Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - خانه‌ای برای مرواریدها www.jeem.ir
خانه‌ای برای مرواریدها
گزارشی از فروشگاه حجاب صدف؛ مرکز تخصصی حجاب بانوان

خانه‌ای برای مرواریدها

نویسنده : مریم شیعه زاده

این بار؛ همین جا، در مشهد خودمان، سعی کردیم تا شما را با فروشگاهی متفاوت آشنا کنیم. جایی که تولید کننده انواع محصولات حجاب است. در این مرکز بیش از 10 مدل چادر و 30 مدل مقنعه مختلف طراحی و فروخته می‌شود. علاوه بر این، هر ماه، سه محصول حجاب توسط تیم طراحی این فروشگاه ارائه می‌شود که این محصولات بر روی سایت‌شان (hejabroom.ir) قابل مشاهده است. پس با ما همراه شوید و به خانه حجاب صدف بیایید.. 

از ویژگی های قابل توجه خانه حجاب صدف، امکان انتخاب نوع پارچه و سفارش آن است. علاوه بر این ژورنال‌هایی هم موجود است که در آن قیمت و انواع نوار و کاردست ذکر شده تا مشتری به راحتی چادر دلخواه خود را داشته باشد. بد نیست بدانید که اگر تمایل داشتید، می‌توانید پارچه‌های خود را به خیاط‌های خانه حجاب بسپارید و نیازی نیست که حتما پارچه را از آن‌جا خریداری کنید. 

 

|| این‌جا؛ اولویت ترویج فلسفه حجاب است

خانه حجاب صدف صرفا ویترینی برای فروش محصول نیست، این‌جا اولویت ترویج فلسفه حجاب است. این را من نمی‌گویم، حرف آزاده کمیلی، مدیر این فروشگاه است. او می‌گوید: در سال 1383 مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ای بر مسئله حجاب داشتند و همین باعث شد با کمک مادرم که بازنشسته آموزش و پرورش است، به فکر تاسیس خانه حجاب بیافتیم و در فضایی حدود 100 متر و با دوخت و عرضه چادر صدف (اولین طرح مان) وارد این عرصه شویم. 

 

|| در این فروشگاه چیزهای خواندنی هم زیاد است!

«به سمت ما آشغال پرتاب می‌کردند و روی ما آب دهان می‌انداختند. در راهروی مدرسه بد و بیراه می‌گفتند و گاهی چیزهای ترسناک، مثل مارمولک به طرف پرتاب می‌کردند تا کم بیاورم و حجابم را کنار بگذارم. بالاخره یک روز مادرم به مدرسه آمد و به مدیر مدرسه شکایت کرد. مادرم به مدیر گفته بود بچه‌ها مرا خیلی اذیت می‌کنند و شما باید با کسانی که این رفتارها را مرتکب می‌شوند برخورد کنید. مدیر مدرسه هم خیلی راحت پاسخ داده بود اگر می‌خواهید دخترتان اذیت نشود، او را از این‌جا ببرید و دیگر اجازه ندهید، به مدرسه برود. ما هیچ حمایتی نداشتیم و آن روزها در آمریکا مسلمانان بسیار کم بودند و اگر هم مسلمانی در اطراف بود یا وهابی بودند یا سنی. مذهب شیعه در آن زمان ناشناخته بود و کمتر کسی درمورد آن می‌دانست.»

متنی که خواندید قسمتی از مصاحبه خانه حجاب صدف با زهرا گونزالس، مسلمان ۀمریکایی بود که می‌توانید متن کامل این مصاحبه را بر روی کاتالوگ‌های موجود در این فروشگاه، مطالعه کنید. علاوه بر این، تحقیقی هم پیرامون وضعیت دختران مسلمان در انگلیس انجام داده‌اند که خواندن آن نیز خالی از لطف نیست.

 

 

درحین بازدید از خانه حجاب صدف با افراد زیادی گفت‌وگو کردم که می‌توانید در ادامه سه گفت‌وگو را بخوانید: 

میانه خوبی با چادر ندارم!

