Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - هفت خوان ورود فیلم فجر به مشهد www.jeem.ir
هفت خوان ورود فیلم فجر به مشهد
چرا اکران فیلم‌های فجر هر سال با حاشیه همراه است

هفت خوان ورود فیلم فجر به مشهد

نویسنده : محمد حسین وکیلی

مدتی است که سینماها در راس تیتر اخبار هنری کشور قرار گرفته‌اند و احتمالا این روال ادامه نیز داشته باشد، اما با یک پیگیری ساده اخبار، برای تغییرهای فراوان، بهت زده خواهید شد! 

هر سال قبل از شروع جشنواره فیلم فجر در مشهد گمان‌ها و صحبت‌های زیاد می‌شود، در آخر جشنواره برگزار می‌شود و پیشرفتی در برگزاری آن حاصل نمی‌شود، امسال هم، همچنان ضعف‌ها و کاستی‌ها به چشم می‌آید و تلاش مسئولان برای حل این نقیصه‌ها کافی به نظر نمی‌رسد.

 

|| بنویسید آشتی با سینما بخوانید ضربه به سینما

ماجرا از پنجشنبه 10 بهمن شروع شد، یعنی روز «سینما سلام». با کمی اغراق می‌شود گفت نصف مشهد به سینماها هجوم بردند تا عرض سلام و اردات خود را ابراز کنند و نهایتا منت بگذراند و فیلمی هم در همین راستا ببینند. نتیجه این هجوم شکستن شیشه‌های سینما، خسارت 30 میلیونی سینما آفریقا و تعطیلی و فرار مسئولین سینما هویزه از ساعت 3 عصر شد.

حسین کریمی (مدیر پردیس هویزه) در دفاع از تعطیلی زود هنگام سینما گفت: « فشار جمعیت به حدی بود که در صورت تعطیل نشدن سینما، اتفاقات ناگواری رخ می‌داد، چرا که مشاهده می‌شد در صورت ادامه این وضعیت کودکان و بانوان دچار آسیب می‌شوند.»

یکی از بی‌فرهنگی‌ترین رویدادهایی سال در یکی از نقاط اصلی فرهنگی مشهد رخ داد، جایی که پلیس هم کاری از دستش بر نمی‌آمد.

 

|| و اما جشنواره فیلم فجر مشهد

مدتی پیش تئاتر فجر برای اولین بار در مشهد به نمایش در آمد و استقبال از آن فراتر از انتظار بود به گونه‌ای که تمام کسانی که پشت در تئاتر بودند، اجازه حضور پیدا نکرده و جمعیت قابل ملاحظه‌ای شانس دیدن نمایش را از دست دادند. این استقبال نشان می‌داد که مردم مشهد از مسئولان انتظار برگزاری جشنواره فیلم فجر قوی‌تری نسبت به سال‌های گذشته را دارند. اما داستان برگزاری فیلم فجر مشهد مثل هر سال پر حاشیه و با تغییرات فراوان بود که باعث گمراهی مردم شد.

 

سیانس اول

حرف‌هایی مبنی بر کمبود بودجه مطرح شد و گمانی زنی‌هایی از عدم اجرای احتمالی جشنواره فیلم فجر به میان آمد.

سیانس دوم

شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم فجر در تهران تصویب کرد که تنها یک سینما اجازه پخش این فیلم‎ها را داشته باشد و هر فیلم تنها یک بار اکران شود و تصمیم بعدی این بود که فقط 20 فیلم در هر شهر اجازه اکران دارند.

سیانس سوم

مسئولان مشهدی هم که پیرو راه تهرانی‌ها بودند، سالن شهید اصغرزاده را به عنوان سینمای برگزار کننده معرفی کردند و همان‌طوری که از نامش پیداست، از سینما خبر نبود و یک سالن با پرده نمایش قرار بود به این جشنواره اختصاص یابد.

