این‌جا همه فرنگ رفته‌اند!
جایی بهتر از شهر ما...

این‌جا همه فرنگ رفته‌اند!

نویسنده : S_Alami

سلامی به گرمای زمستان بی‌برف امسال. خوب هستید؟! داشتم مطالب دیگر دوستان را می‌خواندم، دیدم فقط بنده هستم که با شما دوستان عزیز سلام و علیک و حال و احوال می‌کنم. خب چه کنم دیگر، این عادت‌مان هم مثل بقیه عادت‌های‌مان خاص است (اعتماد به سقف!)

این روزها آن‌قدر سوژه برای نوشتن زیاد شده که تند تند هی فکرهای جدید می‌زند به کله‌مان که برای شما بنویسیم.

 

شماها را نمی‌دانم اما بنده به چیزی معتاد هستم. به چیزی بس خان‌مان سوز و از خدا بی‌خبر. چیزی که همه زندگی شما را به باد می‌دهد. جیم را نمی‌گویم ها؛ جیم کلا بحثش جداست. اما این چیزی را که من می‌گویم یک چیز خاص است. آن‌قدر چیز چیز کردم یادم رفت چی بود حالا، آهان، فیسبوک اقا؛ فیسبوک.

شما را نمی‌دانم اما من در جامعه همه مدل آدم می‌بینم. دارا، ندار. شهری، روستایی. چاق، لاغر. قد بلند، قد کوتاه. اما من جایی را سراغ دارم که این همه تنوع جمعیتی ندارد. بله درست فهمیدید، باز هم پای فیسبوک در میان است. کلا فیسبوک جای جالبی است.

پسرهای آن‌جا همه شکم‌های‌شان شیش تکه. پوست برنزه، دماغ عملی، بابای‌شان تاجری چیزی تشریف دارن، کلا زیر ری‌بن اصلا عینک نمی‌زنند، آخر پوست‌شان حساسیت دارد به عینک‌های ارزان. لباس‌های‌شان که نگو. ماهی 20 میلیون پول لباس مارک می‌دهند، اصلا زیر آدیداس و پوما تنشان نمی‌کنند، آخر می‌دانید اگر هر لباسی بپوشند تنشان کهیر می‌زند. کلا در فازشان نیست چیز ارزان.یک فقره ب.ام.دبلیو زد فور سفید زیر پایش است، که عکس‌هایش هم گذاشته در فیسبوک؛ تف به ریا البته.

 

دخترها همه برنزه. همه رده سنی بین 22 تا 26. دماغ‌های‌شان را عمل کردند، باید هم چسب بزنند به دماغ‌شان آخر نمی‌خواهند بد حالت بگیرد. همه بوتاکس کرده، بدون چین و چروک. دو سه تا پروتز کوچولو در نواحی گونه و لب دارند. اما از نظر خودشان مادر زادی اینجوری بودند. بالای 40 کیلو وزن ندارند. هفته‌ای سه دفعه کلاس ایروبیک می‌روند با دوستان‌شان. هر از چند گاهی هم ریلیشن شیپ می‌زنند، آخر ته کلاس است. بابای‌شان فوق تخصص دارد. برای این‌که ریا نشود می‌آید با گوشی ایفون‌ش جلوی آینه عکس می‌گیرد می‌گذارد آن‌جا؛ تف به ریا البته.

25 عدد داداشی دارند! 36  فقره دوست اجتماعی، 4985 فرند عادی دارند توی فیسبوک و به قول آقای مهران مدیری، وقتی تعجب می‌کنند می‌گویند ووووو. خودشان هم یا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می‌خوانند یا خارج از کشور تحصیل می‌کنند.

 

خلاصه کلا همه آن‌جا بچه مایه‌دار، خوشتیپ، خوش هیکل و مدل هستند. در برخی از موارد دیده  شده که برای گرفتن 1 عکس 100 هزار تومان خرج میکنند و می‌روند آتلیه که چی؟! که عکس‌شان چهارتا لایک بیشتر بخورد.

همه‌شان از یک دم، کم‌کم بچه پایتخت هستنئ یا 100%  آن‌ور آب زندگی می‌کنند. 2 یا 3 زبان خارجی بلدند. در خانه‌شان انگلیسی حرف می‌زنند. به مامان می‌گویند مامی و به بابا می‌گویند پاپا. کلا شما هیچ آدم متوسطی پیدا نمی‌کنید در فیس بوک؛ همه 100% عالی هستند. همه‌شان هم اهل هنر هستند.100% یک ساز بلدند، 70 % گیتار می‌زنند. بعضی‌ها هم به عنوان مدل برای چند شرکت کار می‌کنند.

سیگار را که نگو؛ کل‌شان باید بکشند، چند تا عکس با سیگار نداشته باشی، اصلا بی‌کلاس حساب می‌شوی. دیگر چه بگویم والا، این هم فیسبوک بازی این روزهای جوانان.