24 ساله است و لیسانس کامپیوتر دارد. برای خرید مقنعه به خانه حجاب آمده است که جملاتی درمورد مدل‌های مقنعه بین مان رد و بدل می‌شود. 

+ همیشه از این‌جا خرید می‌کنی؟

- خانه‌مان همین اطراف است و معمولا اگر چیزی لازم داشته باشم ازهمین جا خرید می‌کنم.

+ مقنعه‌های تولید صدف و طراحی‌شان را می‌پسندی؟

- بله، بعضی‌های‌شان خوب هستند. یک بار هم یکی از آن‌ها را برای تولد خواهرم خریدم.

+ و مدل‌های چادر؟

- خوب هستند. کمی متفاوت‌تر از چادرهای بازارند.

+ تا به حال نخواستی هیچکدام را امتحان کنی؟

- نه، میانه خوبی با چادر ندارم.

+ چرا؟

به نظرم بعضی مانتوها حجاب‌شان کامل است و دیگر نیازی به چادر نیست. 

+ تا به حال چادر نداشتی؟

- یک چادر مشکی دارم که اگر لازم شود سرم می‌کنم. مثلا برای عزاداری‌ها. 

+ یعنی فلسفه چادر، استفاده از آن در عزا و ماتم است؟

- نه، ولی خب مشکی است دیگر و به نوعی انرژی منفی دارد.

+ یعنی شما مانتو مشکی هم استفاده نمی‌کنید؟

- معمولا سعی میکنم مشکی نباشد اما تا به حال مانتو مشکی هم داشته ام!

 

دوست ندارم پشت سرم حرف باشد

32 سال سن دارد و می‌گوید در آتلیه عکاسی مشغول به کار است. مدرک عکاسی دارد و برای خرید چادر به خانه حجاب مراجعه کرده است. 

+ مدل‌های چادر چطور بود؟ 

- خوب بودند. اما ترجیح می‌دهم ساده باشد. برای سن و سال من همان چادرهای ساده مناسب‌تر است. 

+ چادر را برای چه می‌خواهی؟ 

من چادری نیستم. برای مراسم ازدواج یکی از اقوام همسرم به شهرستان می‌رویم. خانواده مذهبی دارد و دوست ندارم در جمع‌شان انگشت نما باشم.

+ چادر را برای رضایت دیگران می‌پوشی؟

- خب یک جورهایی می‌شود گفت بله. به هر حال دوست ندارم، پشت سرم حرف باشد که ایمان درست و حسابی ندارد!

+ حجاب هم می‌تواند بیانگر میزان ایمان فرد باشد؟

- به نظر من خیلی دخیل نیست! میزان ایمان هرکس درونی است و نمی‌شود از روی ظاهر قضاوت کرد. بعضی‌ها هستند چادر را به اجبار و یا برای ریا سرشان می‌کنند. 

+ دلیل عدم استفاده شما از چادر همین بعضی‌ها هستند؟

- دلیل اصلی‌اش این است که نگه داشتن چادر سخت است، اما این هم می‌تواند باشد. 

+ یعنی شما از تلفن همراه استفاده نمی‌کنید، چون بعضی‌ها از آن استفاده نابجا می‌کنند؟

(می خندند و کمی این پا و آن پا می‌کند) حرفم را پس می‌گیرم! بنویسید فقط چون نگه داشتنش سخت است از آن استفاده نمی‌کنم!

 

بدون چادرم هیچ کجا نمی روم!

19 سال دارد و متالوژی می‌خواند. دانشجوی دانشگاه امیرکبیر تهران است و به همراه مادرش برای خرید چادر آمده بودند که برای گفت و گو به سراغ‌شان می‌روم.

+ برای خرید چادر آمده‌اید؟

- بله، چند روز پیش اتفاقی مدل چادر صدف را جایی دیدم و آدرس این‌جا را به من دادند.

+ همیشه چادر به سر می‌کنید؟

- بله، 15 ساله که بودم به چادر علاقه‌مند شدم و از همان موقع از آن استفاده می‌کنم.

