دست كج به منزل نمی‌رسد
سوژه‌های داغ بيمارستانی

دست كج به منزل نمی‌رسد

نویسنده : مریم غلامزاده

ما آدم‌ها موجودات جالبي هستيم كلا زود يكه به قاضي مي‌رويم و بعضا زود هم به نتيجه مي‌رسيم بعد هم طرف را متهم كرده و به خودمان افتخار مي‌كنيم كه چه هوش سرشاري داريم و چقدر حيف شديم!

حالا داستان سر اين نيست كه بنده يكه به قاضي مي‌روم و شما نمي‌رويد؛ بيشتر داستان سر اين است كه هم يكه به قاضي نرويد، هم اگر در جاده تاريك و سرد يك عابر بيچاره دستمال پيچ شده را ديديد كه مثل مرغ پركنده همراه با سر و همسر بالا و پايين مي‌پرد و جلز و ولز مي‌كند كه «نگهدار جان مادرت» اصلا محلش ندهيد و برعكس گازش را تخته كنيد و حتما اين را هم يادتان باشد كه بار كج اصلا به منزل نمي‌رسد و وسط راه گير مي‌كند و مطمئنا اعمال قانون خواهد شد.

حالا ايناها چه ربطي به هم دارند؛ خواهم گفت...

 

چند روز پيش بيماري با پارگي ريه به وسيله چاقو را با مامور و بزن و بگير و خدم و حشم به بخش منتقل كردند و نمي‌دانم چه سري در ميان است، كه هر بار مي‌گويند «بيمار چاقويي» يكدفعه ياد شلوار كردي و سبيل بناگوش در رفته و زنجيرچرخان مي‌افتم. چون اصولا اين جور موارد با يك چنين تيپ‌هايي به بخش مراجعه مي‌كنند و اصولا دعوا كرده‌اند يا به خاطر سي.دي يا بخاطر سگ يا سر ناموس (ديدم كه مي‌گم)

به محض ورود به اتاق به جاي سيبيل و شلوار كردي با يك جوانك آرام و فرق كج آب و شانه كشيده  كه كاملا هم سوبالا مي‌زد روبه‌رو شدم كه با وجود جراحت زياد، عمرا لب از لب باز نمي‌كرد.

با خودم گفتم اگر تيپ و قيافه من به ارازل و اوباش بخورد قيافه اين بنده خدا هم حتما به چاقوكش‌ها و دعوا گرها مي‌خورد (محض ريا)

هنوز مانده بودم چطور سر حرف را باز كنم كه مادرش شروع به درد دل كرد كه اين پسر بيچاره من يك معلم تازه استخدام است كه شب موقع برگشت از روستاي محل تدريسش يك زن و شوهر را در راه از روي دلسوزي و نيت خير سوار مي‌كند اما وسط راه با چاقو جگر بچه‌ام را سوراخ مي‌كنند و ماشينش را مي‌دزدند و مي‌روند، بعد هم شروع كرد به كوبيدن به تخت سينه‌اش و نال و نفرين زدن.

 

خدا به سر شاهد است از درون متلاشي شدم و با خودم گفتم «ما داريم به كجا مي‌ريم»!

صبح دوباره جوان اتو كشيده، نيكو روش و صورت و سيرت مقبول را جهت انجام گرافي كنترل آوردند.  مادرش گفت چند ساعت پيش مجرم و مجرمه را از طريق گوشي موبايل جا مانده در ماشين پيدا كرده‌اند و جفتكي‌شان را دست و بال بسته روانه آن‌جا كردند كه عرب ني انداخت و خداي‌شان به راه راست هدايت كند.

