ماجراهای آبنبات قیچی

ماجراهای آبنبات قیچی

نویسنده : f_maveddat

ماجراهای آبنبات قیچی (قسمت اول)

یکی بود. یکی نبود.....

آن‌چه که بود وقت بود و آن‌چه که نبود، فضایی برای مطالعه!!!

یك روز که آبنبات قیچی از مسیر همیشگی‌اش به سمت خانه می‌رفت با صحنه عجیبی رو‌به‌رو شد، که او را غرق خوشی کرد! آن روز در پارک عده‌اي جوان را دید، که بر خلاف هر روز، این‌بار با لباس‌های مناسب و مطابق با عرف، دور هم نشسته بودند! و دوباره بر خلاف هر روز، نه سیگار می‌کشیدند، نه توشله بازی می‌کردند و نه بلوتوث بازی و کارت بازی! بلکه کتاب دستشان بود و مطالعه می‌کردند!
خوشحالی او از این بابت بود که عده‌اي جوان پیدا شده‌اند، که بدون غرغر کردن بابت نبود فضا و مکان مناسب برای مطالعه؛ بدون دغدغه در پارک، آن هم دست جمعی کتاب مي خوانند!
اما خوشی آبنبات قیچی زیاد ماندگار نبود! چون هنوز چند قدمي برنداشته بود که متوجه یک اکیپ فیلم‌برداری شد! بلهههههههه؛ تمام آن صحنه فیلم بود! به هر حال این هم از لذت‌های ناپیدار دنیا محسوب می‌شود! خوشی‌های لحظه‌ای! اما باعث شد که آبنبات قیچی به فکر فرو برود! به این فکر که مشکل اصلی پایین بودن آمار مطالعه در جامعه، واقعا مربوط به نبود فضا و مکان هست یا نبود انگیزه!؟ یا عدم آگاهی؟! یا وجود تفریح‌های کاذب؟! یا نبود تنوع و در دسترس نبودن کتاب مناسب برای اقشار مختلف!؟

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمدرضا ضیاء
محمدرضا ضیاء
٩١/٠٧/١٣
٠
٠
به نظر من همه اینا هست؟! وقتی هر سال میری تو نمایشگاه کتاب مشهد(فکر کنم آبان شروع بشه)؛ میبینی نصف کتابها یا در مورد اصول بچه داری و ازدواج و عشق و این جور حرفا به زبان روانشناسان محترم غربیه، چه انتظاری دارید؟؟؟؟!!!! البته این را هم منکر نمشم که کتاب خوب هست، اما دغدغه ای برای خواندنش نیست! خلاصه این که اوضاع کتابخونی ما قاراشمیشه! به چند خط نمیتوان بیانش کرد! حرف آخرم هم اینه: کتاب نخوندن بهتر از خواندن کتابهایی است که ذهن جامعه دینی ما را به سمت ناکجا آباد میبرد! الا ماشاا... تعداد این کتابها هم بسیار زیاد است!
sm.hashemi
sm.hashemi
٩١/٠٧/١٣
٠
٠
البته من از این صحنه‌های فیلم‌برداری زیاد دیده‌ام
i.forouzan
i.forouzan
٩١/٠٧/١٣
٠
٠
بله. والا اين فيلم ها اينقدر هم تاثير گذار هستن كه هر دفعه بنده از تلويزيون ملي يك موردش رو مي‌بينم تا مهره دوم ستون فقراتم به لرزه در مياد
f_bi3daa
f_bi3daa
٩١/٠٧/١٦
٠
٠
حالا اگه فیلمش خوب باشه که حرفی توش نیست! د آخه فیلماشون هم فیلم نیست!
نفهم
نفهم
٩١/٠٧/١٤
٠
٠
توشله بازی از سری تفریحات کاذب؟:D جای بسی تاسفه که پرفروش ترین کتاب توی یه کتاب فروشی کتاب آشپزی ست و طالع بینی!!!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩١/٠٧/١٦
٠
٠
بله کاذب هست دیگر! تا حدودی حق باشماست! فقط تا حدودی! به نظر اینجانب دلیل اصلی پایین بودن فرهنگ مطالعه٫ نبود انگیزه هست! وگرنه الباقی قضایا بهانست! کتاب بخونیم که چی بشه!؟ دیگه این شعار کلیشه ای " کتاب غذای روح است " هم جواب گو نیست! در غیر این صورت کتاب طالع بینی هم برای خودش کتابیه!
m-nik110
m-nik110
٩١/٠٨/٢٥
٠
٠
ابنبات قیچی جان را بگو دفعه بعدی از کتاب خانه رد بشود
f_bi3daa
f_bi3daa
٩١/٠٩/٢٤
٠
٠
رد ميشه اتفاقا! زياد هم رد ميشه! منتهي هيچ وقت اون چيزي رو كه بايد نميبينه؟!
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٠
واقعا که چقدر دردناکه البته تقیر جامعه است که اشتغال زایی ندارد
پربازدیدتریـــن ها