+ اجباری از سمت خانواده نبود؟ 

- نه! خانواده تنها نقش راهنما را داشتند و هیچگاه ما را وادار به انجام کاری نمی‌کردند.

+ سخت نیست؟ 

- اوایل کمی سخت بود، اما بعد شیرین شد و آلان طوری به آن وابسته‌ام که اگر نباشد، امکان ندارد از خانه بیرون بروم.

+ چرا؟ مگر مانتو حجاب نیست؟

- آدم وقتی کسی را دوست دارد، سعی می‌کند به حرفش گوش بدهد و خودش را به خواست او نزدیک کند. وقتی خدا این پوشش را از من می‌خواهد، شایسته است طبق میل او عمل کنم. 

+ اما بعضی‌ها می‌گویند در قرآن به چادر اشاره نشده؟

- به نظرم این‌ها بهانه است. اصلا قبول! در قرآن نیامده، اما در روایات پیرامون حجاب بانوان ممتازی مثل حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) که خوانده‌ایم و می‌دانیم آن‌ها که الگو زنان مسلمان هستند، از چه پوششی استفاده می‌کردند. 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
ati
ati
٩٢/١١/٢٢
١
٠
خیلی خوب بود ..ادرسشو میذاشتی حداقل..من گشتم ادرس نبود...البته یه بار اقای نادری ادرس اینجا رو داده بودن ...اما یادم رفته
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
:) یادم برفت! خخخ
ati
ati
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
اون سایتشم بازنشد
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
سایت برای من باز میشه // مرورگرت رو عوض کن // حتما یه سربزن ، سایت جامع و مفیدی داره
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
سایت برای من باز میشه // مرورگرت رو عوض کن // حتما یه سربزن ، سایت جامع و مفیدی داره
ghazale
ghazale
٩٢/١١/٢٢
٠
١
ندیده بودم اینجا رو :)) راس میگویند خوب سخته نگرداشتنش :)) آدرسش کوجاس ؟ مدل های مختلف چادر رو زیاد ندیدم !
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
حدود 10 مدل چادر داره ... برو ببین! :)
admin
admin
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
آدرس چادر صدف: خیابان آبکوه؛ بین میدان تختی و چهار راه مجد، بعد از پمپ بنزین. حاشیه خیابون آبکوه هست.
Niva
Niva
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
آها اونجاس من دیدمچ
ati
ati
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
اها...الان یادم اومد...یه بار ادرس و گفته بودین...مرسی
ghazale
ghazale
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
ممنان :)
Niva
Niva
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
منم یه چادر عربی خوب میخواستم :) آدم راحت تره :) ممنون واسه گزارچ
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
چادر عربی ش خوب بود :) // خاهش میشه :)
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
ممنون واسه گزارشتون :)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
خاهش :)
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
ها :-o
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
:-) ها نه! ... بله! خخخخ
....
....
٩٢/١١/٢٢
٢
٦
کی گفته چادر حجاب کامله؟؟؟؟؟؟ مگه در زمان پیامبر چادر بوده اصن؟؟؟؟؟
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
بله ، حضرت فاطمه س از پوشش چادر استفاده می کردن
translator
translator
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
دوست عزیز حجاب برتر و کامل چادر هست اما اونم بستگی به اون فردی داره که داره چادرو به سر میکنه چون بعضی ها در عین چادر بودن ابروی هر چی چادری رو میبرن مثلا چادرشون شیش متر از خودشون عقب تره. یا چادرای قاجاری که طرحش خوبه اما بعضی خانوما متاسفانه قسمت بالا رو به کل ول میکنن و با توجه به اینکه از قسمت کمر محکم بسته شده بالاتنه تنگ میشه و... و این صحیح نیست. پس خود افراد چادری هم نقش به سزایی تو کامل و برتر بودن چادر دارن وگرنه چادر بلقوه حجاب کامل و برتری هست و ارزش و قداست بالایی داره و نباید با بد و نادرست پوشیدنش حرمتش شکسته بشه . در خصوص سوال دومتون هم زمان پیامبر خانوم ها پوشش هایی کاملا بلند و گشاد داشتن که اسمش جلباب بوده و در قران هم بهش اشاره شده و نمونه ی امروزیش همین چادر هستش
