«کاسه چه کنم؟» به دست نگیرید!
ده فرمان برای موفقیت در امتحانات ترم

«کاسه چه کنم؟» به دست نگیرید!

نویسنده : حامد نادری راد

امتحانات ترم یکی از دوره‌های سرنوشت ساز برای همه ماست. اگر در این دوره موفق شویم حداقل تا چند ماه بعدش راحت برای خودمان تفریح می‌کنیم و خبری از گیر دادن پدر و مادر و همچنین اجبار به رفتن به کلاس‌های فوق برنامه نیست. اگر خوب کار نکنیم تا ترم بعدی پدرمان در می‌آید از بس که سرکوفت می‌شنویم!

در این مطلب سعی شده است تا برخی رموز موفقیت در امتحانات ترم بیان شود:

 

«کاسه چه کنم؟» به دست نگیرید!

یکم: اگر در طول سال جزوه‌هایتان یا توضیحات کتابتان ناقص است، قبل از شروع امتحانات همه را کامل کنید تا شب امتحان کاسه «چه کنم؟» به دست نگیرید.

 

وقت بعضی از درس‌ها کم است

دوم: اگر برنامه امتحانی طوری است که بعضی از درس‌ها را اصلاً نمی شود در روز مشخص خودش بخوانید، قبل از شروع امتحانات یک نگاهی به درس بیندازید یا حداقل بخشی از درس را بخوانید و خلاصه نویسی کنید.

 

هدف داشته باشید

سوم: برای خودتان هدف تعیین کنید، این هدف باید متناسب با استعداد و توان تحصیلی شما باشد. اگر تا الان بدون درس خواندن معدلتان مثلاً 17:30 می‌شده است، گرفتن معدل بالای 19 می‌تواند یک هدف خوب باشد!

 

کتاب کمک درسی چنده؟!

چهارم: برای بعضی از درس‌های حل کردنی مثل ریاضی، فیزیک، حسابان، جبر و ... حتماً یک کتاب کمک درسی که تمرینات استاندارد داشته باشد تهیه کنید، این کتاب به شدت به کارتان می‌آید.

 

کمی خیال پردازی کنید!

پنجم: در دوره امتحانات تمامی کار‌های جانبی را تعطیل کنید و در تمام لحظاتش به آخرین امتحان و موفقیت بعدش فکر کنید، این‌طوری دوره خسته کننده امتحانات سریع‌تر سپری می‌شود.

 

یک دور روزنامه‌وار بخوانید

ششم: اگر به طور مثال برای یک امتحان یک و نیم روز وقت دارید، به محض اینکه به خانه می‌آیید، کتاب و یا جزوه‌ای را که قرار است از رویش بخوانید را یک دور روزنامه‌وار نگاه کنید. اینطوری حجم درس مورد نظر دستتان می‌آید و وقت کم نمی‌آورید.

 

پشت سر هم حفظ کنید

هفتم: اگر درس حفظی دارید، یک دور کامل حفظ کنید و تا یک صفحه را کامل یاد نگرفته‌اید سراغ صفحه بعدی نروید. صفحات را پشت سر هم یاد بگیرد. یعنی اول نروید فصل سوم را حفظ کنید بعد بیایید فصل اول و دوم! حفظ کردن پشت سرهم ترتیب مطالب را در ذهن شما تقویت می‌کند و در موقع امتحان راحت‌تر به یادتان می‌آید.

 

شب‌کاری ممنوع!

هشتم: سعی کنید در دوره امتحانات شب‌ها درس نخوانید و بیشترین حجم درستان را صبح‌ها بخوانید. به طور معمول باید بین 6 تا 10 ساعت در روز درس بخوانید. اگر صبح‌ها عادت دارید زود بیدار شوید حتماً تا ظهر درس‌های سخت‌تر را بخوانید و اگر صبح سخت بیدار می‌شوید بعد از ظهر زودتر شروع به خواندن درس کنید.

