دعوای عرب و عجم
چه کسی سود می‌برد؟!

دعوای عرب و عجم

نویسنده : y_ehsan

بعضی‌ها چنان ادعای ایرانی بودن‌شان می‌شود که حد و مرزی ندارد و رگ غیرت‌شان حسابی ورم می‌کند که بیا و ببین. بیشتر این افراد هم، تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان خارج از کشور قرار می‌گیرند و بدون هیچ فکری شروع به گفتن حرف‌هایی می‌کنند که از این شبکه‌ها در مغزشان فرو کردند.

به عنوان مثال می‌گویند چرا نماز را با زبان عربی بخوانیم، بیاییم فارسی بخوانیم. یعنی من می‌خواهم بدانم این شخص از پیامبر(ص) و خداوند خیلی بیشتر می‌فهمد؟ یا اگر خب اگر قرار بود قرآن را فارسی بخوانیم، نعوذ بالله خداوند بیهوده آخرین پیامبر را از عرب‌ها انتخاب کرده و قرآن را به عربی بر او نازل کرده؟ مگر خداوند در قرآن نفرمود، ما قرآن را عربی نازل کردیم تا در آن بیاندیشید؟

 

یا مثلا می‌گویند که: عرب‌ها به ما آموختند که بجای خوراک بگویم، غذا که خودشان به ادرار شتر می‌گویند. جالب است بدانید غِذاء در عربی به معنی خوراک است. جمع آن أغذیه می‌باشد. حال این مشکل از ماست که غِذا را غَذا تلفظ می‌کنیم.

یا می‌گویند: عرب‌ها به ما آموختند برای شمارش خودمان از نفر استفاده کنیم که خودشان برای حیوانات به کار می‌بردند. جالب است بدانیم نفر به معنی دسته است. که در قرآن برای شمارش انسان و جن استفاده می‌شود. البته برای شمارش شتر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یا دیگر می‌گویند: عرب‌ها به ما آموختند که به جای واق واق سگ بگوییم، پارس. که نام سرزمین‌مان است. اول این‌که عرب‌ها در واژه‌های‌شان اصلاً «پ» ندارند که بخواهند  «پارس» را به ما یاد بدهند! همچنین واق کلمه عربی است، به معنی نگهدارنده و فارس‌ها به صدای سگ «عو عو» می‌گفته‌اند. و البته یکی از معانی واژه پارس خبر کردن نیز هست.

یا باز می‌گویند: عرب‌ها به ما آموختند بگوییم شاهنامه آخرش خوش است، چون آخر شاهنامه ایرانی‌ها از عرب‌ها شکست خوردند. بهتر است بدانیم اصلا در شاهنامه خبری از اعراب نیست، که ایرانیان بخواهند از آن‌ها شکست بخورند!

 

عرب‌ها به ما آموختند یا غربی‌ها؟

نکته جالب‌تر قضیه این‌جاست که بعضی از این خانم‌ها که این حرف‌ها را تو شبکه‌های اجتماعی می‌نویسند، عکس‌های لخت و بی‌حجاب خودشان را گذاشتند و زیر آن عکس‌ها چندین عرب لایک زدند و کامنت به زبان عربی گذاشتند و لذت بردند از زن ایرانی و آن خانم هم ابراز خوشحالی کرده از این تعاریف عرب‌ها. عجب غیرتی؛ جالب‌تر این‌جاست که بیشتر همین افراد که از اعراب بدشان می‌آید برای گردش و تفریح و صفا سیتی می‌روند دبی. شاید دبی برای اروپا بوده ما خبر نداشتیم!

 

حالا اگر بخوایم واقعاً به عنوان یک ایرانی رگ غیرت‌مان باد کند، باید یک نگاهی به همین شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان خارج بیاندازیم که به خانواده‌های ما برهنه بودن را آموختند. همین‌ها هستند که به ناموس ما آموختند در کنار شوهرت دوست پسر هم داشته باش. همین‌ها به جوان‌های ما آموختند احترام بزرگترها را نگه ندار. همین‌ها به ما آموختند که چشم‌های‌مان هیز باشد و به ناموس مردم نظر داشته باشیم و در برابر چشم هیزی دیگران به ناموس‌مان بی‌غیرت باشیم.

