Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - لغو سفر ظریف به خاطر چو چانگ شون! www.jeem.ir
لغو سفر ظریف به خاطر چو چانگ شون!
طنزیات

لغو سفر ظریف به خاطر چو چانگ شون!

نویسنده : taba_sa

همواره در کشور ما، «دیده شدن» به ضرر یک فرد، یک تیم و یک مجموعه تلویزیونی تمام می‌شود و ناگهان اعتراض به شکلی «خودجوش» شروع به رشد می‌کند!

بر این اساس و از آن‌جا که تنها سریال به درد بخور و پربیننده و البته طنز همراه با اخلاق تلویزیون در نوروز 93، «پایتخت3» بوده است، به زودی باید منتشر شنیدن این خبرها باشیم: جمعی از مردم چین با تجمع در برابر سازمان صدا و سیما خواستار توقف فوری پخش سریال «پایتخت» شدند. این افراد که تعدادشان حدود 417 نفر بود با در دست داشتن پلاکاردهایی پخش این سریال را توهین به فرهنگ چینی و تمسخر چینی‌ها اعلام کردند.

یکی از این افراد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این افرادی که این‌جا هستند، «چینی‌های مقیم تهران»‌اند که نسبت به سریال پایتخت اعتراض شدید دارند. یک عده دیگر از چینی‌های مقیم تهران نیز امروز همزمان روبه‌روی خانه جواد ظریف تجمع کرده‌اند تا تکلیف را یکسره کنند.

وی که خود را چانگ چو معرفی کرد افزود: چه معنی دارد در این سریال نام چینی‌ها را مسخره کنند، ما اصلا در چین نامی به شکل «چو چانگ شون» نداریم در حالی که تمام بازیگران این سریال حتی آن دو دختر بچه هم با بیان این نام جعلی قصد تمسخر ما را دارند.

 

بنابر این گزارش، نماینده مردم چین در مجلس نیز (این نماینده بعد از حضور پرشور کشور چین در ایران، به شکل میاندوره وارد مجلس شده) با حضور در این تجمع و قول مساعد برای توقف پخش این سریال و عذرخواهی مکتوب و عملی صدا و سیما از مردم چین در سراسر جهان به ویژه چینی‌های مقیم پایتخت گفت: در این سریال یک چینی جعلی را طوری نشان داده‌اند انگار برج میلاد ندیده و طوری به این برج نگاه می‌کرد که گویی در پاریس دارد ایفل را تماشا می‌کند. وی افزود: این سریال هیچ پیامی ندارد جز این‌که چینی‌ها اساسا جنس‌شان خوب نیست و زود خراب می‌شوند و از زندگی فقط سورپرایز کردن را بلدند و خیلی زیاد می‌خندند و گویی شوهر گیرشان نمی‌آید که با یک راننده 18 چرخ آن هم از نوع ارسطویی‌اش، ازدواج می‌کنند و حتی برایش از ترکیه به ایران می‌آیند.

وی ادامه داد: مگر چین چش است که در این سریال یک چینی باید در ترکیه کار کند و آن‌جا هم به جای این‌که با یک ترک ازدواج کند، یک دل نه صد دل عاشق یک ایرانی می‌شود! این نماینده مردم چین در مجلس اضافه کرد: البته امیدواریم روابط دو کشور به خاطر این سریال ضعیف که طبق اطلاعات بنده، اصلا بیننده هم ندارد، چرا که اغلب مردم در سفر هستند، تاثیر منفی نگذارد. وی در پایان خواستار توقف فوری سریال و یا تغییر ملیت همسر جدید ارسطو شد و گفت: «چو چانگ شون» نماد یک چینی اصیل نیست و ما اصلا این توهین بزرگ را نمی‌پذیریم.

 

در پایان این تجمع که با حضور ضرغامی و عذرخواهی از چینی‌ها همراه بود، طوماری تهیه و امضا شد که طی آن هرگونه ساخت سریال تا اطلاع ثانوی بدون مجوز رسمی از «جمعیت چینی‌های مقیم تهران» ممنوع و غیر قانونی است.

*

گزارش‌های ارسالی از خبرنگار ما در پکن نیز حاکی است، جمع زیادی از مردم چین با تجمع در مقابل سفارت ایران، خواستار کوبیده شدن ساختمان سفارت و اخراج سفیر ایران شدند که با دخالت پلیس، کار در حد یک کتک کاری معمولی به اتمام رسید. سفیر ایران بعد از این اتفاق در پستی در فیس بوک نوشت: حالم خوب است و در ریکاوری بیمارستان هستم.

*

همچنین تائو تسه تونگ، یکی از کارگردانان مشهور چینی در گفتگو با بی.بی.سی، از ساخت سریالی با عنوان «پایتخت» خبر داد و گفت: در این سریال که تا پایان بهار در شبکه‌های مختلف جهانی پخش خواهد شد، داستان زندگی یک خانواده چینی را روایت می‌کنیم که دارای دو خدمتکار ایرانی هستند. این دو خدمتکار بعد از 5 سال کار کردن برای چینی‌ها، با بورسیه دولت چین به دانشگاه می‌روند و بعد از پایان تحصیل درخواست پناهندگی می‌دهند و عاشق دو دختر چینی می‌شوند. خانواده‌های چینی نیز به این دو ایرانی دختر نمی‌دهند و آن‌ها با یک شکست عشقی مواجه می‌شوند. این کارگردان تلویزیونی افزود: قرار است در «پایتخت2» و 3 سرنوشت این دو کارگر ایرانی که عاشق چین و مردم چین می‌شوند، را نمایش دهم.

