چرا تقلید؟!
این همه لودگی برای چه؟

چرا تقلید؟!

نویسنده : مریم_ن_ر

امسال جشنواره فیلم فجر را که می‌دیدم، نحوه تجلیل از برگزیده‌ها، برایم خیلی جالب بود. من را یاد جشنواره‌های غربی مثل اسکار انداخت که برای هر برگزیده‌شان یک بازیگر را دعوت می‌کنند، هر لودگی و هر حرف به اصطلاح جوکی را مقابل جمع می‌گویند، حالا عین همان کارها و حرکات را ما از هنرمندان‌مان، از قشر هنری‌مان می‌بینیم که نماد ملت ایران و الگوهای ما هستند.

با این همه هنرمند پیشکسوتی که داریم و حالا صدای‌شان در آمده مثل جمشید مشایخی. با این همه ذهن‌های خلاق در جامعه ما، که می‌توانند هزاران ایده برای این‌که تقلید نکنیم ارائه بدهند. با این همه پدر مادر و فرزند شهیدی که مدیون هر کدام‌شان هستیم؛ پس چرا تقلید!؟

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
رادمهر
رادمهر
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
والا سالهاست برای تجلیل از یک بازیگر یه بازیگر دیگه میاد و این تقلید نیست همه جا اینطوره.در کل جشنواره هرسال بهتر میشه(از لحاظ کیفیت و برنامه ریزی اجرا) اما جوایز که نوبتیه دیگه
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
متاسفانه هر سال داره از روح جشنواره فاصله بیشتر میگیره.! من از شما سوال میکنم : کجای این جشنواره به اصطلاح فجر، شمارو یاد شهدا و فجرآفرینان میندازه.؟
رادمهر
رادمهر
٩٢/١٢/١٨
٣
٠
اونجاش که فیلم "چ" جز برترین فیلم ها میشه،اونجا که هردفه یه نفر هست تا از شهدا دفاع کنه،اونجا که بابک حمیدیان فقط میاد و میگه:شهید اصغر وصالی،اونجا که مریلا زارعی کل جمعیت رو وادار میکنه تا به احترام مادران شهدا بایستن...به نظر شما کافی نیست؟
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
شما داری موردی بررسی میکنی.! اگه این چند مورد هم نباشه که میشه اسکار.! اگه قراره این جشنواره در خدمت مکتب و اهداف انقلابمون باشه باید بگیم که کاملا زاویه گرفته.! شما این جشنواره رو با جشنواره فیلم عمار مقایسه کنید حتما متوجه اختلاف فاحش میشید.! صرف اسم شهید رو بردن و به احترامشون بلند شدن هیچ کمکی به بهتر شدن جشنواره نمیکنه.! اگر این جشنواره به اصطلاح فجر داره بهتر میشه پس چرا آقایون مسئولین بودجه جشنواره فیلم عماررو قطع کردن.؟ جوابش بسیار ساده هست نمیخوان که کسی در مقام مقایسه جشنواره فیلم فجررو زیر سوال ببره.! از انحراف این جشنواره همین بس که صدای مراجع رو هم درآورده.! تو این جشنواره ها هنر شده ملعبه دست یکسری آدم هایی که فقط لعابی از هنر رو دارند.
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
مگه جشنواره ی فجر باید حول جبهه و اینا باشه؟ :-؟ من هنوز متوجه ربطش نشدم
سعید نایب
سعید نایب
٩٢/١٢/٢٠
٠
٠
پس قراره حول چه محوری باشه.! یک سوال :اصلا چرا اسم این جشنواره رو گذاشتن فجر ؟ جوابش رو مریم خانم تو نظر قبلیشون دادن.! فهمیدن ربطش خیلی خیلی ساده است.
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سلام...البته نباید لودگی یک نفر رو به پای جمع گذاشت...درضمن از خانواده شهدا که واقعا مدیون شان هستیم در کشور ما به خوبی تقدیر شده است...ریز و درشت...اما در مورد اینکه چه رابطه ای بین اهدا جوایز و خانواده شهدا وجود دارد بنده متوجه نشدم اگر امکان دارد قدری توضیح دهید...مرسی
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