شب و روزتان لیمویی.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_ghorbanzadeh
m_ghorbanzadeh
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
ziiiiiiiiiba
f_dehghan
f_dehghan
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
(0_0)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/١١/٢٦
١
١
چیقد از فیس بوق بدم میآد..:/...ایشششششش...بیشتر دخترآ از دماغ فیل افتادن...:/...اصن حرفی دربارش نزنم بهتره...نوشتتون خوب بخشیش رو توصیف کرده بود...با تشکر..:)
hamta
hamta
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
خدا رو هزار مرتبه شکر که من از اون دام بلا نجات پیدا کردم!!!!از همه بدتر جو تفکرات حاکم بر اون جاست .... من هر بار می رفتم گریه ام می گرفت:(((
mah-tkh
mah-tkh
٩٢/١١/٢٧
٠
٠
منم قبول دارم فیسبوک پر خطعبلات و آدم عقده ای شده! ولی من زندگی خودمو میکنم کاریم به اونا ندارم! ^_^ شمام نادیده بگیر...
s_kiani
s_kiani
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
جالب بود,ایول… ولی خدایی راست میگی ها!! همه هم شکست عشقی روخوردن مخصوصا خانوما خخخخخ
r_riahi
r_riahi
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
بلــــــــــــــــه دیگـــــــــــــ:ــ)ــه، مرسی
s_kiani
s_kiani
٩٢/١١/٢٦
١
٠
جالب بود ایول…ولی همه هم شکستی عشقی رو خوردن انجا مخصوصا دختر خانوما…خخخخخخ
MILAD
MILAD
٩٢/١١/٢٦
٠
١
مامانم گفته نرو فیس بووک ،اونجا جیزه ،منم به حرف مامیم گوش گردمو نرفتم. چه بچه حرف گوش کنیم منننننننننن :))
neda_f
neda_f
٩٢/١١/٢٧
٠
٠
افرین به شما !:))
MILAD
MILAD
٩٢/١١/٢٨
٠
٠
تشویق خالی که فایده نداره ،جایزمو رد کن بیاد :)))))
m_soltani
m_soltani
٩٢/١١/٢٧
٠
٠
متن جالبی بود ,ازین دسته از ادمها همه جا پیدا میشه اما فیسبوک جولانگاهی شده تا اسب سرکش بیهویتی و راز گشایی عقده های درونی و کمبودها اونقدر بتازند تا ... ممنونم ازتون :)
mr_khas
mr_khas
٩٢/١١/٢٧
٠
٠
:///// ..مـــــرسی :))
رادمهر
رادمهر
٩٢/١١/٢٧
٠
٠
ممنون ب خاطر متن اما فکر نمی کنید بیشتر نکات کپی بود به جای اینکه مورد جدیدی بهش اضافه بشه؟یه اداپته ی خوب باید بتونه با حفظ چارچوب حرف تازه ای بزنه(البته اینم بگم که این موضوع حرف تازه ی دیگه ای هم نداره)
tina_m
tina_m
٩٢/١١/٢٧
٠
٠
درسته ولی من بیشتر میرم دوستای خ قدیمی و فامیلا خ دور و ببینم. نکته مثبت هم داره همش بد نیست.....
علیرضا
علیرضا
٩٢/١١/٢٨
٠
٠
هرجا سخن از اعتیاد است، نام فیس بوق در آنجا می درخشد! تو اتوبوس نشسته بودم 2 نفر رو صندلی پشتی نشسته بودن، فکنم از اولی که من تو اتوبوس بودم تا آخرش که پیاده شدم داشتن با هم می حرفیدن از هر 10 تا کلمه 4 تاش فیس بوق و لایک و نمدونم این اصطلاحات فیس بوقی بود ! من که سرم درد گرفت از بس اینا حرف زدن ! بلند بلند هم می حرفیدن که یعنی لجم در امده بود! هی خواستم یک چیزی بگم، هی گفتم بی خیال... تازه تریپ روشن فکر هم به خودشون میگیرن ! اما انگار نه انگار شما تو یک جای عمومی هستید و باید به خقوق دیگران احترام بزارید...!!!!!!!!!!!!
a_tayebii
a_tayebii
٩٢/١١/٢٩
٠
٠
...................................
پربازدیدتریـــن ها
پایان تمام حسرت ها

حصار تنهایی

٩٧/٠١/٢٧
گذار یک اعتراف بکنم

پیوند ما از جنس جنون بود

٩٧/٠١/٢٩
لطفا با گویش مشهدی بخوانید

مشتبا وارد می شود!

٩٧/٠١/٢٦
شعری سروده خودم

وقتی به جای خواب غزل می‌ربایدم

٩٧/٠٢/٠١
موسسه پیش گویی «نون تو ماست» پیش بینی کرد:

وضعیت سلبریتی ها در سال 97

٩٧/٠١/٢٧
آنقدر می‌خندد که از چشم‌هایش اشک می‌آید

مه لقا بانو / قسمت اول

٩٧/٠١/٢٦
شعری سروده خودم

تیر خلاصی

٩٧/٠١/٢٨
درباره پایتخت 5

سناریو عجیب

٩٧/٠٢/٠١
تو خوب بمان

دل نشکنیم

٩٧/٠١/٢٨
یک جعبه واژه رنگی

شاید بشود گفت برگشت!

٩٧/٠١/٢٨
دل نمانده برایم

برای شما که دلتنگ تان شدم

٩٧/٠٢/٠٢
شعری سروده خودم

من چه گویم

٩٧/٠١/٢٧
با کلمات بازی نکنید

کارگر را چه به زندگی؟

٩٧/٠١/٢٩
محصول پیکسار و دیزنی

تفسیر انیمیشن کوتاه loe

٩٧/٠١/٣٠
شعری سروده خودم

من دیوانه

٩٧/٠٢/٠٢
رسالت ما در این دنیا

به نبیره ای که شاید هرگز زاده نشود

٩٧/٠٢/٠٢
شعری سروده خودم

شاه رویایی

٩٧/٠٢/٠١
عطرت عجب ماندگار است

آن خانه

٩٧/٠١/٢٦
شاید که فهمیدمت

هر روز باش

٩٧/٠١/٣٠
هدف از بعثت چه بود؟

سیاست‌زدگی تا کجا؟

٩٧/٠١/٢٦