*

خبر دیگر این‌که جمعی از کامیون داران کشور با تجمع مقابل نهاد ریاست جمهوری ضمن درخواست توقف پخش و دستگیری عوامل این سریال بویژه «ارسطو عامل» خواستار اعاده حیثیت شدند و در بیانیه‌ای اعلام کردند: این سریال به صنف غیور رانندگان جاده توهین کرده و یک جوجه فوکلی تازه به 18 چرخ رسیده عاشق پیشه را به عنوان یک دارنده پایه یک بین المللی معرفی و صنف ما را دچار خدشه کرده است.

*

گفته می‌شود صنف لباس فروشان تهران نیز فردا در اعتراضی گسترده، بازار را تعطیل و روبروی مجلس تحصن می‌کنند. آن‌ها معتقدند فروشنده‌ای که در این سریال نشان داده شده یک جوجه فروشنده بی‌تربیت بوده که شانه‌های مشتری را بدجوری گرفته و به اصطلاح، غریب نوازی کرده است در حالی که لباس فروشان از شریف‌ترین و منصف‌ترین اصناف هستند.

*

خبر دیگر این‌که وزارت امور خارجه چین ضمن قطع پخش ماهواره‌ای تمام برنامه‌های ایرانی، سفر محمدجواد ظریف به این کشور را که قرار بود، 5 اردیبهشت انجام شود، لغو کرد. این وزارتخانه همچنین امور مربوط به ایرانیان مقیم و یا مسافر در چین را نیز تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌دهد.

*

همچنین فدراسیون کشتی پیشکسوتان علی آباد، جمعیت جوانان حافظ چهارشنبه سوری، قهوه خانه داران میان راهی، پزشکان ارتوپد، اتحادیه گچکاران، سازمان نظام مهندسی شاخه سقف و کف، شورای عالی فضای مجازی و بلوتوث، سازمان محیط زیست و پلنگ بانی، علی کفاشیان، بهرام شفیع، اتحادیه شاسی بلندهای کشور، وزارت کشور واحد فرمانداری علی آباد، انجمن آشپزخانه داران شمال کشور و... به زودی بیانیه‌هایی علیه این سریال تلویزیونی منتشر خواهند کرد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
amin20
amin20
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
الکی میگه
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
سوووووووووووووووووریههههههه!!
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خخخخخخ...با لحن بابا بنجعلی بخونین!!....
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
الکي مييييييييييگم....... خخخخخ ممنونم از نظرتون....
m_mollae
m_mollae
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
چه قدر بی جنبه ان این چینی ها.صد رحمت به مردم خودمون.
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
واقعن.....
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
نماینده عباس معصومیه
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
نه!!! خود عباس معصوميه.....
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
خیلی طولانی بود از حوصله خوندن بیرون بود ممنون!
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خسته نباشيد... خواهش مي کنم....
hamid_f
hamid_f
٩٣/٠١/١٩
٠
٠
من خواهش میکنم.
m_homauni
m_homauni
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
چه بی جنبه واه واه
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
واه واه.....
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٣/٠١/١٧
٠
٠
ایششششهههه :( بی جنبه ها :l
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
:||||||
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
سلام:قشنگ بود.متشکرم
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
سلام... نظر لطفتونه... ممنونم....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
سلام:خواهش میکنم.
Vania
Vania
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خوب بود..فقط وقتشو یه کم کمتر کنین خخخ:)))
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خخخخخخخ حالا که تموم شد!!!!!!
رادمهر
رادمهر
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
چ متن خوبی بود واقعا دستتون درد نکنه خیلی واسش زحمت کشیدین و خیلی هم عالی شده.اعتراضات همیشه هست و پایان نداره متاسفانه.سر هیچ و پوچ سرزمین کهن متوقف شد دیگه
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خواهش مي کنم... نظر لطفت مستر رادمهر..... آره هميشه هست...و واقعا حيف سرزمين کهن..... :(((((
aftabgardoon
aftabgardoon
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
حالا واقعا قصدشون تمسخر چینی ها بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
١
نميدونم والا!!!!!
neda_f
neda_f
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
اه اه بی جنبه ها. خووووووووووابشون میاااااااااااااد:)
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
١
خخخخخخخخ...... ولي تمام احناس ما رو داره همين خوابالوها مي سازن و ما هم استفاده مي کنيم.... متأسفانه.....
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
سلام...ماشالا به این ذهن خلاق...واقعن زیبا بود...مرسی...ولی در حق کلاه قرمزی اجحاف کردی ها...
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
سلام... خواهش مي کنم.... نظر لطفتونه.... نه... کلاه قرمزي جاي خودشو داره.....
a_tayebi
a_tayebi
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خیلی قشنگ و جالب بود خدا قوت
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/١٨
٠
٠
خواهش مي کنم....
radyab0
radyab0
٩٣/٠١/٢٠
٠
٠
طلا مال نقی بود،تو مشتش بود......ا ا ا ا
taba_sa
taba_sa
٩٣/٠١/٢٠
٠
٠
از آخر هم طلايي شد....
f_barani
f_barani
٩٣/٠٢/٠٨
٠
٠
خیلی جالب بود .........مرسی.......