نتيجه اخلاقي داستان همان بود كه در ابتدا گفتيم و فقط ماند يك نتيجه آن هم اين‌كه معلم همچون شمعي است كه مي‌سوزد و مي‌سازد و به ما درس ياد مي‌دهد.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/١٠/٠٣
٣
٠
خدا بذارشون لای در ... :| :| حیف واژه "انسان" ک بخای برای بعضیا ب کار ببری ..... مرسی خانم غلامزاده :) ورودتون ب جیم کاغذی هم خیلی مبارکههههه! موفق باشین :)
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/١٠/٠٦
١
٠
ممنون عزیزم
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/٠٣
١
٠
:| :| :| آدم وقتی یکی رو با خانواده میبینه بش اعتماد میکنه!! اینجوری دیگه به اینام نمیشه اعتماد کرد ینی؟!؟! :| ممنون :)
v-qavam
v-qavam
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
بد زمونه ای شده همکار...برادر به برادر رحم نمی کنه...یه ذره وجدان نداشت که بگه بی انصاف این جوون از سر خیرخواهی تو و خانومت رو سوار کرده...به کجا میرویم چنین شتابان؟ ممنون از قلم زیباتون
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
خواهش دارم همکار
v-qavam
v-qavam
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
راستی ورودتون به جیم کاغذی مبارک باشه همکار
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
ممنون
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
خدا رحم کنه به هممون !! واقعا ما داریم به کجا می ریم !!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/٠٣
٢
١
خارجی ها یک اصولی دارن که هیچ وقت یک آدم غریبه رو تو جاده سوار نمیکنن/آدم اول فکر میکنه بی معرفتی و این چیزاست /ولی خب الان فکر کنم دیگه همه متوجه شدین چرا اونا اینکارو نمیکنن/ (تو شاید خوب باشی ولی تضمینی نداره دیگران هم خوب باشن)
ف-گ
ف-گ
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
داریم کجا میریم؟؟ :(( یه جریان مشابه واسه پسر یکی از دوستامون پیش اومد. بیچاره دلش به حال یه خانواده! (دقت بفرمایید! خانواده! یه خانم و آقا و بچه !!) میسوزه که منتظر ماشین ایستادن. سوارشون کرده! خلاصه آمده ثواب کنه کباب شده! .... جسم بیهوشش رو چند ساعت بعد کنار خیابون پیدا کردن! خداوند به همه مان رحم کرده و فقط سرش رو گوش تا گوش نبریده بودن!!! :||
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/١٠/٠٣
١
٠
متاسفانه انسانیت داره کمرنگ میشه به شدت
سهره
سهره
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
..خیلی ممنون
sherlok
sherlok
٩٢/١٠/٠٣
٠
٠
در کل خوبی به این جماعت نیومده.
maede
maede
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
خدا بگم امثال این آدما رو چیکار کنه که کاری میکنن که دیگه هیشکی به کسی هم که واقعن به کمک احتیاج داره کمک نکنه!متاسفانه اینجوری بی اعتمادی رواج پیدا میکنه و دیگه آدم بخواد کار یه کار خیرم انجام بده جرئت نمیکنه:|
علیرضا
علیرضا
٩٢/١٠/٠٤
١
٠
چقدر ناراحت کننده ... چند وقت پیشا یک زن و شوهری سر یکی از اقوام ما هم همین بالا رو اورده بودن البته خداروشکر صدمه ای نزدن فقط تهدید کردن و هرچی داشته و نداشته گرفتن تو تقی آباد اونم ساعت 2 شب !! || همین اتفاق ها باعث میشه مردم به هم بی اعتماد میشن دیگه... || ممنونم خانوم غلامزاده انشاالله که به راه راست هدایت شند!
سلما بانو
سلما بانو
٩٢/١٠/٠٥
٠
٠
خد اازشون نگذره کاری میکنن ک ادم دیگه به کسی رحم نکنه و کمک نمیکنه... من مهمیشه شوهرم تو مسیر بقیه رو سوار میکنه آخر سبا ...بهش میگم نکن گوش نمیده .....خییل ترسناکه
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
بله میدانمممم...ممنون
باران
باران
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
خب الان کم پیش میاد مردم کسی رو سوار ماشینشون کنن به دلیل این که میترسن ولی خب این وسط اون بیچاره ای که واقعا نیاز به کمک داره چی میشه نمونه اش چند سال پیش که یه پزشک بعد از تصادف کنار خیابون اینقد دست و پا زد که .....
باران
باران
٩٢/١٠/٠٦
٠
٠
ممنون مریم بانو :)
mohad
mohad
٩٢/١٠/٠٦
١
٠
نتیجه میگیریم پیشاپیش روز معلم مبارک
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
شعری سروده خودم

نحس

٩٧/٠٣/٠٥
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