حالا بودجه این شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان خارج از کشور رو کی می‌دهد؟ درست متوجه شدید، غربی ها. آن‌ها به ما آموختند که ایرانی نباشیم؛ نه عرب‌ها. تازه این عرب‌هایی که پیامبر هر 40 روز با آن‌ها سر جنگ داشت (عقل‌شان نمی‌رسد) چطور می‌توانند به ما که مهد فرهنگ و تمدن جهانی هستیم چیز یاد بدهند؟

نمی‌خواهم از اعراب دفاع کنم اما مشکل در این‌جا اعراب نیستند، مشکل دین اسلام است. می‌خواهند از این طریق به دین ما ضربه بزنند و کاری کنند که مردم با توجه به کینه‌ای که از اعراب دارند، از اسلام دور شوند.

(از سایت معبر سایبری فندرسک)

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٢/١٢/٠٥
٢
١
زیبا و حق بود ممنون
tina_m
tina_m
٩٢/١٢/٠٥
١
٢
مطلبتون خوب بود منم این مقاله رو تو اف بی دیده بودم با این ک قانع نمیشدم اما دلیل قانع کننده ای هم نداشتم بگم ک حرفاتون اشتباه. ولی من خودم از عربا بدم میاد و شدیدا از ایرانی و ایرانی بودنم دفاع میکنم اما نه با این دلایلی ک گفته شد و ....... و این ک هر چی و به فارسی وان و ماهواره و اینا ربط ندین اصلا جالب نیست دیگه شدیم مسخره همه گیر میکنیم به اونا میچسبیم ببخشید طولانی شد
maede
maede
٩٢/١٢/٠٦
٢
٠
جالب بود!تا حالا نشنیده بودم.درسته که نباید انقدر غرض ورزی کنیم و بگیم عربا اینطور و اونطور ولی ربطی به دبی رفتنم نداره!ولی کلن همینطوره نباید تمام تقصیرارو بندازیم گردن اونا یا حتی غربیا!خدایی هرچی میشه که نمیشه گفت غرب!
y_ehsan
y_ehsan
٩٢/١٢/٠٦
١
١
سلام دوست عزیز...کافیه یکم تحقیق در مورد کسایی که توی شبکه های غربی این بحث ارو پیش می کشن کمی تحقیق بشه....همین...خودتون متوجه خواهید شد
translator
translator
٩٢/١٢/٠٦
٤
٣
افرین واقعا که حرف دل من بود. نمیدونم مردم چرا چشم و گوششون رو بستن و هر چی از ماهواره میشنون باور میکنن همین ماهواره ای که انقدر ظریف کار میکنه و با فیلماش داره خیانت رو به خورد مردم ما میده و میخواد عادی جلوه بده بعد میگن نمیدونم چرا شوهرم /زنم بهم خیانت کرد ، نمیدونم چرا بچم با این سن کمش دنبال کارای ناجوره ، نمیدونم چرا هر چی مشکل و بدبختیه انگار هوار شده رو سر من، نمیدونم چرا زندگیم برکت نداره، نمیدونم چرا روابط خانوادگی بین من و همسر و بچه هام انقدر خشک و بی روح شده، چرا هرکی سرش تو لاک خودشه و به کار بقیه کار نداره، چرا کوچیک تر احترام بزرگترو نداره و بچم تو روم وامیسته و خییییییییلی چراهای دیگه که جوابش تو زندگیه خودمونه اما نمیبینیم نمیدونیم و نمیخوایم بفهمیم. اصلا شماها دقت کردین که تو برنامه هاشون به جای سلام میگن دروووووود، مثلا چون عربیه میخوان ایرانیش کنن ولی سلام هست که برکت داره نه دروووود. بعدم یکی نیست بگه شماها اگه نگران نژاد اریایی هستین چرا از ایران رفتین؟ چرا دارین با شبکه های جاسوسی همکاری میکنین؟ چرا منتظر یه جرقه ی سیاسی هستین که کشورو بهم بریزین و خودتون بیاین به کرسی بشینین؟ چرا میخوایم اسلامی بودن رو از جمهوری بودنمون جدا کنین؟ من با چند تا امریکایی که صحبت کردم دیدم که همشون از خیانت همسراشون مینالن حتی بین همونا ادمای منطقی هم هستن که به کشور خودشون ایراد میگیرن و واقعا انتقاد میکنن از وضعشون بعد ما اصلا تو باغ نیستیم همچین چسبیدیم به این شبکه های ماهواره ای که انگار به جونمون بستن، داریم دستی دستی زندگی خودمون و بچه هامونو خراب میکنیم.خوبه که ادم به اصالتش افتخار کنه مدافعش باشه و اصلشم همینه اما نه اینکه ریشه به تیشه ی دینش بزنه. ما ایرانی هستیم، درست اما ایرانی بودنه ما با اسلامی بودن ما درامیخته ست و جدا شدنی نیست، اسلام هم بخش مهمش عربی هست و همین عربی بودنشه که جذابش کرده که عبدالباسط تو هر محفلی که میرفت برای تلاوت چند نفر مسلمون میشدن پس همونقدر که از ایرانی بودنمون دفاع میکنیم باید از دینمون هم دفاع کنیم . .. خوااااااااااااااهشا انقدر ساده و کورکورانه به هر موضوعی نگاه نکنین...
s_kiani
s_kiani
٩٢/١٢/٠٦
٢
٣
دحرف شما درست ولی عرب هاهم همچی خوب نیستن ک سنگشون رو ب سینه بزنیم
y_ehsan
y_ehsan
٩٢/١٢/٠٦
١
٢
سلام دوست عزیز....ی کتاب دیدم در مورد وهابیت و تفاوت اون با عرب واقعی ...ی نگاه بهش بنداز
y_ehsan
y_ehsan
٩٢/١٢/٠٦
١
٢
سلام دوست عزیز...ما خودمون ایرانی ها هم هممون پسر پیغمبر نیستیم.... با نگاه عادلانه بنگریم
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١٢/٠٨
٠
٠
........................oooo
امیر
امیر
٩٦/٠٢/١٧
٠
١
این یارو که خودی اینو نوشته عربه ببینمش پارش میکنم
پربازدیدتریـــن ها
شعری سروده خودم