 

به سایت جیم هم بیایید 

نهم: از تفریح در دوره امتحانات غافل نشوید، بهترین زمان تفریح هم صبح تا ظهر بعد از امتحان است، تفریح نباید خستگی جسمی برایتان ایجاد کند. برای مثال می‌توانید به سایت جیم سربزنید و کلی حال کنید!

 

دپ نشوید!

دهم: در طول دوره امتحانات خطرناک‌ترین نقطه جایی است که یکی از امتحانات اول را که از قضا سخت هم بوده خراب می‌کنید. در این لحظه به سه حالت فکر کنید: اول اینکه شاید واقعاً خراب نکرده باشید و دارید اینطوری احساس می کنید؛ دوم اینکه به احتمال زیاد بقیه هم خراب کرده‌اند پس معدل آن‌ها هم کم می‌شود و حتی می‌توان امیدوار بود که معلم به همه نمره اضافه کند؛ سوم اینکه اگر فقط شما خراب کرده‌ باشید در صورت دپرس شدن کل امتحانات خراب می‌شود پس جلوی ضرر را از هر جا بگیرید، منفعت است.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
A_mohammadi
A_mohammadi
٩١/١٠/٠٢
٥
٥
اگه من این متنو شب قبل امتحانم می خوندم بسیااااار افسوس می خوردم ک چرا زودتر نخوندمش اینو،ولی الان ک ب امتحانم نسبتا زیاد مونده این نوشته روم تاثیر خاصی نداشت!!!!!!!!!!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/٠٢
٢
٢
خب بعضی روشا خیلی وقت می گیره استرس بیشتر میشه.ولی به جیم که اشاره کردین خوشحال شدم.تا الان فک می کردم چه جوری ترک اعتیاد جیم کنم؟حالا خیالم راحته که مشکلی نداره.تشکر
٩١/١٠/٠٣
٢
٢
اخ گفتی . چند روز دیگه امتحانتم شروع میشه حالا چکار کنم . هیچی نخوندم .
d-mahya
d-mahya
٩١/١٠/٠٣
٤
١
چـــــــــــــــــــــــــه کنم؟؟؟ هیچ راهی نیست مگر تقلب
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/٠٣
٢
٢
من شب برام بهتره یعنی بازده یادگیری بین ساعت12 تا3 بیشتر میشه!!
پسر جهنمی
پسر جهنمی
٩١/١٠/٠٣
٢
١
سلام به همگی روشی صد در صد تضمینی : تنها با 1 الی 3 ساعت تلاش نمره بالای 17 بگیرید : . . . . چیه اونجوری نگا می کنید خوب خدا بهتون دو تا دست و دو تا پا و یک شکم داده مسلح کردن تمام این اجزا به همون 1 تا 3 ساعت زمان نیاز داره که معمولا تا 15 نمره رو ساپورت می کنه بقیشم عرضه خودتون سر جلسه هر چی بیشتر تقلب کنین نمرتون بیشتر از 15 می شه
میثم
میثم
٩١/١٠/٠٤
٠
١
ایول به خودمون که از شر امتحانا فعلا راحتیم و این مطلب به کار ما نمیاد. البته باید بسی تشکر کرد از نویسنده اش
٩١/١٠/٠٤
٠
٠
مرسی
sahar
sahar
٩١/١٠/٠٩
٠
٠
خدایا به خیر کن..کنکور کم بود..امتحان هم بهش اضافه شد....دارم دیوونه میشم
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١١
٠
٠
ممنون از مطلب خوبتون ولی بهتر نبود 10 روش و راهکار برای تقلب کردن مینوشتین؟؟؟ اخه بیشتر کاربرد داره..........
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٦
١
٠
یا از همون اول مثه آدم بخون ، یا کلا بیخیالش شو !!!!! مثه این دوسته من که خیلی آدمه افتاده ای ، درسارو اصن پاس نمیکنه ، فقط میفته !!!!!!!!!!!!!
هم سطر ، هم سپید
هم سطر ، هم سپید
٩٢/٠٢/٢٧
٠
٠
با اولش موافقم.من اینجوری ام.