٠١/١١
٠
٠
جگر شیر هم داری :))
MONA-R
MONA-R
٩٣/٠١/١١
٠
٠
خخخخ بلیا....
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١١
٠
٠
والا ما داشتيم همون 80 90 تا مي رفتيم که از پشت سر زدن بهمون و با اجازه شما تصادف کرديم ... مسئولين رسيدگي کنن لطفا...... تازه شانس آورديم وگرنه معلوم نبود چي ميشد..... باز خدا رو شکر که به خير گذشت....
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠١/١٤
٠
٠
واقعااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
سلام: مسافرت روح انسان را جلا میدهد.متشکرم
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١