به خاطر خدا Add نمی‌کنم!
برای فردای بهتر خودم و شما...

به خاطر خدا Add نمی‌کنم!

نویسنده : h_rastegar

اول این را بگویم که من قبول ندارم که می‌گویند هر روز جامعه دارد بدتر می‌شود. یک صحبت از یک بنده خدایی شنیدم که خیلی به نظرم جالب آمد. می‌گفت مگر یکی از دو تا اول برادران دنیا، دیگری نکشته است.

اگر دنیا می‌خواست از آن بدتر شود که انسان تاکنون منقرض شده بود.

هرچند سر این صحبت می‌توان بحث کرد اما صحبت‌های چند وقت پیش رییس پلیس تهران هم خیلی جالب بود. می‌گفت تعداد بدحجاب‌ها از چند سال قبل کمتر یا بیشتر نشده است. تنها افرادی که قبلا بد حجاب بودند الان بد حجاب‌تر هستند و لباس‌های‌شان بدتر شده.

 

من هم به عنوان برنامه‌نویس و فردی که در روز حداقل روزی 14 ساعت پای سیستم هستم، اثری از آن را دنیای مجازی می‌بینم. اما با ویژگی‌ها و مختصاتی که دنیای مجازی دارد، می‌بینم که در این دنیا حرف‌های رییس پلیس تهران دارد نقض می‌شود.

به دلیل‌هایی که برای آن می‌آورند (ضعف دین، عدم شناخت صحیح ابعاد فضای مجازی و...) کاری ندارم. می‌بینم که افراد مذهبی و افراد دارای سمت‌های فرهنگی نیز در این دنیا رفتار متفاوتی از دنیای واقعی از خود نشان می‌دهند.

 

قبلا این موضوعات تنها به دنیای فیس بوک و یک سری شبکه‌های اجتماعی محدود بود، اما این روزها کار به عکس‌ها در linkedin و فضاهای کسب و کار در فضای مجازی نیز رسیده است.

می‌خواستم بگویم برای رضای خدا افرادی را که در فضای مجازی با تصاویر غیر متعارف حاضر می‌شوند و فعالیت می‌کنند باید چه کار کنیم.

من تنها کاری که بلدم این است که درخواست‌های آن‌ها برای افزوده شدن به لیست تماس و آشنایان و ... را قبول نمی‌کنم. مثلا در لیست ارتباطاتم در Linkedin یک نفر هم بی‌حجاب نیست.

لطفا نگویید مسئولان فرهنگی و ... باید... 