بلیت جشنواره 6000 تومان اعلام شد و قرار بر این بود که جشنواره از پانزدهم تا بیست و پنج بهمن ماه برگزار شود.

سیانس چهارم

رسانه‌ها و مردم و به طور خاص هنرمندان که این بی‌احترامی را تحمل نمی‌کردند، واکنش‌های زیادی را از خود بروز دادند تا جایی که حرف احتمال برگزاری جشنواره در سینما هویزه به میان آمد.

سیانس پنجم

سینما هویزه به عنوان برگزار کننده جشنواره انتخاب شده و قرار بر این شد که 15 فیلم در جشنواره مشهد نمایش داده شود و شروع جشنواره نیز هفدهم بهمن ماه تعیین شد.

در همین راستا سعید سرابی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی) گفت: مباحث مالی برگزاری یازدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد امسال از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار بود که با همکاری وزارت ارشاد رفع شد.

سیانس ششم

افتتاحیه جشنواره در هفده بهمن آغاز و سرانجام مراسم اختتامیه در بیست هفت بهمن ماه برگزار خواهد شد، همچنین لیست 16 فیلم قطعی شده برای نمایش به شرح زیر اعلام شد: چ مثل چمران، ملبورن، انارهای نارس، رد کارپت، پنج ستاره، روزگاری عشق و ضیافت، خط ویژه، رنج و سرمستی، برف، شیار143، فصل فراموشی فریبا، با دیگران، متروپل، تمشک، فرشته‌ها با هم می‌آیند، اشباح.

لیست چهار فیلم دیگر نیز اعلام خواهد شد.

ساعات نمایش از ساعت 10 صبح الی 22 اعلام شد و بهای بلیت نیز بین 4000 تا 6000 تومان تعیین شد (و نهایتا 5000 تومان قطعی شد)، در روزهای آخر جشنواره علاوه بر سینما هویزه، سالن شهید اصغرزاده نیز نمایش فیلم‌ها را در خود می‌بیند

سیانس هفتم

سینما هویزه از شب چهاردهم تیزرهای فیلم فجر را از بخش اطلاع رسانی و تبلیغاتی‌اش پخش می‌کرد و مسئولین اعلام کرده‌اند که 70 درصد بلیت‌ها اینترنتی فروش خواهد رفت.

برنامه پخش 16 فیلم به صورت رسمی اعلام شده که افتتاحیه با فیلم «چ مثل چمران» بود.

سیانس هشتم

-سیما هویزه یک روز قبل از برگزاری از تلوزیون خود به صورت زیر نویس اطلاع داد که بلیت جشنواره فقط حضوری فروخته می‌شود، اما فروش اینترنتی وجود داشته و عدم هماهنگی باعث شده فعلا فروش اینترنتی وجود نداشته باشد، احتمالا به زودی این مشکل نیز برطرف می‌شود که این‌طور نشد و بلیت فروشی حضوری شد.

-جشنواره ساعت 10 صبح 17 بهمن ماه با فیلم «چ مثل چمران» ابراهیم حاتمی کیا آغاز به کار کرد.

-سایت جشنواره هم خود را به روز اول برنامه رسانده و بالاخره باز شد

-برنامه اکران فیلم‌ها کاملا عوض شد

-قیمت بلیت هر  فیلم 5000 تومان است و برای هیچ صنفی تخفیف وجود ندارد

-روز آخر جشنواره فیلم‌های منتخب دوباره در سینما هویزه روی پرده می‌روند

 

|| اطلاع رسانی جشنواره

سایت جشنواره قرار است به عنوان یکی از مراجع اصلی اطلاع رسانی معرفی شود، که تا یک روز قبل از شروع جشنواره سایت مسدود و در حال بروز رسانی بود، آدرس سایت جشنواره http://mashhadfajrfilm.ir/ است

سامانه پیامکی به شماره 3000787878 اعلام شد.