Paeez
Paeez
٩٢/١١/٢٢
٢
٠
اوووووووو بالاخره رفتی:)قیمت چادراش مناسب بود؟!:)به نظر من کسی که حس مصونیت دادن چادر رو لمس کنه سختیش رو هم می پذیره:)ما که راضی هستیم ایشالا خدا راضی باشه:) امیدوارم این دست فروشگاه ها ی با هدف ادامه دار باشن:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
بالاخـــــــــــــرهههههههههههه! .... خخخخ // قیمت ها بین 70 تا 200 متغیر بود ... بستگی ب پارچه ای ک انتخاب می کنی داره // منم بات کاملا مبافقم :)
باران
باران
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
چی همه مدل روسری :))))) برم یه شصتادایی واسه خواهرم بخرم اینقد دنبال مدل روسری جدید میگرده /مرسی مریمی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
ب سایت شون سربزن مدل ها رو ببین :) جالب بودن // خاهش خانومی :)
translator
translator
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
ممنون اینجا رو میشناختم جای سرشناسی برای محصولات حجاب تو مشهده. متاسفانه دید بعضیا انقدر محدوده که فقط چادر رو برای عزا میدونن و ارزش و قداستش رو هنوز متوجه نشدن...
سلما
سلما
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
آغا منم خودم چند بار رفتم اونجا قیمتاشون نجومیه .... من عاشق چادر ملی ام خیلی راحتم باهاش و جلوشم بسته است وساه رانندگی هم راحتم ولی چادرم کهنه شده :( چادر عربی هم دارم ولی حجابش به نسبت بقیه چادرا کمتره مرسی خانوم شیعه زاده
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١١/٢٣
١
٠
خيلــــــــــــــــي هم عالـــــــــــــــــــي (^_^) خسته نباشين .... گذرمون افتاد حتما يه سري ميزنيم.... البته من ديگه چادر هامو خودم ميدوزم :) بر عيد هم مدل قجري دوختم (^_^) شال ومقنعه هم كه مامان خانومم ميدوزه دونه به دونه :))))
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
با این قسمتش خییییییییییییلی حال کردم افرین بهش
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
واقعا خدا قوت به مسئولین فروشگاه اجرشون با خدا
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
ممنون. دوستم همیشه از اونجاچادر میگیره وتعریفشو زیاد شنیدم.. خودم نرفتم ولی این دفعه خواستم چادربگیرم حتما میرم
maede
maede
٩٢/١١/٢٣
١
٠
من اینجا رفتم..چادرم خریدم :) واقعن ایول به اون دختر آمریکاییه..خوشم اومد :) مرسی از گزارشت :)
hoorieh
hoorieh
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
خییییییییللللللللللللیییییییی خوب بود در ضمن یادآور بشم که خیلی کاکتوسی خونه ما که همون نزدیکی ها بود یه ندا می دادی دیگه ... اصن چرا نیومدی خونمون هان ؟؟؟؟؟
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/١١/٢٣
٠
٠
از اون جایی که اینجا خیلی به خونه ما نزدیکه هیچی نمیگم که خواستگارا آبکوه و سناباد رو زیر پاشون له نکنن /// در کل هم گزارشی بود بسی عااااااالی ...
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٢٤
٠
٠
من فکر می کنم هرچی هم که یک خانوم با حجاب باشه ولی چادر نداشته باشه بازم نمیشه گفت حجابش کامله... | این خیلی عالیه که حجاب رو ترویج میدند، در این شرایطی که بعضی ها حجاب رو مانعی برای خودشون میبینند و فکر میکنند حجاب برای قدیم بود و اتریپ روشنفکری هم میگیرند... |آدرسش رو یادم باشه بعداً به کار میاد :دی | خیلی ممنونم خانم شیعه زاده خیلی گزارش جالبی بود، موفقیات به قول خودتون :)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١١/٢٥
٠
٠
خیلی هم عالی بود.....:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٢/١٢/٢٩
٠
٠
سلام:جالب بود متشکرم