خودمان را می‌گویم. من و شما را. لطفا اول یک دقیقه به خواسته خدا از ما فکر کنید. بعد بنویسید.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
تفکر؟؟؟؟؟؟آشنا نیست برام؟؟؟نام درسی در کلاس ششم است؟؟؟خخخخخخ شوخی کردم را ستش با حرف آخرتون کمی سخت شد.راستش من
korosh
korosh
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
اتفاقا تعداد بی حجاب ها بیشتر هم شده !!!!!!!!!!!!!!!! ینی به شهر های کوچیک هم سرایت کرده ؟! مرسی
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
کاملا درسته
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
کمی تا قسمتی رو قبول ندارمش....
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
خب تا آدم از خودش شروع نکنه چزی درست نمیشه! دیگه مجازی و حقیقی نداره...
گیسو
گیسو
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
من از دنیای مجازی فقط با جیم درارتباطم.....اینایی که میگینو نمیفهمم
سرباز ولایت
سرباز ولایت
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
منم...
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
دقیقا منم همینطورم ...
Am-SpringSell
Am-SpringSell
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
هر کسی یک مسئولیتی داره ، درسته ... :)
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
حجاب ، بحثیه که خیلی در موردش میشه صحبت کرد ، گروهی میگن حجاب باید اختیاری باشه و هر شخص خودش تشخیص بده که چه راهی رو انتخاب کنه ، که تا حدی حق دارن ، گروهی میگن حجاب تا حدی که مزاحم نباشه و از اونور هم بی حجابی نباشه ، که البته این گروه هم میتونن حق داشته باشن البته بعد از تعریف کلمه "مزاحم" ، گروه سومی هم هستن که سفت و سخت چسبیدن به حجاب و میگن باید چادر که هیچ روبنده و بند و بساط و این حرفا که این ها هم از دید جامعه حق دارن ... اما اگه به من باشه ، کلا گروه سوم رو دور می اندازم ، گروه اول رو هم همچنین چون جامعه ما می طلبه که حجاب وجود داشته باشه . من بیشتر با گروه دوم موافقم البته بدون کلمه مزاحم چون حجاب هیچوقت مزاحمتی نداره . نباید در مسئله حجاب خیلی فضای بسته ای در جامعه ایجاد بشه . به نظر من بیشتر با تشویق و ترغیب و تبلیغات موثر میشه به هدف حجاب عمومی رسید ... این رو هم بگم من با چادر مخالف نیستم ، چون چادر حجاب برتره ولی مجاب هم نمی کنم کسی رو به استفاده از چادر !
hamta
hamta
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
نظرتونو قبول دارم.خوبه... به نظر من حجاب یه چیز شخصی نیست که بگی به خود طرف مربوطه...چون بی حجابی و بد حجابی یه نفر اولین ضربه اش به جوونای اون جامعه است. برای همین به نظر من فعلا که هنوز فرهنگش درست نشده باید قانونی وجود داشته باشه.... ولی اصل قضیه قانون نیست.باید فرهنگ سازی بشه و بعد قانون لغو بشه.... اسلامم موافق اجبار تو این قضیه نیست ولی با این شرایط تهاجم فرهنگی و رسانه ای که هست چاره ای نیست جز قانون تا حداقل اگه طرف به فکر خودش نیست لااقل به بقیه ضربه نزنه....
hamta
hamta
٩٣/٠١/٠٢
٢
٠
یکی از بدترین عادت های ما اینه که همیشه برای یه تغییر بزرگ منتظریم اول نفر بغل دستیمون شروع کنه..... با حرفاتون کاملا موافقم اگه مردم یه خیز بزرگ داشته باشن مسئولینم راه میفتن.... ادد کردن افراد نامتعارف توی دنیای مجازی شاید یه جورایی تایید این افراد و طبیعی جلوه دادن کارشون باشه.ممنون:)
A_Kh
A_Kh
٩٣/٠١/٠٢
١
٠
تعداد بد حجاب ها،خب مسلما بیشتر شده تا کمتر اما نمیدونم چرا کامل متوجه مطلب شما نشدم.
janbarkaf
janbarkaf
٩٣/٠١/٠٢
٠
٠
موضوع هابیل و قابیل اصلا ربطی به افزایش و کاهش بد حجابی نداره ...ولی من فکر میکنم بد حجابی روز به روز داره بیشتر میشه ( شایدم من منظورتونو نگرفتم)...کی گفته تغییر نکره ...تا حدی مخالفم ...
s_kiani
s_kiani
٩٣/٠١/٠٣
١
٠
اره باید ازخودمون شروع کنیم
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٣/٠١/٠٣
١
٠
والا بنده 3 بار مطلبتونو خوندم اما از کلیتش چیزی نفهمیدم که یه معنی واحد از کل پاراگراف های متنتون در بیارم.اما همون چیز ناقصی که از قسمت آخر مطلبتون فهمیدم:ینی میگین اگر تنها بی حجابهارو اد نکنیم دیگه درسته؟اتفاقا به نظر بنده خطر افرادی که متظاهر هستن خیلی بیشتره تا افرادی که رو بازی میکنن.یه نفر داره داد میزنه میگه من اینم.خب میشناسیش.آزادی که بری یا نری طرفش.اما با اون هایی که خودشونو غیر از چیزی که هستن نشون میدن تکلیف چیه؟که توی دنیای مجازی هم پره از این نوع افراد.چون این نوع فعالیت توی دنیای مجازی خیلی راحت تره تا دنیای واقعی.
hamta
hamta
٩٣/٠١/٠٣
١
٠
خب دیگه شما با ادد نکردن همچین افرادی نشون می دین که قبولشون ندارین...
h_rastegar
h_rastegar
٩٣/٠١/٠٦
٠
٠
ممنون بابت نظرتون ولی کاملا مشخصه که نتونستم معنی حرفم رو برسونم درست که انسان ها می تونن متظاهر باشند . ولی این موضوع اصلا مورد بحث نبود مورد بحث اینه که مثلا یک نفر با لباس نامناسب یک عکس از خودش انداخته. یک آقایی رفته دبی و تو یک بار یک عکس انداخته... یک شیشه مشروب دستش گرفته... چیز هایی این شکلی رو چطور باید باهاش برخورد کرد بث در مورد افراد ساختار شکن هستش در مورد افراد متظاهر هم باید یک فکری برداشت ولی مورد بحث این مورد نبود
mohii-2
mohii-2
٩٣/٠١/٠٣
١
٠
بله منم نظر سیدو قبول دارم...
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