یک از مرجع‌های اطلاع رسانی جدید امسال، نرم افزار آندروید جشنواره فیلم فجر مشهد است که یک سایت سینمایی آن را ساخته و برای دانلود در اختیار عموم قرار داده است .

 برای دانلود نرم افزار جشنواره فیلم فجر مشهد کلیک کنید.

http://mashhad-cinema.ir/App_Themes/Image/HomeMasterPageFile/NewDes/JashnvareFajreMashhad.rar

 

 جدول اکران جشنواره فیلم فجر مشهد . 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
mohii-2
mohii-2
٩٢/١١/١٩
١
١
اووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووف چقد زیااااااااااااااااااااااااااااااد!!!!!!!!
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/١٩
٠
٠
کلا عادت کردم به این که همیشه سر در گم بمونیم دیگه چیزه تازه ای نیست متاسفانه ....واقعا بعضی اوقات دلم میخواد سرمو بزنم به دیوار ....ممنونم از شما
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٢/١١/١٩
١
٠
هماهنگ کنین باهم سرمونو بزنیم به دیفال:)))))
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٢/١١/١٩
٠
٠
:))))
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/١٩
٠
٠
روز اشتی با سینما طرح جالبی نبود! :| :| /// اینکه فقط هرفیلم فقط توی یک روز اکران میشه خوب نی! /// نرم افزار خوب بود! ... /// و در پایان فیلم دوس نمیدارم! خخخ /// ممم.... ولی شاید واس یکی دو تا ، با قدوم خودم ، سینما رو منور نمودی ام! خخخ /// مچکرات
aftab701
aftab701
٩٢/١١/١٩
٠
٠
قشنگاش كدومان برم ببينم
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/١٩
٠
٠
یعنی تو عمرم اینجوری بی برنامگی ندیده بودم! برای دیدن فیلم چ چکارهایی که نکردیم . فکر کنم ماجرای اکران نشدن فیلم چ در سیانس سوم رو شنیده باشین. یک ساعت معطل بودیم ! دعوا شد! اصلا یک اوضاعی بود که میشد ازش یک فیلم سینمایی ساخت! در ضمن سایتی که اعلام کردید از امروز به روز رسانی نمیشه!!! چونکه مدیر سایت امروز عمل داشتن!!
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/١١/١٩
٠
٠
راستی سایتی که اعلام کردین به روز میشه!من حواسم نبود با یک سایت دیگه اشتباه گرفتم ، گفتم به روز نمیشه!!
Paeez
Paeez
٩٢/١١/١٩
٠
٠
دوست داشتم رد کارپت و چ رو برم که نشد !امیدوارم آرایش غلیظ نعمت الله بیاد مشهد شاید برم.ممنون
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
تعریف "چ" و "شیار 143" رو زیاد شنیدم ولی خب فکر نکنم وقت کنم برم نگاه کنم بعدشم اینقدر شلوغه که آدم حالش گرفته میشه !! به امید فروش اینترنتی بودیم که...! | چرا این نرم افزارارو نسخه جاواشو نمیسازن :خخخخخ | خیلی ممنونم محمدحسین :))) دمت گرم
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
منم تعریف چ رو شنیدم ....
s_kiani
s_kiani
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
سینما تو مشهد شده مسخره بازی,ی سر برین هویزه میفهمید چی میگم!! البته توصیه میکنم نرید…والا
MILAD
MILAD
٩٢/١١/٢٠
٠
٠
ممنون که راجع به این موضوع اطلاع رسانی کردین. تعریف رد کاپیت و چ و شیار 143 رو تو روزنامه خوندم
Niva
Niva
٩٢/١١/٢١
٠
٠
ما که خیلی علاقمندیم واسه جچنواره فجر بریم سینما .. فعلا که قسمت نچده :) تا ببینیم خدا چی میخواد... البته بیچتر دوست داچتم واسه چ و چیار 143 بریم که نچد :) ممنون جناب وکیلی
H_fateme
H_fateme
٩٣/٠١/٣٠
٠
٠
(^____^)