کی گفته جنگِ بر سرِ رای افتخار است؟

٩٦/٠٢/٣٠
دلت نیامده مرا صدا کنی

شاه مقصود دلم

٩٦/٠٢/٣١
حواس مان به کائنات هم باشد

خانم های مجلس بخوانند

٩٦/٠٢/٣١
مسابقات ورزشی همبستگی کشورهای اسلامی در باکو

خواهرم؛ حجابت رو رعایت نکن

٩٦/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

چشمان سیاه تو

٩٦/٠٣/٠٣
بخوانید درد و رنج

می نویسم امتحان...

٩٦/٠٣/٠٢
پسری با موهای قرمز

Home - خانه

٩٦/٠٣/٠٢
ابلیس گونه مردود جهان شدم

در آن شب نخست

٩٦/٠٢/٣١
زنانی که نمی دانند زن هستند

زنان علیه ورزشگاه!

٩٦/٠٣/٠٣
یاد روزهای قبل از عاشق شدن

پسر آن دیگری

٩٦/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

مشتری بی مدار

٩٦/٠٢/٣٠
«دوستت دارم»های زندگی

بعضی از آدم ها...

٩٦/٠٣/٠١
او برایم همه بود

این من خودخواه

٩٦/٠٣/٠٢
استاد بافندگی زندگی!

دختر کنار دستی من

٩٦/٠٣/٠٤
جایی برای آدم های تازه

نترس و بگذار بروند

٩٦/٠٣/٠١
مسئله این است

پول دار یا بی پول!

٩٦/٠٢/٣٠
برای شاد بودن، منتظر هیچ مردی نباش

نامه ای به دخترم

٩٦/٠٣/٠٤
دنبال تو می گردم

امیدوارترین عاشق این حوالی

٩٦/٠٣/٠٤
شعری سروده خودم

عاصی شده ام

٩٦/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

درد شادی

٩٦/٠٣/٠١
تبلیغات
تبلیغات