اگه شما کمی دقت کنین اون از ظاهر زننده بعضی از هنرمندهای زن، اون از جمله بی شرمی عطاران و این هم از این حرکات سبک رامبد جوان. بنابراین میبینی همچین کم هم نیستند.! رابطه اهداء جوایز و خانواده شهدا اینجاست که جشنواره فیلم فجر به خاطر بزرگداشت دهه مبارک و فجر و فجرآفرینان تاسیس شده. حالا این لودگی و اباهی گری به اصطلاح هنرمندان با روح این جشنواره هیچ سنخیطی نداره.! درک رابطه این دو مورد نباید کار سختی باشه.! امیدوارم متوجه شده باشید.
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سلام...در مورد حجاب و آقای عطاران که کاملا درست می فرمایید...در مورد آقای جوان هم بنده چیزی نشنیدم چیکار کرده مگه؟ اما فجر و شهدا و خانواده شهدا ببینید اگه به انتخاب خود اهالی سینما این اسم واسه این جشنواره انتخاب میشد حرفی نبود اما وقتی این اسم تحمیل شده و انتخاب قلبی سینماکران نیست دیگه بیش از این انتظار نمیره
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
اسم جشنواره فیلم فجر تحمیل نشده. اینها قراره تحت لوای دهه مبارک فجر و به یاد امام ،شهداو دلسوزان انقلاب اثر هنری ارائه بدهند تا مردم و نسل جدید بدونند که انقلابشون واقعا انفجار نور بوده. اما مببینیدکه تفاوت از زمین تا آسمانه.!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
خب این نظر شماست...سینماگران به امید این پا به عرصه جشنوتره میذارن که مردم بپسندن...شاید مردم سلیه شون عوض بشه
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
واقعا چرا تقلیدبااین ذهنای خلاق!! به مورد خوبی اشاره کردین!
admin
admin
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
یکی از خنده دار ترین قسمت های جشنواره فیلم فجر اینه که توی جشنواره حکومتی مثل این به فیلم هایی که ضد سیاست های کلان حکومت ساخته میشه جایزه میدن!
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
فقط مونده دولت همین یه موردو سرکوب کنه!
MILAD
MILAD
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
بله درست میفرمایید، واقعا" چرا ؟
hamid_f
hamid_f
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
نکته جالبش اینجاس که همشهری ماهم بوده که چین حرفی رو زده!
z_muosavi
z_muosavi
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سینما و بازیگران که دیگه ضایع شدن با این کاراشون . اما این میون همونطور که خودتون هم اشاره کردین کسایی هستند که دارن با این نحوه ی عملکرد بر خورد میکنن . ممنون از شما :)
korosh
korosh
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
شما هرچیزی رو تو جامعه ما نگاه کنی میبینی از یه چیزی تقلید شده !!! اصن انگار که تقلید و شبیه سازی تو جامعه یه فرهنگ شده!!! همین اگهی های تو تلوزیون رو نیگا ! عین همینارو آنتن پخش میکرد ! به همینا هم رحم نکردن و وارد تلوزیون ایران کردنشون ! (( کرم حلزون ! :|||||||||| ! ))
u_razavi
u_razavi
٩٢/١٢/١٨
١
٠
عرضم به حضورتون به نظر من درسته اقای عطاران حرفش زیاد جالب نبود اما اقای مشایخی این روزا بدجور جوگیرانه برخورد میکنه......از داوطلب شدن برای ملاقات با مسی!!!!تا صحبت کردن در مورد اقای عطاران اون هم در جلسه فوتبالی!!!!.....عجیباغریبا.......
H_fateme
H_fateme
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
واقعااااااااااااااااااااااا
سعید نایب
سعید نایب
٩٢/١٢/١٨
٠
٠
سینمای ایران الان شده فقط تقلید و الگو برداری کورکورانه.! بویی از هنر هم نبردند.! اسم هنرمند رو روی اینها نذارید توروخدا.!
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
.....................همین فقط
m_soltani
m_soltani
٩٢/١٢/١٩
٠
٠
کاملا باهاتون موافقم ,اییی بدم می اد از تقلید کوکورانه ,اینجا ایران است ...........ایران//ممنونم :))
پربازدیدتریـــن ها